pidgin... znaky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.01.2008 | 23:55
maculko   Návštevník
cavte takze v linuxe teraz zijem na pidginovi... je to celkom dobre sice sa QIP nevyrovna ale o to teraz nejde...
ked mi niekto posle spravu s diakritikov tak sa mi tam zjavuju divne znaky.
nevadilo by mi to keby mi kamos vecne nevypisoval s diakritikou.... viete obchodna to cloveka poynaci :D.... takze neviete co treba urobit co nainstalovat aby to slo v pohode?
    • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 00:00
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Zmen si kodovanie na Windows-1250 alebo 55 a ked ani to tak skus doinstalovat v Sinapticu pisma ako Arial , Times new roman mne to pomohlo.
      • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 09:45
        maculko   Návštevník
        a kde by som nasiel to kodovanie... som lama viem :(
        • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 10:49
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Spusti Pidgin dostan sa do nastaveni preklikni sa na zalošku rozhovory a dole je pouziť pismo dokumentov Temy a neviem ci to mas odfajknute alebo nie no ale ked to odfajknes preč tak sa ti otvori hnet podtym ponuka pismo konverzacie ... tak tam si vyber ake chces pismo.
        • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 10:50
          levin   Návštevník
          pidgin ma standardne problem prijamt diakritiku len od uzivatelov qip, ak si prestavis kodovanie tak aby ficalo s qipom , moze sa stat (tak ako mne) ze to nebude fungovat celkom spravne s ostatnymi
        • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 13:40
          Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
          ucty-opravit ucet-pokrocile
          I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
    • Re: pidgin... znaky 02.01.2008 | 14:01
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nechcem vyvolávať hádky, ale myslím si, že písanie s diakritikou je absolútne normálne. Slovenčina má diakritiku, tak prečo by sme ju mali ignorovať?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk