nieco o Kubuntu

Sekcia: Ostatné 30.05.2005 | 15:05
BlueWay   Návštevník
Potreboval by som vediet ako sa daju vypnut niektore procesy, ktore nabiehaju pri starte, napr. pri Kubuntu sa chcu stale synchronizovat hodiny... Este by som chcel poradit s tym rootom, cez prikazovy riadok sa na konto roota dostanem, ale cez KDE nie. (roota som nastavoval tak ako to bolo spomynane v jednom claku) No a este, mam ATI Radeon 9200 a Kubuntu mi nechce poniknut vacsie rozlisenie ako 640x480 a 60Hz, co mi dost vadi... Ako by som tieto veci mohol vyriesit. Daju sa stiahnut nejake ovladace... Je nejaky dobry navod v slovencine ako na Linux, resp. ako na taketo "problemi"?
    • Re: nieco o Kubuntu 28.05.2005 | 21:26
      transport   Návštevník
      neviem, ci ti to pomoze ale na www.ubuntuguide.org je nejaky manual na ubuntu, co by malo byt mozno podnetne, alebo treba hladat a v slovencine, tak to pochybujem.
    • Re: nieco o Kubuntu - rozlisenie 30.05.2005 | 13:15
      titanik   Návštevník
      skus sa pohrat s /etc/X11/xorg.conf a potom restartuj X
    • Re: nieco o Kubuntu 30.05.2005 | 15:05
      adrive   Návštevník
      neviem ci to vyriesi tvoj problem, ale ked som skusal kubuntu, tak som mal tam podobny problem. Nesuvisi s kartou, ale s tvojim monitorom. (Asi). Skus v sekcii pre tovoj monitor pozriet, a nastavit DisplaySize na taku aku mas... mne to vyliecilo.