lipstik tema

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2008 | 20:26
Avatar Tommy Angelo   Používateľ
zdar lidi, specialne Gentooistov ;)

kompilujem si lipstik temu ktora je opachovana tak, aby vypadala ako vista. Mno lenze pri kompilovani mi to vyrazi tohle ::

checking for Qt... configure: error: Qt (>= Qt 3.1 (20021021)) (library qt-mt) not found. Please check your installation!
For more details about this problem, look at the end of config.log.
Make sure that you have compiled Qt with thread support!
    • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 20:35
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Nebude to tým že ti chýba knižnica qt-mt? Prípadne je potrebné túto knižnicu aktualizovať.
      • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 21:18
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        ako?

        nainstaloval som qt3-devel aj qt3-devel-32bit aj qt3-32bit a vyskusal aj pouzit prefix ./configure --with-qt-dir=/usr/lib/qt3/lib/ a stale ta ista chyba. V repozitari mi nic nenaslo so slovami qt-mt.

        P.S. x86_64bit CPU
        • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 21:43
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          no su 2 kniznice qt. jedna multithreadova a druha bez podpory multithreadu. to ze je to qt3, neznamena ze je to aj qt3.1, mozno to je len qt 3.0.
          • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 22:19
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            mno dostal som sa dalej :)

            checking for Qt... libraries /usr/lib/qt3/lib64, headers /usr/lib/qt3/include using -mt
            checking for moc... /usr/lib/qt3/bin/moc
            checking for uic... /usr/lib/qt3/bin/uic
            checking whether uic supports -L ... yes
            checking whether uic supports -nounload ... yes
            checking if Qt needs -ljpeg... no
            checking for rpath... yes
            checking for KDE... configure: error:
            in the prefix, you've chosen, are no KDE libraries installed. This will fail.
            So, check this please and use another prefix!


            ale k vytuzenemu OK. Now let's start make nie :( dufam ze make prebehne bez problemov...aj make install.

            Kvoli takymto piplackam obdivujem Gentooistov ze na to vobec maju NERVY
            • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 22:23
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              no urcite sa k make nedostanes, kedze nebudes mat vytvorene Makefile subory. ak mas KDE kniznice nainstalovane, urci ich cestu explicitne cez argument pre configure. uisti sa, ze mas aj dev balicek pre KDE libs nainstalovany.

              no na gentoouistoch neni co obdivovat, kazdy predsa vie zadat emerge, ktory taketo zavislosti vyriesi za nich
            • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 22:24
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Skús nahodiť balíky kdebase3-devel kdelibs3-devel. Inak našiel som balík kde3-style-lipstik na stránke Software.openSUSE.org, ale netuším či podporuje tebou spomínaný "Vista" štýl.
              • Re: lipstik tema 04.01.2008 | 23:50
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                chvalabohu nemusim kompilovat :D nasiel som na to priamo balik v ktorom to bolo opatchovane a uz to tam bolo zakomponovane ako zaskrtavacie tlacitko ::
                kde3-style-lipstik-2.1-3.guru.suse100.x86_64.rpm

                Dakujem vsetkym co sa zapojili do diskusie