DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.12.2007 | 05:45
REONxsp   Návštevník
Pri prehravani DVD cez Mplayer a VLC player sa mi film vypne hned po ukonceni 14-tej kapitoly. Robi to aj domace DVD aj DVD z pozicovne. Vie niekto ako tuto anomaliu dat do poriadku? To vypinanie ale nieje obmedzene vzdy na 14 kapitol. Niekedy nefunguje ani 12-ta...
    • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 20:07
      REONxsp   Návštevník
      Prosim... Fakt nikto nevie co s tym?
      • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 20:51
        WlaSaTy   Návštevník
        mplayer dvd://1 -chapter 1-100

        nejedná sa o bug mechaniky ktorá nevie preskočiť na druhú vrstvu? škoda, informácie sú dostupné z výstupu programu, bez nich môžeme len hádať.

        PS.: kodeky na DVD, skôr správnu verziu tohoto:
        libdvdcss2 - portable abstraction library for DVD decryption
        • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 20:59
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Sranda je, že ja libdvdcss ani nemám a DVD mi prehráva. Len neviem ako kryptované originály. Viem, že niektoré mi nešli ani s libdvdcss.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 21:14
            WlaSaTy   Návštevník
            Kryptované originály? Podľa nápisu na obale mi tiež niektoré dvd prehralo ale uvedenie regionálneho kódu neznamená že je to aj kryptované. Knižnica z medibuntu mi tiež neumožnila prehrať všetko (posledne mi praskli nervy pri dvojdiskovej edícii flmu Barbar Conan) ale tá priamo zo zdroja áno. Aspoň čo som skúšal. Druhý komp s gentoo použil rovno aktuálnu verziu takže tam sa ten Faux Pas z medibuntu pochopiteľne nekonal.
            • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 21:30
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Áno viem. Ale to čo som chcel prehrať (tuším to bol Leví kráľ ale neviem ktorá verzia. Len viem, že to bola 2DVD špeciálna edícia) bolo kryptované. Teda aspoň podľa výpisu s mplayera.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 20:57
        qwertz   Návštevník
        schvalne jsem spustil dvd (15 kapitol) a i ta posledni patnacta mi v vlc i mplayeru jde spustit.. je to spravne vypaleno? kdyz normalne spustis film a pak prejedes jezdcem v prehravaci az ke konci filmu, stale bezi?
        • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 30.12.2007 | 07:00
          REONxsp   Návštevník
          Jedno DVD je domace - napalovane a je urcite napalene spravne. Druhe je Hriesny tanec original DVD. Na oboch mi ide max. 14 kapitol. Ked obe DVD necham hrat, skoncia zhruba niekde v 3/4 +-. Proste to tie kapitoly neotvori. Kodeky - pouzival som predtym standartne, skusil som si teraz cez urpmi doinstalovat Win32 kodeky ale je to to iste. Verim, ze su nainstalovane spravne, pretoze mi mplayer otvori aj formaty, ktore predtym nefungovali spravne (mov, wmv...). VLC ma pokial viem vlastne kodeky takze si nemyslim, ze to s nimi nejako suvisi.

          Distribucia je Mandriva 2007.0
    • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 29.12.2007 | 20:35
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Čo máš za distribúciu? Máš nainštalované kodeky správne?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 18:54
        REONxsp   Návštevník
        Vsetko by malo byt spravne, DivXy a ostatne formaty idu bez problemov, problematicke su iba DVDcka ci uz original alebo nie. Posledne kapitoly mi nejdu. MPlayer aj VLC player sa v tomto chovaju uplne rovnako. Vo Windowse mi ide vsetko normalne (?)
        • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 18:59
          ---   Návštevník
          co takto hw problem , snimac nejde dalej ako do 3/4 disku. Rozober ju , namaz a vyskusaj znova. Alebo skus inu mechaniku
          • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:07
            REONxsp   Návštevník
            Hovorim ze vo Windowse mi to nerobi problemy takze by som HW problem s urcitostou vylucil.
            • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:09
              ---   Návštevník
              ja tam vidim otaznik ,akoze nie si si tym isty,ze to ide vo win. Tak sorry .
              • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:12
                REONxsp   Návštevník
                Ten otaznik bol mysleny tak ze "neviem to pochopit" :-) Ja sa ospravedlnujem za nejasnu vetu.
                • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:20
                  ---   Návštevník
                  neviem ci to ma suvis s prehravanim DVD
                  • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:26
                    REONxsp   Návštevník
                    Bohuzial nema, ja pouzivam VLC player a Mplayer. DVDcka funguju ale iba po niektoru kapitolu (11,14) a prehravanie sa ukonci. Rovnako sa spravaju obe aplikacie. Ked skusim kapitolu vybrat rucne, nespusti sa nic.
                    • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 19:54
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      A čo vypíše mplayer na konzolu keď sa dostane na to miesto?
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 31.12.2007 | 21:35
                        REONxsp   Návštevník
                        Odinstaloval som MPlayer aj VLC player aj so zavislostami (libdvdcss2, libdvdread3...) a znovu som ich nainstaloval. Teraz mi idu prehrat iba prve dve kapitoly a nic viac.
                        VLC hlasi nasledovnu chybu:
                        [00000278] dvdread demuxer error: read failed for block 264419
                        [00000267] main playlist: nothing to play

                        A Mplayer vyhodi velmi dlhy vypis, prvy riadok je:
                        Debug: MplayerProcess::parseLine: 'stderr: libdvdread: Can't seek to block 3048303'

                        Podotykam, ze libdvdread3 mam nainstalovany.
                        • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 01.01.2008 | 16:48
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Presne túto chybu som mal aj ja keď mi rozšírenie medibuntu nenahodilo správnu verziu danej knižnice ako som spomínal. Stačilo si nahodiť jej poslednú verziu priamo zo stránok projektu a chyba zmizla. Ale nezaručujem že je to tým, ono to môže byť aj mierne neštandardným FW mechaniky ktory si moc nerozumie s LX :-)
                          • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 01.01.2008 | 21:10
                            REONxsp   Návštevník
                            Myslis, ze by som si mal stiahnut libdvdread3 source a skompilovat ho? Lebo ako chapem ja, zrejme je libdvdread3 jadrom problemu v mojom pripade... Som velmi rad, ze sa nasiel niekto, kto uz takuto chybu vyriesil.
                            • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 01.01.2008 | 22:28
                              WlaSaTy   Návštevník
                              hm, ja som hovoril o niečom takomto : http://download.videolan.org/pub/libdvdcss/1.2.9/rpm/libdvdcss2-1.2.9-1.i386.rpm.
                              • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 02.01.2008 | 01:21
                                REONxsp   Návštevník
                                Skusil som teda skompilovat a nainstalovat libdvdread a libdvdcss zo zdrojovych kodov a problem zmizol. Pravdepodobne je v balicku libdvdread3 nejaka nekompatibilita s niektorymi mechanikami (napr. s mojou).
    • Re: DVDcka mozu mat max. 14 kapitol (chapterov) 02.01.2008 | 15:48
      REONxsp   Návštevník
      Oznacte prosim tuto diskusiu za vyriesenu.