pristupove prava - pomoc lebo zosediviem :(

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.01.2008 | 20:37
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
od stredy (este v roku 2007) sa trapim s pristupovimi pravami.

o co ide? jednoducha vec. Nejdu pozadia.

pozadia su uskladnene v /usr/share/backgrounds

zaznamy o nich su v gnome v /usr/share/gnome-background-properties ako .xml subory

A tu je ze co to robi: Mam velke mnozstvo pozadi, pre ukazku povedzme ze 100. Vsetky su v /usr/share/gnome-background-properties spomenute v subore, a nachadzaju sa pekne krasne v /usr/share/backgrounds.

Kolko ich ide? Asi polovica. Pre ukazku povedzme ze 50 ide a 50 nejde.

kazdy obrazok je bezchybne spomenuty, a ma rovnake pristupove prava. Uplne vsetko rovnake. A predsa niektore nejdu.

Dokonca - zobral som si 2 obrazky. Pre priklad obrazok1.jpg a obrazok2.jpg. Prvy normalne ide, druhy nie. Skusil som v Gimpe obidve trochu upravit - preklopil som vrch a spodok a ulozil. Vobec ziadna zmena.

Skusal som tiez vytvorit noveho uzivatela, a ani tam to nejde. Uplne rovnake chyby. Vymazal som tiez temp a stale nic. Take veci ako restart X a restart celeho PC uz nemozem ani na prstoch spocitat...

takze... poradi niekto?
    • Re: pristupove prava - pomoc lebo zosediviem :( 01.01.2008 | 21:19
      qw11   Návštevník
      Tazko povedat ale ked si ich mal otvorene v gimpe neporovnaval si ich ci maju rovnake parametre? Farebna hlbka a pod. .
      • Re: pristupove prava - pomoc lebo zosediviem :( 01.01.2008 | 21:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no ja ked som ich premenoval navzajom tak aj ten druhy isiel... potvora bola v tom ze bolo v jednom subore priliz vela pozadi. stacilo to rozdelit
    • Re: pristupove prava - pomoc lebo zosediviem :( 01.01.2008 | 21:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      vyriesene - gnome ma limit pozadi uvedenych v jednom subore v /usr/share/gnome-background-properties