Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak..

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2008 | 03:41
Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
Ahoj. Nasiel som si navod ako si dat Ubuntu liveCD na kluc s tym ze sa tam aj zapisuju zmeny. zda sa mi to ale pritiahnute za vlasy lebo ta particia na zmeny co zabera vacsinu kluca musi byt ext2. Ked som ju dal ako FAT32 tak to nejde.
Kedze mi ten kluc BIOS rozoznava ako disk a nie removable, tak ma napadlo, ze to sa musi dat potom to Ubuntu normalne na ten kluc nainstalovat a to by mohlo ist potom aj rychlejsie.
Lenze musi to byt ext2 alebo ext3? Nespustim linux z FAT16 alebo FAT32?? Alebo sa do neda nejak tak ze cast linux bude v malej particii ext2 a ostatne vo FAT32?
diky.. chcel som to skusit lebo USBcko je rychlejsie ako citanie z CD a aj mensie fyzicky a takto to mozem ludom kdekolvek poukazovat s tym ze tam nieco aj pomenim a vylepsim ;)
    • Re: Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak.. 05.01.2008 | 03:49
      Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
      hm.. asi je vela hodin.. teraz ma az napadlo, ze ked to na USBcko nainstalujem tak to asi nezbehne na kazdom PC.. je to tak?
      Teda je nejake normalne riesenie, aby clovek nemusel obetovat cely/takmer cely 4 GB usb kluc na prezentacne Ubuntu? Lebo ext2 my na vacsine PC odkial a kam kopirujem moze byt tak .. na nic.
      • Re: Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak.. 05.01.2008 | 14:13
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        ak chces linux z usb tak odporucam SLAX. na usb to nainstalujes do 30 minut s googlenim a fici to z FAT16, FAT32, ext3.... Nebudem ti pisat co je slax a ako funguje, precitaj si to tu: http://www.slax.cz/
        download: http://merlin.fit.vutbr.cz/mirrors/slax/SLAX-6.x/rc7/
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
        • Re: Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak.. 06.01.2008 | 00:50
          proof   Návštevník
          ok vyskusam, dik.
          zda sa ze ten Slax ide v pohode z FAT32
          • Re: Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak.. 11.12.2008 | 18:56
            martin   Návštevník
            ahoj,

            intrepid ibex (8.10) obsahuje instalator na USB v desktop live CD. je to v system-preferences alebo tak nejak

            vysledok je live CD so zapisovanim zmien (persistent) s tym za namiesto specialnej particie je casper-rw subor (loop mountuty a potom formatovany ext2) cize cele je to na FAT32.

            pri instalcii len zvolis velkost toho suboru a zbytok kluca mozes pouzivat na data.

            • Bootovanie Ubuntu z USB kluca inak.. 02.02.2009 | 08:49
              Avatar donmizo Slackware 13.0 a.i  Používateľ
              Diki. Toto urcite vyskusam.
              linux4ever