problém spustenia

Sekcia: Ostatné 03.01.2008 | 00:35
Shtookee   Návštevník
Po inštalácii Linux Ubuntu 7.10 na samostatný disk( na druhom je win XP) mi po zobrazení loadingu ubuntu "zhasne" obrazovka, jediné čo je je blikajúca "palička" v LH rohu. Po odpojení disku mi nejde ani pôvodné XP... čo s tým?
    • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 00:58
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús sa prepnúť počas štartu na konzolu (ctrl + alt + F1). Všimni si kedy sa boot zastaví.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 11:40
        Shtookee   Návštevník
        po stlačení kláves sa nezastaví ani nezobrazí nič. takže som disk pre linux vyhodil a môžem nahodiť znovu Billa...
        • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 11:53
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          To je asi najhorsie na novacikoch. Sam to poznam.. Myslia si ze vsetko hned pojde ako ma. Trebalo sa stym trosku aj pohrat. Nieje to ako windows. Aj tak sa k linuxu z vacsej casti raz vratis :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 12:32
            jaaa   Návštevník
            preco si si vybral zrovna ubuntu,skus spustat system s acpi=off , mne to pomohlo ako docasne riesenie niekedy...alebo prejdi na ine distro napr. opensuse atd.
            • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 13:01
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Preco mu nespomenies, ze vypnute acpi moze odkurit chladenie alebo hdd? :) Aj ja by som podla mna skusil ine distro. Aj ked ubuntu je na zaciatok dost vhodne. Odporucil by som click click OpenSuSe 10.3 alebo Mandrivu
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 14:21
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Takže problém je celkom na začiatku. Boot ani nezačne. Najlepšie bude skúsiť iné distro. Ale acpi=off by mohlo pomôcť.
          Windowsákov vždy odratí, že niečo nejde, pretože sú zvyknutý z veľkej podpory HW. Ale aj mňa raz prekvapilo, keď som inštaloval win, že nenašlo disk (SATA). No a na XP je problém dodnes, že má pri inštalácii problémy so SATA diskami a ovládače potrebuje z FDD, ktorú ani nemám a keď robím nejaký komp, čo nemá FDD je to v .... . Ale s winom sa už nezaoberám, tak je to jedno.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 14:34
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Windows mi nenasiel HDD tak som sa na to vybodol, ostal pri single linux a popravde nelutujem. Mam tu vsetko, dokazal som si rozchodit wifi a vsetko co potrebujem. Je to skvely pocit. Ale co narobis ked uz ubuntu vyhodil a dal tam XP? apci=off neodporucam. ASpon pri NB. Dozvedel som sa ze to moze odpiect chladenie alebo dokonca disk. To bych nerád.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: problém spustenia 03.01.2008 | 14:53
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              No acpi=off vypne acpi, takže ventilátor pôjde naplno a žiadne riadenie spotreby sa nebude konať. Nemyslím, že to niečo odpečie (netvrdím, že nie). Asi záleží aj od BIOSu (u mňa ide ventilátor na plno, keď je ACPI vypnuté, u brácha nie - takže jemu by to mohlo upiecť procesor). Na notebook je to blbosť mať vypnuté ACPI, ale skúsiť s tým nabootovať by mohol. Možno je chyba v BIOSe a pomohol by update na novší, alebo použiť iný kernel.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk