Thunderbird

Sekcia: Konfigurácia 03.01.2008 | 08:57
Jaroslav   Návštevník
Chcem sa spýtať ako sa v linuxe inštaluje tento program.Doteraz som používal win Vistu tam je exe subor.Skusal som to cez listu inštalácia odinštalovanie ale cez to to nenašlo.Klikal som tam po rozbaleni na subor s koncovkou bin ale zas nic.
    • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 10:08
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      omfg. Aku distribuciu mas?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 10:09
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      No ale kam ho chceš nainštalovať? Akú máš distribúciu? Ja som si ho nainštaloval klasicky cez pridať/odobrať programy.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 10:19
        Jaroslav   Návštevník
        Mam UBUNTU 7.10 a nainstalovat cez pridať/odobrať programy sa mi to nepodarilo v tom zoznamem nie je Thunderbird lebo mam len CD keby som mal DVD tak tam by bol.
        • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 10:29
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Mas pripojenie k internetu? Ak ano, tvor si konzolu , ak nevies kde je zmacni alt+f2 a napis gnome-terminal , zobrazi sa ti konzola, napis sudo apt-get install thunderbird a stiahne a nainstaluje ti to program aj so zavislostami. Polozka sa ti objavi v menu zlozka Internet
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 10:42
            Jaroslav   Návštevník
            Mam pripojenie tak to vyskusam ako nahle pridem domov.Dakujem za pomoc.
            • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 12:50
              Jaroslav   Návštevník
              Chlapi dakujem je to parada Thunderbird sa nainstaloval mam ho tam kde ste hovorili.este by ma zaujimalo od kial to stahuje?nevedel som ze takto sa da instalovat.tie slova sudo apt-get install .... sa zadavaju vzdy ked chcem nieco stiahnut?
              • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 12:55
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                apt je balickovaci system ktory Ubuntu pouziva. Ide o to ze na internete mas ulozene na servroch programy urcene pre ubuntu, takzvane repozitare. Mozes si ich kedykolvek pridavat do /etc/apt/sources.list (ale pozor, vzdy ked tam budes nieco pridavat, uisti sa ze to je repozitar pre ubuntu a pre verziu ktoru pouzivas). sudo znamena ze tento prikaz sa bude vykonavat s pravami administratora tz. root-a , bezny uzivatel nema moznost menit system bez tychto prav. apt get-install program znamena ze program apt vyhlada v repozitaroch ktore pouzivas program, stiahne ho a nainstaluje. Je to velmi silna a ucinna pomocka pre distribucie zalozene na Debiane, takze aj pre ubuntu
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:26
                  Jaroslav   Návštevník
                  Na tento emailovy klien som navyknuty s Windows "HLISTA "BASIC kde som ho do instalovaval.
                  Mal som ho zakupeny v novembri v decembri som tam dal aj ubuntu a po vcerajsku som uplne presiel na linux ubuntu.Vediet to pred tym ze taky skvely sytem je linux ani tu "HLISU"nepodporim.
              • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:14
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                ide to aj cez Pridat/Odstranit programy alebo Synaptic. Najdes v MENU ;) je to graficka nadstavba, ako hovorime mi 'klikatko' cize nemusis sa trapit s nejakimi prikazmi :)
                • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:33
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Ja mam rad konzolu :) Vidim vypisy a mozem kontrolovat co to robi :P Nikdy som nemal rad Synaptic :D Aj teraz na gentoo mam radsej konzolovy emerge, mam pocit ze graficke to este nie je. Co sa da robit konzolou nerob to graficky
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:47
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    ano mi zdatnejsi uz pouzivame konzolu ako druhu ruku ;) ale plasit zaciatocnikvo prikazmi?! To je hruuza. Predsa pametam si ked som bol zaciatocnik a niekdo mi tu pastol rychli prikaz na nieco, tak som nevedel ani co mam s tym robit ani ako to spojazdnit =) postupom casu som na to prisiel
                    • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:52
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Cim skor zacne pouzivat konzolu tym lepsie :P Ale nech sa uci :) Na vsetkych raz pride konzolova zavislost :D Ja uz dnes napr. uz neviem pracovat v skole s windowsom, teda viem, ale furt musim hladat tie primitivnosti, click click, nastavenie firewall-u, click click a tam ze zapnut / vypnut .. omfg, tak to radsej zrusim lebo este infarkt dostanem v takom rannom veku :D
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Thunderbird 03.01.2008 | 13:53
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        </flame> :))
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people