Arch Linux zamrzne pri boote

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.12.2007 | 10:25
Avatar dash Gentoo  Používateľ
Zdravim,
nainstaloval som si Arch Linux najnovsiu verziu Don't Panic. A ked sa Arch nabootuje spusti sa login, klasika, ziadne chyby nehlasi, lenze nejde donho pisat. Raz ide, raz nejde - vzdy to musim riesit tvrdym restartom nepomoze ani CTRL + ALT + DEL ani zmena konzoly (tty). Predtym mi to starsi Arch nerobil. Vsimol som si ze ked je tento problem, tak nemozem pisat ani do logov ktore robi Ach pri boote (Network ... done apod.), teda ako keby bola odstavena klavestnica. A ked to zase ide, tak mozem pisat aj tam, takze raz sa klaveska ako keby uplne vypla a raz ako keby uplne zapla. Teraz ked som zapinal PC som musel dva krat na tvrdo restartovat PC a to nieje len tak.

Prosim o radu, kde by mohol byt hacik.
Dakujem.
    • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 12:39
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      nebude problem s klavesnicou? Kabel na nej, konektor a pod.?
      • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 12:49
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        no, je to v notebooku :) a vsade a vzdy mi zatial sla ...
      • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 12:51
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        a pochybujem ze ked 10 krat zapnem win vzdy mi ide, ked 10 krat zapnem bsd ide mi, a 10 krat zapnem Arch z toho 7 nejde musim natvrdo resetnut a 3 krat ide... :(
        • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 12:56
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          upgradol si Archa? pacman -Syu Aky je to notebook? znacka, parametre.
          • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 13:11
            Avatar dash Gentoo  Používateľ
            Ne, klasicky som si napalil base CD Archa a nainstaloval presne tam, kde bol stary Arch. Naformatoval som disky, instaloval, nahraval grub do MBR a vsetko prebehlo uspesne.

            Potom som pacmanom vsetko nainstaloval mc, xorg, fluxbox apod.

            No a hned potom to zacalo takto blbnut, base sa spustil v poriadku, ale to som spustal len jeden krat, takze to mohla byt zrovna nahoda, kedze aj teraz je to nahoda - raz to ide, raz nejde.

            S Notebookom si myslim to nema nic spolocne, ale ak ano, tak mam Fujitsu Siemes Amilo Pro V2010, Celeron M 1,4GHz, 256 RAM, 16 MB Integrovana grafika.
            • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 17:02
              still   Návštevník
              Problem by mohol byt v acpi.
              64, ci 32-bit?
              • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 27.12.2007 | 22:41
                Avatar dash Gentoo  Používateľ
                32
                • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 08:17
                  peto   Návštevník
                  skus doeditovat v grube pri spustani pc na konci riadku ako je :
                  kernel /vmlinuz ... acpi=off
                  a nabootuj a napis co sa deje
                  • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 09:40
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Alebo ak nepomoze, preinstaluj Arch z FTP CD. Dostanes tak uplne najnovsie balicky (hlavne balicek kernelu) Mozno ma tvoj book nejaky problem s verziou 2.6.23

                    Dolezite je ale aby si pri takejto instalacii mal funkcne inet spojenie, takze najlepsie je mat std. LAN adapter a pripojit sa na router v ktorom bezi DHCP server.
                    • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 11:45
                      Avatar dash Gentoo  Používateľ
                      Zdravim.
                      Neviem ci je to mozne, ale pri boote som mal nastavenie kernelu vga=773 to je 1024x768, dal som to doprec, no a od vtedy to uz vzdy ide. Nerozumiem tomu ale je to opravene, uz som to skusal milionkrat a vzdy to slo...

                      Dakujem za rady, moze to byt tym rozlisenim?
                      • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 12:25
                        still   Návštevník
                        Pouzivaj este tyzden a ked pojde vsetko ok, tak asi bol problem tam.
                        Ale skor by som povedal, ze sa to este objavi..
                        • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 15:01
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Pokial tam mas grafiku ktora nerobi korektne s VESA modom 1024x768, tak to mohol byt problem. To sa prejavi bud tak ze ostane cierna obrazovka (monitor odmietne frekvenciu) alebo su cez obrazovku ciary, popripade zrno alebo dokonca ostane posledne zobrazena informacia v VRAM frame buffera a cele to vyzera ako pokazene. Preto je vhodnejsie nepouzivat tie pekne teplometiky (boot splash) ale obycajny textovy mod, popripade inteligentnejsi frame buffer. bud ten co je priamo pre danu kartu ako je to v pripade kariet intel, roznych typov ati, nvidia, S3, 3dfx voodoo, via a niektorych ktore ani neboli pre intelovu platformu (frame buffer vznikol pre pocitace ktore nemali textovy mod kam sa radili apple a amiga a aj ine ne intelove platformy).

                          no ale ak ti skutone pomohlo vynechanie parametra pre graficky mod pri starte, tak mas vyhrate :)
                    • Re: Arch Linux zamrzne pri boote 28.12.2007 | 12:21
                      still   Návštevník
                      Myslim, ze vie ako sa instaluje ;-)
                      A ked das update systemu, nainstaluje sa ti aj najnovsi kernel, takze skor by mohol byt problem v novsom kerneli, naviac ked mu to pri starsom nerobilo.

                      A k tomu acpi=off (alebo bude stacit aj acpi=strict), ak by nepomohlo, pridaj este noapic, popripade nolapic (i386), resp. disableapic (x86_64)
                      Tym, budes mat ale znepristupnene vsetky acpi moznosti, stav baterky a pod.

                      Mozno pri kompilovani nepovolili najaku moznost, takze rebuild, ak vies co povolit, by pomohol.

                      Btw.. nahlasil si chybu? mozno by aj to pomohlo.