problem s kompilaciou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.12.2007 | 17:35
Flexon   Návštevník
Zdravim. Mam problem s kompilaciou Quake 2 evolved.
Postupojem podla postupu a mam vsetko potrebne ku kompilacii (teda aspon podla toho navodu) no vyhodi mi to: winegcc: i486-linux-gnu-gcc failed Co s tym?DAKUJEM
    • Re: problem s kompilaciou 30.12.2007 | 17:37
      Flexon   Návštevník
      predtym mi to vyhodi aj mnozstvo takychto chyb napr. client/qal.h:179: error: expected ‘=’, ‘,’, ‘;’, ‘asm’ or ‘__attribute__’ before ‘qalEAXGet’ , alebo client/s_dma.c:644: error: ‘AL_STOPPED’ undeclared (first use in this function), to iba napr. ;) . Dakujem za pomoc
    • Re: problem s kompilaciou 30.12.2007 | 18:12
      WlaSaTy   Návštevník
      Cool, a v čom to komplikuješ?

      Táto verzia je primárne pre win, pre linux je ževraj podľa tvorcov skompilovateľná ale akosi mi uniká spôsob ako na to. Chýba configure alebo make a z dsp/dsw toho moc neurobíš na linuxe, predsa len MSVC nebolo pre Linux a prerábať msvc projekty do iného IDE sa moc ľuďom nechce. Ako bonbónik - ani gentoo nemá jednoznačný balíček pre daný klon ale môžeš skúsiť frajerinku http://www.jfedor.org/aaquake2/.

      No ale k veci, funguje aspoň binárny balík cez wine?
      • Re: problem s kompilaciou 30.12.2007 | 18:47
        Flexon   Návštevník
        win binarka funguje, no bez zvuku a bez niektorych GFX vychytavok. Problem je aj s plinulostou, s mojou CPU si emulaciu velmi dovolit nemozem :-D
        • Re: problem s kompilaciou 30.12.2007 | 20:11
          WlaSaTy   Návštevník
          Wine neemuluje ale o tom som nechcel. Tá verzia ktoru chceš pridáva navyše moderné grafické efekty ktoré vyžadujú nielen novšiu a výkonnejšiu grafiku ale aj CPU (nie moc :). Oplatí sa ti s tým zaoberať, teda zvláda tvoje CPU a GPU vykreslovať plynulo odraz niekoľkých strielajúcich protivníkov na vodnej hladine? Mne nie, ani na jednom stroji.

          Ale ak máš zostavu schopnú daného výkonu :-) Inak môžeš použiť akýkoľvek bežný klon Q2 ktorý má podporu alsa a nie je starší zopár rokov tak ako to bolo v prípade napríklad lietadielok bfris.