OSuSE 10.3 64b

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.01.2008 | 10:15
asso   Návštevník
Ahojte, chcem sa spýtať, to fakt má OpenSuSE 10.3 64 bit verzia na DVD tak málo programov, dokonca bez xmms? Máte na DVD xmms pre 31bit?
    • Re: OSuSE 10.3 64b 03.01.2008 | 10:31
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Co ti brani si to doinstalovat?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: OSuSE 10.3 64b 03.01.2008 | 11:02
      jaaa   Návštevník
      ja mam len 32bit dvd,smola
    • Re: OSuSE 10.3 64b 03.01.2008 | 11:16
      asso   Návštevník
      Mne ide o to, či je to na CD,/DVD....bráni mi to doinštalovať moja povaha. Proste to je otázka na DVD

      Inak áno stačí mi vedieť či je to na 32bit DVD....31 bol preklep.
      • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 12:33
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        DVD ma 4 GB, takze je na nom iba mala podmnozina programov, ktore existuju. Medium nenafuknes. Ak chces dalsie programy, pridaj si repozitare, ktore su dostupne cez Internet. Konkretne kompletny openSUSE repozitar OSS softveru pre 10.3 a NonOSS, dalej repozitar Packmana (multimedia) a tiez Build Service. Potrebujes samozrejme mat permanentny pristup na Internet, alebo si ftp strom stiahnut na disk.

        Instalovat 32bitove programy na 64bitovy system je zbytocne, ak existuje 64bitova verzia daneho programu.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 12:48
          asso   Návštevník
          preboha..to sa tu nedozviem ci ma 32bit system OSuse na mediu DVD xmms?

          Ja nepotrebujem vediet tie veci co si my popisal, dobre snazil si sa...ale snazte sa citat prosim vas otazky. Vsak ja viem ake repo a kam a kde co nastavit...sa tu nekrutte o veciach ktore ja osobne nepotrebujem. Ved niekedy co pisete nema zmysel.

          A ak chcete dovod. ten som pisal a k nemu aj ten ze na DVD 10.3 je o vela programov menej ako na 10.2 DVD ci 10.1 DVD na ktorych xmms je. Preco, to neriesim a ani na to netrapi. Otazka znela ak niekto ma 10.3 OpenSuSE DVD 32b ci na tom instalacnom mediu je xmms.....

          oki? repo a nastavovacky nechajte tak...nerobim s linuxom den. Ked nieco tak si doinstalujem a viem ako nahodou.

          Sorry za nervozitu, ale ked ja cem vediet o voze, nevravte o koze. Nijak mi nechcel pomoct a ani nepomohol....
          • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 12:58
            jaaa   Návštevník
            naco sa hras na profika ked nim niesi...
            http://en.opensuse.org/Package_List/10.3/DVD
            • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 13:11
              asso   Návštevník
              Skus si prečítať moju prvú otázku i s preklepom, a odpovede....ktorá odpoved mi patrí? ani jedna.

              A profík nesom, ale nesom blbec.

              A podomnou LM, dakujem, staci vediet len tu jednu vec. Ostatne veci ma maximalne netrapia, takze aj ked som ti vdacny za tvoje prispevky, ktore ma nikam neposunuly, prosim skus nabuduce presne na otazku. Predsalen, 2+2 je maslo je divna odpvoed nie?

              Pochopil si, neriesim veci co si vybrat na prehravanie hudby, ani ze kto ma podporu mp3 či pacman repoz s xmms, ani audacious, ani co si mam pridat do repoz v osuse...len ta jedna otazocka ma trapila....a nik mi tu nevedel o tom nic povedat...teda povedali...ale neodpovedaly...:-D
              • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 15:56
                Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
                Forum je urcene sirokej verejnosti a sluzi ako databaza znalosti. Preto sa snazim odpovedat zosiroka, aby odpoved mala va:csiu informacnu hodnotu. Ked si tuto diskusiu bude citat niekto s podobnym problemom, tak sa dozvie to, co potreboval, aj ked bude riesit trochu iny problem.

                P.S. Pouzivaj prosim ta automaticku kontrolu pravopisu. Kto ma po tebe citat tie hrubky. To je dobre mienena rada, nie podpichovanie.
                Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 13:02
            Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
            Co sa tyka konkretne xmms, tak je v repozitari Packman. Ako som napisal, tam su multimedialne programy, ale nanapisal som to explicitne.

            Xmms je uz davno mrtvy projekt, a preto uz v 10.3 nie je (a to ani 32bit ;). V Packmanovi este je a to dokonca aj s podporou prehravania mp3. Ale nic ti nebrani pouzivat niektoru z alternativ pre xmms. Napriklad Audacious je vzhladom a ovladanim velmi podobny.

            Az budes hladat nabuduce nejaky konkretny program, tak pouzi vyhladavanie.
            Only man who sells empty boxes is the undertaker.
            • Re: openSUSE 10.3 64b 03.01.2008 | 13:07
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Naozaj odpocuram Audacious. Lepsi program som este nenasiel :) Podla mojho skromneho nazoru ani Amarok neni lepsi a to pouzivam KDE
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people