Gentoo & pidgin

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.12.2007 | 18:20
dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
Zdravim. Pokusam sa pomocou emerge na gentoo nainstalovat pidgin no marne. Instaloval som to uz snad milion krat, s USE , bez use.. -av... no nikdy ho neviem spustit. Naposledy to bolo: USE="ncurses nls perl -bonjour -dbus -debug -doc -eds -gadu -gnutls -groupwise -gstreamer -gtk -meanwhile (-networkmanager) -prediction -qq -sasl -silc -spell -tcl -tk -zephyr" emerge pidgin Ja si uz neviem rady. Dokonci kompilaciu, vsetko prebehne tak ako ma, bez problemov, no akonahle sa snazim spustit pidgin ci uz cez alt+f2 alebo cez terminal, furt command not found. :( Co sa s tym da robit? Som strateny.. Zadalsie, este by ma zaujimalo, ci na gentoo existuju nejake repozitare a bolo by fajn keby ste mi hodili aj nejaky ten link, na google som nasiel len fora a prkotiny. Dakujem
    • Re: Gentoo & pidgin 25.12.2007 | 18:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      dokoncil komplilaciu a aj nainstaloval? nainstaloval niekde do $PATH?
      • Re: Gentoo & pidgin 25.12.2007 | 18:30
        dare_devil - neprihlaseny   Návštevník
        Noo na konci kopiroval subory.. Neviem ci sa tou instalaciou mysli toto, som v gentoo new guy.. Ale ako vravim, vsetko prebehlo bez problemov, na konci net-im/pidgin-2.2.31 pokial sa nemylim, vypisal nejakych 30 riadkov komentarov.. boli tam linky, kam sa mam obratit v pripade nudze a podobne informacie.