TV karta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.12.2007 | 22:09
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Dostal Som TV kartu AvertTV Hybrty a FM prosim vas aky program by ste my odporucali na to aby som mohol tu TV kartu pouzivat aj v linuxe pripadne ak by sa dalo tak aj nahravat programi
    • Re: TV karta 24.12.2007 | 22:11
      debiansk.org   Návštevník
      to tie vianoce :-D
      • Re: TV karta 24.12.2007 | 22:26
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no no :) to po dohode z odicmy som ju kupyl :)
    • Re: TV karta 25.12.2007 | 19:31
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      tvtime, xavtv, ... co len chces. synaptic ti povie viac. len sa treba spravne pýtat... alebo google :D, inac ja by som chcel tiez novu tv kartu s DVB-T podporou.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: TV karta 25.12.2007 | 20:55
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no odporucam Avert media ja ju mam a ako vo win nieje problem pohoda frci v linuxe uvidime :) ale ja pozeram tv napalujem som na nete proste robym spusta dalsich veci a obraz neseka niesu vypadky nic ja som z nou spokojny :) len nech uz ju rozbeham v linuxe :)
        • Re: TV karta 26.12.2007 | 00:46
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          joooj chlapec ja mam tak isto avermedia - aver TV kartu. ak si myslis ze ju budes moct pouzivat pod linuxom aj s tou aplikaciou s ktorou ju pouzivas na win tak ti vopred hovorim ze to nepojde. leda ze by sa ti zazracnym sposobom podarilo rozbehat windriver bez ktoreho ta aplikacia ani necinkne.
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
          • Re: TV karta 26.12.2007 | 01:48
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            ja viem ze to nepojde :) ja som uz aj skusal :) aj som si to domyslel :) len teras mam zas iny problem z pc spustim win a stale zamrzne ani poriadne nenacita plochu a zamrzne hocikedy ani zamrznut nestihne a hdd sa my vypne a zapne zas :( booze dufam ze hdd este neodchadza konektory som uz skusal vymenit no nepomohlo este stastie ze tne linux bezi stale :)
            • Re: TV karta 27.12.2007 | 00:24
              Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
              to zapinanie a vypinanie disku má na svedomí poškodenie prívodného kábla na el. prúd. vymeň zdroj a maš po probléme.
              Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
              • Re: TV karta 27.12.2007 | 00:49
                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                no vymenil som kabel aj vselico ine no stale a je vidno ze HDD cosi blbe nemozem vobe zdeletovat a rozdelovat niektore casti disku stale vypisuje chybu asi ho dam na reklamaciu
      • ZAROBTE SI 04.01.2008 | 14:02
        Mike   Návštevník
        ZAROBTE SI NA INTERNETE! - www.zaroboknainternete.hostujem.sk
    • Re: TV karta 25.12.2007 | 19:33
      mat   Návštevník
      skús xdtv
      • Re: TV karta 27.12.2007 | 01:19
        Avatar peter s.   Používateľ
        pripájam sa
        výhodou xdtv je že môžeš priamo nahravať čo pozeráš... inak je to pod linuxom problém - resp. neviem o inom takom programe
    • Re: TV karta 25.12.2007 | 23:54
      qwertz   Návštevník
      http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty jak ji sprovoznit (pokud ji tam nenajdes, zkus podobny model)
      na koukani pouzivam kdetv , na nahravani xdtv (proste jsem si zvyknul , ale tvtime je taky skvely a najdes jich jiste vice ..treba zkus hledat i mythtv)
    • Re: TV karta 26.12.2007 | 02:08
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      nainstaloval som si to xdtv no bud som ja taka lama a slepy alebo neviem :) nikde to nemozem najst skusal som aj do terminalu dat xdtm no nic nenaslo :) nieje to nahodou pod neakym inym nazvom v systeme ??? :)
      • Re: TV karta 26.12.2007 | 19:00
        arch   Návštevník
        alt+F2 xdtv , nebo v terminalu xdtv, pokud je vse v poradku spusti se, pokud ne, vypise chybu (mimochodem je to xdtv ne xdtm)
        • Re: TV karta 27.12.2007 | 00:53
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          tu chybu prepac som ja spravyl preklep no tu aplikaciu my ani nenajde stiahol som si deb balicke z http://xawdecode.sourceforge.net/htmlpageUS/indexUS.shtml
          • Re: TV karta 27.12.2007 | 01:18
            Avatar peter s.   Používateľ
            normálne ti napíše command not found?
            si si istý, že si ten balík čo si stiahol aj nainštaloval?
    • Re: TV karta 27.12.2007 | 01:21
      Avatar peter s.   Používateľ
      este sa tu o tom nehovorilo, takže otázka je, či ti ju systém spoznal a natiahol správny modul...
      • Re: TV karta 27.12.2007 | 11:27
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no tak to je velmy dobra otazka :) to by som strasne rad vedel aj ja :) prosim ta ako to zistim lebo mam taky zly dojem ze si system nedal spravne ovladace alebo az ziadne skusal som TVtime ale vobec ju nenaslo ani jedna aplikacia ju nenasla tu TV kartu
        • Re: TV karta 27.12.2007 | 11:50
          Avatar peter s.   Používateľ
          no lsmod ti vypíše zoznam natiahnutých modulov, ja tam mám moduly ako bttv, bt878
          aký modul potrebuje tvoja karta to už neviem...
          prípadne by si mal mať v /dev/ nejaké zariadenie, ale ani to presne neviem aké :), možno video0 ?
          • Re: TV karta 27.12.2007 | 12:15
            video   Návštevník
            mali by tam byt:

            /dev/video0
            /dev/vbi0
            /dev/radio0 - pokial ma aj FM tuner

            pokial ich tam nemas, znamena ze karta nebola rozpoznana
            • Re: TV karta 27.12.2007 | 20:50
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              takze pri lsmod tam vyhodilo tolko modulov ze az :) len co sa my vzdalo take zajimave tak boli tam moduly z nazvamy video_buf , video , analog , videodev ako ake moduly tej tv karte treba to neviem ani ja sam Typ tejto TV karty je TV tuner hybridny AVerTV A16A hybrid+FM PCI. a pokial sa jedna o /dev/ tak su tam tieto video0 vbi0 ale radio0 tam nieje ale TV karta ma radio to radio ani nebudem pouzivat takze radio mozme nechat bokom
              • Re: TV karta 27.12.2007 | 21:14
                WlaSaTy   Návštevník
                xawtv, vlc, mplayer/mencoder, .... a iné aplikácie ale bacha na ladenie.

                ozaj, ak budeš využívať aj DVB-T, tak čo povieš na to že nie je určené či multiplexy budú v dohľadnej dobe obsahovať MPEG2 alebo MPEG4?

    • tvtime 27.12.2007 | 23:02
      Avatar peter s.   Používateľ
      to je tiež velmi dobrý program
      • Re: tvtime 28.12.2007 | 21:18
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        takze zapnem napr zapping a vypise toto

        Cannot start video overlay.
        zapping_setup_fb failed.

        zapnem xawtv cez terminal a vypise toto

        miro@BartonLinuxUbuntu7:~$ xawtv
        This is xawtv-3.95.dfsg.1, running on Linux/i686 (2.6.20-16-generic)
        X Error of failed request: XF86DGANoDirectVideoMode
        Major opcode of failed request: 136 (XFree86-DGA)
        Minor opcode of failed request: 1 (XF86DGAGetVideoLL)
        Serial number of failed request: 67
        Current serial number in output stream: 67

        zapnem TVtime mam ho nastaveny a nic nenajde ten program vlc sa my vzda skor ako program na prehravanie videi nie na TV karty


        tak ja fakt nechapem kde este moze byt chyba skusam rozne programy no bud ich ja zle nastavujem alebo neviem uz co
        • Re: tvtime 28.12.2007 | 23:40
          Avatar peter s.   Používateľ
          čo sa týka xawt mrkni sem.
          Odporúčajú tam: xawtv -nodga
          • Re: tvtime 29.12.2007 | 00:01
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            jasne popozeram teras som nahodil kdetv nechal som ho skenovat vsetky frekvencie vsetky aj preskenoval vsetky my dal do ponuky kazdu jednu som presiel no ani jedna nic neukazala :( cim to moze byt
            • Re: tvtime 29.12.2007 | 00:10
              Avatar peter s.   Používateľ
              no pri načitani modulu bttv možno potrebuješ zadať parametre, ak to robíš ručne tak je to:
              modprobe bttv card=xx radio=n
              prípadne ako trvalé riešenie do /etc/modules.conf (môže sa to líšiť) pridaš riadok
              options bttv card=42
              i ked mám za to že dnes by to už nemalo byt potrebné..... ale možno pri niektorých kartách autodetekcia nefunguje...
              číslo tej karty si ale budeš musieť vyhľadať na nete....
              • Re: tvtime 29.12.2007 | 15:11
                petertomasy   Návštevník
                Možno nájdeš odpoveď tu
            • Re: tvtime 13.02.2008 | 20:09
              Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
              Nastavenie normy (pal, secam,) kódovacej tabuľky (Europe - west, east, USA...) Input (S-Video, television, Composite,...) je toho moc..
              Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: TV karta 29.12.2007 | 23:04
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      takze uz som neako postupyl tvtime a kdetv uz najde tv kartu ale stale nic nechytim postupoval som podla tohto navodu

      http://mcentral.de/wiki/index.php/AVerMedia_AverTV_Hybrid_FM_PCI_A16AR#Installation
      • Re: TV karta 30.12.2007 | 00:37
        Avatar peter s.   Používateľ
        aj výstup lspci zodpovedá tomu čo je uvedené na tej stránke?
        • Re: TV karta 30.12.2007 | 14:29
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          no tu nastava teras ten problem predvcerom ale aj skor / neskor... ked som zadal lspci tak vyhodilo vsetky zariadenia a info k nim zatial co teras vypise len zariadenia ale info k nim uz nepise vyzera to neako takto

          root@BartonLinuxUbuntu7:/home/miro# lspci
          00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8377 [KT400/KT600 AGP] Host Bridge (rev 80)
          00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 PCI Bridge
          00:0a.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 04)
          00:0a.1 Input device controller: Creative Labs SB Audigy Game Port (rev 04)
          00:0a.2 FireWire (IEEE 1394): Creative Labs SB Audigy FireWire Port (rev 04)
          00:0b.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)
          00:0c.0 Network controller: RaLink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI (rev 01)
          00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc.T82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 06)
          00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86)
          00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 ISA bridge [KT600/K8T800/K8T890 South]
          00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)
          00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 78)
          01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GeForce 7600 GS (rev a2)
          root@BartonLinuxUbuntu7:/home/miro#

          neviem co sa mohlo stat ze uz nevypisuje info o zariadeniach
        • Re: TV karta 30.12.2007 | 14:36
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          no tu nastava teras ten problem predvcerom ale aj skor / neskor... ked som zadal lspci tak vyhodilo vsetky zariadenia a info k nim zatial co teras vypise len zariadenia ale info k nim uz nepise vyzera to neako takto

          root@BartonLinuxUbuntu7:/home/miro# lspci
          00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VT8377 [KT400/KT600 AGP] Host Bridge (rev 80)
          00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 PCI Bridge
          00:0a.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 04)
          00:0a.1 Input device controller: Creative Labs SB Audigy Game Port (rev 04)
          00:0a.2 FireWire (IEEE 1394): Creative Labs SB Audigy FireWire Port (rev 04)
          00:0b.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)
          00:0c.0 Network controller: RaLink RT2500 802.11g Cardbus/mini-PCI (rev 01)
          00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc.T82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 06)
          00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 81)
          00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 86)
          00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237 ISA bridge [KT600/K8T800/K8T890 South]
          00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)
          00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 78)
          01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GeForce 7600 GS (rev a2)
          root@BartonLinuxUbuntu7:/home/miro#

          neviem co sa mohlo stat ze uz nevypisuje info o zariadeniach
          • Re: TV karta 31.12.2007 | 18:39
            Avatar peter s.   Používateľ
            lspci -v
            lspci -vv
    • Re: TV karta 30.12.2007 | 13:51
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      Prosim vas tu na tejto stranke

      http://www.avermedia.com/cgi-bin/support_driverbympdpro.asp?category=TV%20Card&category2=Hybrid&proname=12&modelno=A16AR#

      som nasiel ovladace pre moju TV kartu no nemozem ich stiahnut prosim vas pozryte sa aj vy ci mate taky isty problem
      • Re: TV karta 31.12.2007 | 18:38
        Avatar peter s.   Používateľ
        hm, tiež mi to nejde, ani pre windows drivery....
    • Re: TV karta 31.12.2007 | 18:50
      Avatar peter s.   Používateľ
      nepomohlo by ti toto?
      • Re: TV karta 31.12.2007 | 19:01
        WlaSaTy   Návštevník
        dosť dobrý postreh, ale asi by som nahradil tvtime za scantv ako som to robil kedysi ja pri jednej starej analogovej tv karte. dve forky (na tunner a na card) a z vysledku zratat riadky ktore neobsahuju od zaciatku komentare :-)
        • Re: TV karta 02.01.2008 | 21:44
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          aj ked som dal skenovat cez scantv tak nic nenaslo proste my vyhodilo iba toto

          miro@BartonLinuxUbuntu7:/dev$ scantv

          please select your TV norm
          0: PAL
          1: PAL-BG
          2: PAL-I
          3: PAL-DK
          4: NTSC
          5: SECAM
          6: SECAM-DK
          7: SECAM-L
          8: SECAM-Lc
          9: PAL-M
          10: PAL-Nc
          11: PAL-60
          nr ? 0

          please select a frequency table
          0: us-bcast
          1: us-cable
          2: us-cable-hrc
          3: japan-bcast
          4: japan-cable
          5: europe-west
          6: europe-east
          7: italy
          8: newzealand
          9: australia
          10: ireland
          11: france
          12: china-bcast
          13: southafrica
          14: argentina
          15: australia-optus
          16: russia
          nr ? 5
          [global]
          freqtab = europe-west

          [defaults]
          input = Television
          norm = PAL

          vbi: open failed [/dev/vbi]
          open /dev/vbi: No such file or directory
    • Re: TV karta 01.01.2008 | 17:01
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      ja teras tomu uz fakt nechapem mam na nej aj S-video vstup tak som to prepojil z dvdprehravacom zapol som si v linuxe TV-time a prepol na S-video a islo to normalne som pozeral to co islo na dvdprehravaci ale ked dam ladit kanaly tak uz nejde :( nic nenajde este skontrolujem ten vystup pri lspci nestihol som doteras lebo som nebol doma... a v win najdem kanaly vsetko naladim cize chyba v signale do tv-karty nieje
      • Re: TV karta 01.01.2008 | 18:13
        WlaSaTy   Návštevník
        ono to bude tým že takmer každá TV karta obsahuje dva základné obvody a too:
        1) TV tuner ktorý príjma TV signál
        2) Frame grabber ktorý sa stará o prenos videa cez zbernicu
        PCI to PCI bridge vynecháme.

        no a ten TV Tuner sa musí nastaviť na určitú frekvenciu na ktorej chytíš nejakú telku. K tomu aby systém mohol naladiť danú frekvenciu potrebuješ mať aj nahodený korektný ovládač. Poprípade aj zo správnym parametrom (ak sa tá karta nevie podpísať).

        Neviete niekto načo slúžia príkazy dmesg a lspci -v ?
        • Re: TV karta 02.01.2008 | 21:03
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          pocuj stavym sa ze tv tuner je este rozdeleny na dalsie 2 obvody an dekoder analogoveho/digitaleho signalu , S-video dekoder . a ja pravdepodobne mam nekompatibylny ovladac pre ten digitalny a analogovy signal Vystup pri lspci -v a dmesg sa nezhoduju z tym co ej na tej stranke mozno je to tym ze tam je navod pre A16AR a ja mam A16A pre tento Typ karty som ovladace nenasiel dokonca teras ked spustim KDETV tak to ztuhne ako ta aplikacia

          tie prikazy dmesg- pokial sa nemylim tak ti vypise zoznam aktualnych natiahnutych modulov
          a lspci- v ti napise ake zariadenia mas pripojene v PCI slotoch ak das lsusb tak ti vypise co ams v usb portoch pripojene :)
          • Re: TV karta 02.01.2008 | 21:42
            WlaSaTy   Návštevník
            No tak tam máš aj digitálny tuner. Doba pokročila a už sa predávajú kombinované karty ktoré majú Analog TV, DVB-T, DVB-S pre telku, S-Video pre priamy prístup niečoho iného (stará kamera, video rekordér) zariadenia, k tomu sa pribaluje občas aj rádio. Ako si si všimol, tak máš nejakú revíziu bez R. Akú a ako sa k nej zachoval Linux, tak to vieš len ty. Ak to chceš utajiť, tak budeš musieť použiť služby veštiarne v Delfách. Ak chceš, tak to zverejni, bez tých informácií sa dá poradiť len niečo štandardné a to asi nepomohlo.
            • Re: TV karta 02.01.2008 | 22:33
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              ake info o nej este potrebujete tak napiste sem ja to tu zverejnim ako to nieje problem ja len tomu stale nechapem preco jedna cast ide S-video a analogova cast uz nefunguje ani nic nenajde a takties radio skusal som radio cz kradio a fm-radio tuner radio takties nefunguje to ma ani nestve radio ani nemusi fungovat stacilo by ak by ste my pomohli z tou televiziou aby to nieco naslo prosim vas prijimam signal cez kabel z anteny byvam totiz v bytovke a mame tu jeden satelit a rozne anteny na prijimanie jednotlivych stanic takze bud ja nieco niekde zle nastavujem alebo mam zle ovladace rozdiel medzy vystupom ktory je na danej stranke a tym co mam ja nieje az tak velky vecsina veci sa zhoduje len neakych 10 az 15% je rozdielnych ak to pomoze tak to tu mozem vlozit ako to vyzera
              • Re: TV karta 02.01.2008 | 23:26
                WlaSaTy   Návštevník
                hm, prečo mám ten pocit že my nepotrebujeme to info a ktoré to je sme už niekoľko krát povedali. z informácie že daná TV karta obsahuje frame graber založený na báze SAA7133/... sa nenajeme, ty potrebuješ rozchodiť tuner. preto sme chceli aj tie iné informácie.

                PS.: skús nám povedať či Ti ide aj o digitálnu časť tuneru. píšeš že bývaš v bytovke, takže satelit asi vvynecháme, ostáva nám klasický analóg a najnovší digitál ktorý neviem či máte v rozvode (alebo sodtupný cez anténu). ja len že by sme išli k veci a nezdržiavali sa tým čo nemáš :)
                • Re: TV karta 03.01.2008 | 00:14
                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                  nie ide my cisto o analog digital teras nepotrebujem cisto analog by som potreboval
                  • Re: TV karta 03.01.2008 | 01:28
                    WlaSaTy   Návštevník
                    a tie výpisy z dmesg a ani lspci -v sem nedáš lebo bez nich môžeme len horekovať a zalamovať rukami že niečo čo zabalili do krabice nejde v Linuxe.
                    • Re: TV karta 03.01.2008 | 11:20
                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                      jasne ze dam ved pisem napiste o potrebujete vediet a ja to sem hodim :)

                      lspci -v

                      00:0b.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d1)
                      Subsystem: Avermedia Technologies Inc Unknown device f936
                      Flags: bus master, medium devsel, latency 32, IRQ 16
                      Memory at e3006000 (32-bit, non-prefetchable) [size=2K]
                      Capabilities: <access denied>

                      dmesg

                      18.644000] saa7133[0]: found at 0000:00:0b.0, rev: 209, irq: 16, latency: 32, mmio: 0xe3006000
                      [ 18.644000] saa7133[0]: subsystem: 1461:f936, board: AVerMedia TV Hybrid A16AR [card=99,insmod option]
                      [ 18.644000] saa7133[0]: board init: gpio is 2fe00
                      [ 18.644000] input: saa7134 IR (AVerMedia TV Hybrid as /class/input/input4
                      [ 18.700000] parport: PnPBIOS parport detected.
                      [ 18.700000] parport0: PC-style at 0x378, irq 7 [PCSPP,TRISTATE]
                      [ 18.724000] input: ImPS/2 Generic Wheel Mouse as /class/input/input5
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 00: 61 14 36 f9 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 10: ff ff ff ff ff 20 ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 20: 01 40 01 02 02 01 01 00 08 ff 00 0e ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 30: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 40: ff 65 00 ff c2 1e ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 50: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 60: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.776000] saa7133[0]: i2c eeprom 70: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                      [ 18.784000] saa7133[0]: i2c scan: found device @ 0x1e [???]
                      [ 18.800000] saa7133[0]: i2c scan: found device @ 0xa0 [eeprom]
                      [ 18.932000] saa7133[0]: registered device video0 [v4l2]
                      [ 18.932000] saa7133[0]: registered device vbi0
                      [ 18.932000] saa7133[0]: registered device radio0
                      [ 18.944000] ACPI: PCI Interrupt 0000:00:0a.0[A] -> GSI 18 (level, low) -> IRQ 20
                      [ 18.944000] Installing spdif_bug patch: Audigy 2 [SB0240]
                      [ 18.960000] saa7134 ALSA driver for DMA sound loaded
                      [ 18.960000] saa7133[0]/alsa: saa7133[0] at 0xe3006000 irq 16 registered as card -2


                      ak treba cele vypisi tak napiste a ja sem hodim cele vypisi som nechcel zbytocen davat vsetko ak to bude treba tak to sem dam
                      • Re: TV karta 03.01.2008 | 14:12
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Podľa výpisu je karta nadetekovaná ako /dev/video0m /dev/vbi0 a /dev/radio0 . Takže ovládač je zavedený správne.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: TV karta 03.01.2008 | 16:46
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Tak to by chcelo buď skontrolovať či existuje /dev/vbi alebo nanútiť programu na ladenie že má použiť vbi0. Mimochodom, ja som si myslel že je na Slovensku použitá norma PAL-BG a TV rozsah Europe East, ale možno sa nám niečo zmenilo po vstupe do únie :)
                          • Re: TV karta 03.01.2008 | 17:13
                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                            Je možné, že bude nakoniec problém iba v tom ;) Nikdy som nemal česť TV kartu používať, radšej mám klasické TV ale je možné, že bude problém v tom, keď má detekovanú kartu.
                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                            • Re: TV karta 03.01.2008 | 17:27
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Možné je všeličo, som pred chvíľkou našiel ten skript ktorý sa mi snažil nájsť čo mám za kartu a zalomil som rukami. Toľko podporených TV kariet bolo už pred rokmi, som tomu nechcel ani veriť. Sranda bola ako sa mi to zisťovalo. Nehal som to bežať a keď som sa vrátil za pol dňa, tak som ešte nemal výsledok (ladenie cca 100x50 krát, niekde timeouty, niekde to niečo aj hľadalo).

                              PS.: ajtak to nepoužívam. Telku mám normálnu a nahrávať filmy z tv, to by tam museli niečo dať :)
                          • Re: TV karta 03.01.2008 | 22:15
                            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                            takze je /dev/vbi0 a ako by som mohol tomu prikazu nanutit aby to pouzil :) no a z tymy normamy som si nebol az tak isty tak som skusal vseliake a skusil som to aj tak ako si to tu pisal ale ani tak nic nenaslo tu TV kartu nahodil som si koppete a tam som nasiel ponuku pozerania tv no ani to koppete nic nenaslo
                            • Re: TV karta 03.01.2008 | 22:28
                              hilfe   Návštevník
                              ahojte, necital som to vsetko len prezradim z praxe co som skusil z tv kartov. tiez mam aver media tv a v mandrive mi sla na prvu supu cez kdetv, v ubuntu 7.04 cez xawtv, ale ked som ten program nainstaloval hned, nie az po aktualizaciach. na greenie linuxe co je postaveny na ubuntu 7.10 mi zas ide cez motv. vsetko bez zvlastnych nastaveni a zasahov. masina amd sempron a maticna doska K7A...myslim
                              • Re: TV karta 03.01.2008 | 23:13
                                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                no ja mam praveze problem z xawtv ho spustim cez terminal a hlasi toto
                                miro@BartonLinuxUbuntu7:~$ xawtv
                                This is xawtv-3.95.dfsg.1, running on Linux/i686 (2.6.20-16-generic)
                                X Error of failed request: XF86DGANoDirectVideoMode
                                Major opcode of failed request: 136 (XFree86-DGA)
                                Minor opcode of failed request: 1 (XF86DGAGetVideoLL)
                                Serial number of failed request: 67
                                Current serial number in output stream: 67
                                miro@BartonLinuxUbuntu7:~$
                              • Re: TV karta 04.01.2008 | 09:50
                                Avatar titanik mint  Používateľ
                                skus este vlc
                            • Re: TV karta 03.01.2008 | 22:35
                              WlaSaTy   Návštevník
                              hm, man scantv hovorí niečo o tom že by v tvojom prípade mohol zabrať parameter veľké C ktorým sa definuje hádajčo.
                              • Re: TV karta 03.01.2008 | 23:10
                                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                isiel som podla toho a vyzeralo to takto

                                miro@BartonLinuxUbuntu7:~$ scantv -C /dev/vbi0

                                please select your TV norm
                                0: PAL
                                1: PAL-BG
                                2: PAL-I
                                3: PAL-DK
                                4: NTSC
                                5: SECAM
                                6: SECAM-DK
                                7: SECAM-L
                                8: SECAM-Lc
                                9: PAL-M
                                10: PAL-Nc
                                11: PAL-60
                                nr ? 1

                                please select a frequency table
                                0: us-bcast
                                1: us-cable
                                2: us-cable-hrc
                                3: japan-bcast
                                4: japan-cable
                                5: europe-west
                                6: europe-east
                                7: italy
                                8: newzealand
                                9: australia
                                10: ireland
                                11: france
                                12: china-bcast
                                13: southafrica
                                14: argentina
                                15: australia-optus
                                16: russia
                                nr ? 6
                                [global]
                                freqtab = europe-east

                                [defaults]
                                input = Television
                                norm = PAL-BG


                                scanning channel list europe-east...
                                R1 ( 49.75 MHz): no station
                                R2 ( 59.25 MHz): no station
                                R3 ( 77.25 MHz): no station
                                R4 ( 85.25 MHz): no station
                                R5 ( 93.25 MHz): no station
                                R6 (175.25 MHz): no station
                                R7 (183.25 MHz): no station
                                R8 (191.25 MHz): no station
                                R9 (199.25 MHz): no station
                                R10 (207.25 MHz): no station
                                R11 (215.25 MHz): no station
                                R12 (223.25 MHz): no station
                                SR1 (111.25 MHz): no station
                                SR2 (119.25 MHz): no station
                                SR3 (127.25 MHz): no station
                                SR4 (135.25 MHz): no station
                                SR5 (143.25 MHz): no station
                                SR6 (151.25 MHz): no station
                                SR7 (159.25 MHz): no station
                                SR8 (167.25 MHz): no station
                                SR11 (231.25 MHz): no station
                                SR12 (239.25 MHz): no station
                                SR13 (247.25 MHz): no station
                                SR14 (255.25 MHz): no station
                                SR15 (263.25 MHz): no station
                                SR16 (271.25 MHz): no station
                                SR17 (279.25 MHz): no station
                                SR18 (287.25 MHz): no station
                                E2 ( 48.25 MHz): no station
                                E3 ( 55.25 MHz): no station
                                E4 ( 62.25 MHz): no station
                                S01 ( 69.25 MHz): no station
                                S02 ( 76.25 MHz): no station
                                S03 ( 83.25 MHz): no station
                                E5 (175.25 MHz): no station
                                E6 (182.25 MHz): no station
                                E7 (189.25 MHz): no station
                                E8 (196.25 MHz): no station
                                E9 (203.25 MHz): no station
                                E10 (210.25 MHz): no station
                                E11 (217.25 MHz): no station
                                E12 (224.25 MHz): no station
                                SE1 (105.25 MHz): no station
                                SE2 (112.25 MHz): no station
                                SE3 (119.25 MHz): no station
                                SE4 (126.25 MHz): no station
                                SE5 (133.25 MHz): no station
                                SE6 (140.25 MHz): no station
                                SE7 (147.25 MHz): no station
                                SE8 (154.25 MHz): no station
                                SE9 (161.25 MHz): no station
                                SE10 (168.25 MHz): no station
                                SE11 (231.25 MHz): no station
                                SE12 (238.25 MHz): no station
                                SE13 (245.25 MHz): no station
                                SE14 (252.25 MHz): no station
                                SE15 (259.25 MHz): no station
                                SE16 (266.25 MHz): no station
                                SE17 (273.25 MHz): no station
                                SE18 (280.25 MHz): no station
                                SE19 (287.25 MHz): no station
                                SE20 (294.25 MHz): no station
                                S21 (303.25 MHz): no station
                                S22 (311.25 MHz): no station
                                S23 (319.25 MHz): no station
                                S24 (327.25 MHz): no station
                                S25 (335.25 MHz): no station
                                S26 (343.25 MHz): no station
                                S27 (351.25 MHz): no station
                                S28 (359.25 MHz): no station
                                S29 (367.25 MHz): no station
                                S30 (375.25 MHz): no station
                                S31 (383.25 MHz): no station
                                S32 (391.25 MHz): no station
                                S33 (399.25 MHz): no station
                                S34 (407.25 MHz): no station
                                S35 (415.25 MHz): no station
                                S36 (423.25 MHz): no station
                                S37 (431.25 MHz): no station
                                S38 (439.25 MHz): no station
                                S39 (447.25 MHz): no station
                                S40 (455.25 MHz): no station
                                S41 (463.25 MHz): no station
                                21 (471.25 MHz): no station
                                22 (479.25 MHz): no station
                                23 (487.25 MHz): no station
                                24 (495.25 MHz): no station
                                25 (503.25 MHz): no station
                                26 (511.25 MHz): no station
                                27 (519.25 MHz): no station
                                28 (527.25 MHz): no station
                                29 (535.25 MHz): no station
                                30 (543.25 MHz): no station
                                31 (551.25 MHz): no station
                                32 (559.25 MHz): no station
                                33 (567.25 MHz): no station
                                34 (575.25 MHz): no station
                                35 (583.25 MHz): no station
                                36 (591.25 MHz): no station
                                37 (599.25 MHz): no station
                                38 (607.25 MHz): no station
                                39 (615.25 MHz): no station
                                40 (623.25 MHz): no station
                                41 (631.25 MHz): no station
                                42 (639.25 MHz): no station
                                43 (647.25 MHz): no station
                                44 (655.25 MHz): no station
                                45 (663.25 MHz): no station
                                46 (671.25 MHz): no station
                                47 (679.25 MHz): no station
                                48 (687.25 MHz): no station
                                49 (695.25 MHz): no station
                                50 (703.25 MHz): no station
                                51 (711.25 MHz): no station
                                52 (719.25 MHz): no station
                                53 (727.25 MHz): no station
                                54 (735.25 MHz): no station
                                55 (743.25 MHz): no station
                                56 (751.25 MHz): no station
                                57 (759.25 MHz): no station
                                58 (767.25 MHz): no station
                                59 (775.25 MHz): no station
                                60 (783.25 MHz): no station
                                61 (791.25 MHz): no station
                                62 (799.25 MHz): no station
                                63 (807.25 MHz): no station
                                64 (815.25 MHz): no station
                                65 (823.25 MHz): no station
                                66 (831.25 MHz): no station
                                67 (839.25 MHz): no station
                                68 (847.25 MHz): no station
                                69 (855.25 MHz): no station
                                • Re: TV karta 03.01.2008 | 23:41
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  skús to pustiť pre všetky frekvencie že či máme skontrolovať iné nastavenia.
                                  • Re: TV karta 04.01.2008 | 00:39
                                    Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                    takze preskenoval som vsetko prikazom

                                    scantv -C /dev/vbi0

                                    ale nic vobec nic nenaslo vsetky frekvensie preslo
                                    • Re: TV karta 04.01.2008 | 17:23
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      -a
                                          Do a full scan (i.e. all frequencies, not just the ones from the frequency table).

                                      Bez toho parametra sa podľa manuálu zapína len kontrola či nie je nájdený signál na predvolených frekvenciách hoci aj na všetkých ale skokovo. Do úvahy sa samozrejme berie aj odstup šumu od signálu pri AFC, rozdiel medzi frekvenciou obraz/zvuk, sila signálu a to môže vniesť do rýchleho ladenia dosť slušné odchýľky (až tak že to nájde namiesto kopy staníc dohromady nula až nič). Inak ak by to nepomohlo, tak by bolo vhodné skúsiť pustiť upgrade jadra alebo celej distribúcie až na takú verziu, že to bude chodiť. Tých TV kariet je totižto viac ako veľa a stále vznikajú novšie a novšie verzie HW ktoré nemusia pracovať s starým jadrom na 100%. Vtedy je vhodné pouvažovať nad upgrade distribučného jarda alebo celej distribúcie, poprípade nahodiť najnovšie jadro a aj s najnovšou verziou V4L (V4L2) teda Video for Linux.


                                      PS.: možno by stačilo pozrieť ktorý parameter tuner=XX zodpovedá danému televízoru ktorý je v tej karte namontovaný, rovnako aj parameter card a možno aj iné :(
                                      • Re: TV karta 04.01.2008 | 22:21
                                        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                        vlastne ospravedlnujem sa ale ten prikaz -a tam bol vyzeralo to takto

                                        scantv -a -C /dev/vbi0

                                        a vsetko preslo kazdu jednu o tej upgreici no neviem lebo ja mam doma cd ubuntu 7.10 ale nepaci sa my to chodi to dost divne chcel som do toho nahodit automatix a neslo stale pytalo jednu kniznicu hoci som mu ju tam dal aj odstranil a zas som ju tam daval hociako no stale ju nebralo a ten isty problem mal aj jeden kamos a on si ubuntu 7.10 stiahol z uplne ienho serveru ja ju mam oficialne normalne cd ktore som kupoval je na nom aj nalepka proste vsetko obal atd atd a ten parameter popozeram ako to vyzera
                                        • Re: TV karta 04.01.2008 | 22:51
                                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                          nasiel som dalsiu stranku kde su neake oficialne ovladace ktore dava vyrobca pre tu moju tv kartu ale bohuzial niecu vydane pre ubuntu iba madrina suse fedora tu je link

                                          http://www.avermedia.com/EN/default.aspx?TYPE=test.htm&PT=downloadD1&tv_TCAT_POS=0&CATNO0=D&IDX=2.1&CNT=1&CATNO1=D2&UCN=BAA1d&PID=4710710671099
                                          • Re: TV karta 05.01.2008 | 10:29
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            teraz som si všimol že v dmesg neuvádzaš že by to našlo tuner (samotný televízor). keby sme si zapli google, tak hned na prvej strane uvidíš že sa daná karta podarila spojazdniť s pravdepodobnosťou tak 50 na 50%. Jedni použili tuner=67, iný tuner=62 pričom práve s týmto boli problémy ktoré by mohol riešiť kernel 2.6.19-rc6. Takže ak si si istý že máš novšiu verziu jadra, tak by to mohlo fungovať aj samé, inak budeš musieť pozrieť do súboru

                                            pasky@ucw.cz (3):
                                            V4L/DVB (4814): Remote support for Avermedia 777
                                            V4L/DVB (4815): Remote support for Avermedia A16AR
                                            V4L/DVB (4816): Change tuner type for Avermedia A16AR

                                            samozrejme že problém môže byť v tom že výrobca (Philips) píše že sa k tej karte dodáva zo desať rôznych tunerov. Bližšie info od výrobcu je tu.

                                            PS.: neviete niekto kam zmizol projekt V4L? Na bytesex sú posledné záplaty niekoľko rokov staré :( aleprojekt žije aj naďalej :)
                                            A aj kde je v ubuntu jadrová dokumentácia aj pre V4L? Nemyslím že bolo vhodné ju vyhodiť.
                                            • Re: TV karta 05.01.2008 | 18:22
                                              Kiwi   Návštevník
                                              dmesg | grep saa
                                              [ 36.569759] saa7130/34: v4l2 driver version 0.2.14 loaded
                                              [ 36.569809] saa7133[0]: found at 0000:05:01.0, rev: 209, irq: 19, latency: 64, mmio: 0xf9101000
                                              [ 36.569813] saa7133[0]: subsystem: 1461:f31d, board: Avermedia AVerTV GO 007 FM [card=57,insmod option]
                                              [ 36.569819] saa7133[0]: board init: gpio is 806c8
                                              [ 36.569862] input: saa7134 IR (Avermedia AVerTV GO as /class/input/input3
                                              [ 36.714913] saa7133[0]: i2c eeprom 00: 61 14 1d f3 ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
                                              40.414640] saa7133[0]: registered device video0 [v4l2]
                                              [ 40.414717] saa7133[0]: registered device vbi0
                                              [ 40.414795] saa7133[0]: registered device radio0
                                              [ 40.558804] saa7134 ALSA driver for DMA sound loaded
                                              [ 40.558982] saa7133[0]/alsa: saa7133[0] at 0xf9101000 irq 19 registered as card -2

                                              ale hlavne toto:

                                              dmesg | grep tuner
                                              [ 37.206488] tuner 0-004b: chip found @ 0x96 (saa7133[0])
                                              [ 37.266436] tuner 0-004b: setting tuner address to 61
                                              [ 37.314394] tuner 0-004b: type set to tda8290+75a
                                              [ 38.869058] tuner 0-004b: setting tuner address to 61
                                              [ 38.917015] tuner 0-004b: type set to tda8290+75a

                                              bez toho mozes ladit aj 55555 rokov a nic nenaladis :)
                                              • Re: TV karta + riesenie 05.01.2008 | 18:40
                                                Kiwi   Návštevník
                                                pozri tu:

                                                http://www.ubuntu-es.org/index.php?q=node/66546
                                                • Re: TV karta + riesenie 05.01.2008 | 23:19
                                                  Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                                  dakujem za to co tu davate ja som google uz hladal vselico a tuto stranku

                                                  http://mcentral.de/hg/~mrec/v4l-dvb-experimental/rev/55d60e988b89

                                                  som uz nasiel x krat no nikdy som neprisiel nato ako z tamade stiahnut spravde ovladace tak som ju len zatvoryl a siel dalej ak by ste my poradili bol by som vam fakt vdacny teras si myslite ze som fest velka lama no som ked neviem na tej stranke najst ako sa daju stiahnut ovladace no ja to fakt neviem kde je to tam viem v ktorej casti ale neviem kde ich stiahnut ci mam skopyrovat ten zdrojovy kod ktory tam je do textoveho dokumentu a tak ??
                                                  • Re: TV karta + riesenie 06.01.2008 | 01:40
                                                    WlaSaTy   Návštevník
                                                    neviem, moc nevidím do preferovaného spôsobu riešenia, ale nebolo by jednoduchšie nanútiť aký je tam tuner?
                                                    • Re: TV karta + riesenie 06.01.2008 | 21:29
                                                      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                                      a ako to zistim ?? :) lebo vsetky stranky na ktorych je navod na spojaznenie danej TV karty odkazuju na tu jednu danu stranku z ktorej neviem stiahnut tie ovladace tak neviem bud ja nieco zle robym alebo uz neviem
                                                      • Re: TV karta + riesenie 07.01.2008 | 20:31
                                                        WlaSaTy   Návštevník
                                                        Presne to ako ten parameter vnutit bolo na tej prvej strane z googlu, odkaz na ubuntuforum. Niekde ku koncu bol text Add the following to file a tam skus vnutit tuner ktory tomu patri. Ja som nasiel dva ktore by tomu mohli zodpovedat, ale ci aspon jeden je skutocne ten co to ma byt, to netusim. Akosi tu kartu nemam, ale ty sa s tym mozes pohrat.
                                                        • Re: TV karta + riesenie 07.01.2008 | 23:06
                                                          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                                          ja sa z nou hram stale ale stale to nejde :( len mam taky zly dojem ze ja mam tu zle ovladace nahodene ze som mal dat na A16AR a nie na A16D inac si ani neviem vysvetlit preco na tej tv karte S-video ide no televizia uz nejde dnes som zistil ze dialkove je plne funkcne no radio takties nejde
                                                          • Re: TV karta + riesenie 07.01.2008 | 23:16
                                                            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                                            pocujte mozem pouzit ovladace od fedory ??? alebo mandriny od mandriny urcite nie a od suse ??? lebo mam ovladace pre tieto linuxy a ak nie tak my odporucte neake dobre distro ja by som skor potreboval distro na pracu zo sietou z insternetom a programovanim
                                                            • Re: TV karta + riesenie 07.01.2008 | 23:21
                                                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                                              Môžeš. Ovládače sú aj tak rovnaké. Ale ak sú v rpm balíku, tak to budeš museť nainštalovať cez alien. Prečo nepočúvaš WlaSaTeho? Veď ti už X krát povedal, že máš skúsiť natvrdo mu dať parameter číslo tuneru. Každé distro vyhovuje tvojej požiadavke ;)
                                                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                                              • Re: TV karta + riesenie 07.01.2008 | 23:42
                                                                Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                                                                no ja ho pocuvam ale prosim vas napiste my ako :) lebo to fakt neviem a este taka podotazka ktoru distro by ste viac odporucali vy suse ubuntu alebo debian
                          • Re: TV karta 13.02.2008 | 20:13
                            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                            PAL-BG? ja používam PAL-DK
                            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
                      • Re: TV karta 15.01.2008 | 01:06
                        Kiwi   Návštevník
                        tu mas navod:

                        http://mcentral.de/wiki/index.php5/AVerMedia_AverTV_Hybrid_FM_PCI_A16AR
                        • Re: TV karta 15.01.2008 | 01:20
                          Kiwi   Návštevník
                          napis v graf. terminali:

                          sudo gedit /etc/modprobe.d/options

                          objavi sa ti editor

                          a tam dopis dva riadky:

                          #saa7134
                          options saa7134 i2c_scan=1 alsa=1 card=99
    • TV karta - ako naplánovať nahrávanie 30.01.2008 | 21:42
      hlúpy Jano   Návštevník
      prosím vás ako sa tam dá naplánovať nahrávanie programu? napr. niečo čo budú vysielať zajtra o 10.00 hod.
      nastavuje sa to v Avert TV6, klik pravým - Program a tam ? alebo kde?
      dakujem za pomoc
      • Re: TV karta - ako naplánovať nahrávanie 16.02.2008 | 04:53
        Kiwi   Návštevník
        vytvoris si subor: mark.sh
        ktory bude obsahovat napr. toto:

        #! /bin/sh

        exec mencoder tv:// -tv driver=v4l2:normid=1:input=0:width=720:height=540:chanlist=europe-east:outfmt=yv12:device=/dev/video0:adevice=/dev/dsp1:volume=100:immediatemode=0:brightness=22:contrast=67:saturation=88:channel=59:forceaudio:audiorate=32000:amode=1 -o MARKIZA.avi

        a prikazom "sh mark.sh" | at 05:59
        za predpokladu, ze mas spravny cas, spusti nahravanie o 5:59 rano.

        viac v man at

        este to treba nejak elegantne ukoncit po x minutach alebo
        napr. prikazom kill -TREM pid , kde pid je cislo toho procesu, kde bezi memcoder