Greenie Linux

Sekcia: Komunita 30.12.2007 | 17:48
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
No podla mojho nazoru je to celkom v pohode linux ... je to prerobene ubuntu ale to nevadi ... jednoznacne by som ho odporucal ludom ktory zacinaju z linuxom... alebo ludom ktory nemaju internet. Su na nom natahane vsetky kodeky a vsetky potrebne programy. Bezproblemov sa da použit na multimedia: filmy hudba internet a tiez pre prácu. Hral som na tom aj hry ale tak tie idu na vsetkych takze nebol problem.

Pri instalacii bol problem lebo mam ATI kartu a vysoke rozlisenie 1680x1050 tak som musel instalovat cez SafeMode a tiež bol problem so systemovimy hodinami neviem preco ale potom to prestalo.

Ostatne vsetko bezalo bez problemov. Prijemne prekvapenie bolo to ze hnet po spusteni mi isli filmy hudba a bez akoho kolvek zasahu do neho alebo doinstalovavani ovladacov a programov.

Programi ktore som doinstaloval boli XMMS a VirtualBox nic ine ... vsetko mi stacilo tak ako to bolo nainstalovane od zaciatku.

Dizajn na moj vkus klasicky priemer ale tak nech by bol akykolvek tak si ho zmenim podla seba napr takto http://www.h2o-energia.wz.cz/greenie.png

Celkove hodnotenie podla mna velke plus gratulujem ti Stano. Snaz sa a bude to dobre hlavne pozeraj a pocuvaj co ludia chcu ...
Pohraj sa z dizajnom ten zabera najviac jadro mas od ubuntu tam netreba moc riesit ...
    • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 17:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      teda pozeram forum ze co zaujimave na citanie a vidim toto :) sranda ze ma tu nikto nelikviduje aspon zatial :)

      otazocka: preco si doinstaloval xmms? je ten program v niecom lepsi ako audacious, ktory je nainstalovany?
      • Re: Greenie Linux 04.01.2008 | 16:11
        Dementor   Návštevník
        zjavne necitas vsetko :-)

        http://www.linuxos.sk/sprava_zobraz_komentare/1430/index.html#link_87817


    • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 17:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ten obrazok a celkovo vyladenie... takto greenie vyzerat nebude, ale robim prave nejake pokusy s gnome-look.org. nechaj sa prekvapkat :)
      • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 21:01
        still   Návštevník
        Ak experimnetujes s temou, pozri sa aj na toto : http://www.cimitan.com/pages/murrine.php

        A to ci podobne prispevky patria sem, alebo nie, o tom rozhoduju administratori, ale osobne myslim, ze by nemali mat nic proti tomu, je to bezny prispevok na nejaku distribuciu. A zakazovat to, len kvoli tomu, ze mas slovensku stranku, resp. slovenske forum? to je blbost, tak isto by mohli zakazovat prispevky na ine distribucie.
        Ale prispevky typu, "Chcem v Greenie...", alebo "Ake pozadie do Greenie", to by malo byt na tvojej stranke, uz len preto, aby si vedel, kde co mas ;-)
        • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 21:08
          fantomas   Návštevník
          recenzia na Greenie tu uz bola a mohol sa vyjadrit do toho vlakna
        • Re: Greenie Linux 31.12.2007 | 09:32
          Elven   Návštevník
          greenie pouziva temu murrine uz dost dlho
    • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 18:08
      fantomas   Návštevník
      super, akurat mi unikla pointa tohoto topicu
      • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 18:20
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Co ja viem ten XMMS sa mi zda byt pohodlnejsi som na neho zvyknuty to asi preto ...
        • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 18:23
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          A jednoznacne sa nenechaj likvidovat niekym ... proste sa snaz ... snaha sa ceni to vies sam ... ;-)
          • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 18:27
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            dakujem, som velmi rad ze si spokojny. snad sa to rozsiri viac :)

            na druhu stranu nie je moc dobre robit takuto reklamu na tomto fore. Tu sa riesia najroznejsie problemy a su diskusie vacsinou ohladne roznych distribucii, nie len ohladom tejto jednej. Ale aj tak dakujem...
        • Re: Greenie Linux 30.12.2007 | 18:25
          fantomas   Návštevník
          to ale patri na ine forum
          • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 14:46
            Jaroslav   Návštevník
            Tu to distribuciu Greenie 2.0.2 som vcera skusal vsetko nabehlo ako malo respektive instalacia ale prve spustenie nedopadlo dobre nakolko sa mi vobec nezobrazilo korektne.Polovicka monitora bola zelena a ostatna cast roznofarena ako ked sa daco zasekne.Samozrejme ze nefungovalo nic.Ostalo to zamrznute.Presiel som potom spat na ubuntu 7.10 a tam je to v pohode.
            • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 14:58
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              dal si overit medium na chyby?
              • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 15:16
                Jaroslav   Návštevník
                ano vzdy mi to robi ak naplim Cd alebo ja DVD
                • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 15:39
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  nechapem kusok... vsetky distribucie ktore palis su napalene chybne? ak ano, mozno treba porobit nieco s napalovackou
                  • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 15:55
                    Jaroslav   Návštevník
                    Napisal si:dal si overit medium na chyby?
                    ja som napisal :ano vzdy mi to robi ak naplim Cd alebo ja DVD

                    Znamena to ze ano vzdy mi kontroluje zapisy na zapisovanom mediu.Spravila mi to ja fedora asi pred 2 mesiacmi ked som experimentoval
                    • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 23:22
                      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                      Ale on myslel ked das bootovat CD podtym je moznost overit CD na chyby tak to spusti ... ozaj aky mas monitor ??? mozno je to chyba.... a ece dalsia otazka ty si to nainstaloval ??? alebo ti to zamrzlo pri bootovani ??? lebo ja som Instaloval zo Safe Modu lebo mi to tiez nechcelo nabootovat ale to bude chyba v monitore lebo mam vysoke rozlisenie a to v Live nechcelo ist.
                      • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 23:26
                        Martin   Návštevník
                        Aj v k3b máš možnosť skontrolovať CD či je dobre napálené, stačí odkliknúť príslušnú voľbu.
                        • Re: Greenie Linux 03.01.2008 | 23:50
                          shade   Návštevník
                          Napalovaci software kontroluje CD len proti suboru na disku, pokial si neoveril MD5 sumu stiahnuteho suboru moze byt CD stale "vadne" aj ked ho software oznaci ako korektne napalene. Ked das skontrolovat CD priamo v menu tento problem odpada.
                      • Re: Greenie Linux 04.01.2008 | 10:03
                        Jaroslav   Návštevník
                        Monitor Mam ASOS 19".Instalacia prebehla v poriadku.Pri butovani nic nespravilo zle to urcite.Po instalacie si vypital vytiahnut CD to som spravil.Potom sa restartoval a normalne nabehla v strede obrazovka
                        Greenie ako ked startuje a nasledne potom nabehla uz obrazovka ako ma ubuntu ci windows.samozrejme ze nabehla ale chybne.To s tym rozlisenim moze byt pravda to ma nenapadlo.Standartne pouzivam ja na ubuntu 1440x900.
                        • Re: Greenie Linux 04.01.2008 | 14:58
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Asi zle nastavený /etc/X11/xorg.conf . Bolo by dobré sa pozrieť, či je tam správne nastavené rozlíšenie a ovládač grafiky. Porpípade nabootuj s live a porovnaj ten súbor, s tým čo vytvorí liveCD.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk