Slovenske distribucie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2008 | 11:46
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Rad by som sa dozvedel nieco o slovenskych linuxovych distribuciach. Ano stano viem, vidim, Greenie forever, chapem.. Ale myslim teraz ine. Nasiel som zatial len jednu
http://people.tuke.sk//peter.mann/ubuntu/ --> slovak math ubuntu
Poznate este ine ktore sa aj pouzivaju?
Nie stano neprepacim ti ked sem znova vtrepes greenie.
Zaujimalo by ma ci existuje vobec nejaka slovenska / ceska distribucia, ktora nieje zalozena na ziadnom uz vzniknutom distre ale je vyvijana samostatne od zaciatku.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 11:56
      Elven   Návštevník
      Peter Mann ma naviedol na myslienku urobit nieco ako to_co_tu_nemozem_menovat.

      inak toto mi vyhodil Distrowatch - distra z ceskej republiky:

      1. DANIX GNU/Linux
      Danix is a Knoppix-based desktop-oriented Linux live CD designed with support for the Czech language.

      2. Olive
      Olive is minimalistic Linux live CD based on Debian GNU/Linux. It offers a number of rarely-seen features, such as a unique boot process using a combination of BusyBox and GHLI, a modular script interpreter, a custom package management tool called UniPKG, a read-write live CD infrastructure with Unionfs and Squashfs, and the Enlightenment window manager. The purpose of the project is to demonstrate ease-of-use of Linux and to showcase interesting new technologies.

      3. SLAX - Live CD
      SLAX - Live CD is a bootable CD containing a Linux operating system. It runs directly from CD-ROM without installing. The live CD described here is based on the Slackware Linux distribution and is downloadable from its website as an ISO image. All scripts and source code which can be used to build your own live CD are also available.
      • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:01
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        DAnix - vytvorene s podporou pre cesky jazyk
        olive - zalozene na Debian, lae moze to byt zaujimave
        Slax - tam sa daco pise o svk / cz ? :o]
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:06
          Elven   Návštevník
          Slax je najznamejsie ceske distro mojko... to by si mohol vediet...
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:08
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Nevedel som, uz viem :)
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:19
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            Normálne ma zaujíma koľko znich ma vlastne repoz. Ak nerátam pár "aplikácií" rozšírujúci slax...nič moc...odroda vína....aj ked č osa týka slaxu a knopixu...tha jasne že kvalitného...

            Nebolo kedisy slovenske distro na disketu sa zmestilo //to su casy// pouzivane "nasilnima crackerama"? nieco mam doma..ale ci som dobre na postreh...sak vyguglim
            Close the Windows Open The Source
            • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:24
              Elven   Návštevník
              nevolalo sa nahodou saxana alebo tak nejako? a nema to nieco spolocne s tou hysteriou ci ako sa to volalo?
              • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:52
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                brutalware
                • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:25
                  jaaa   Návštevník
                  ak sa nemylim tak brutalware urobili chlapici z hysterie
              • Re: Slovenske distribucie 08.01.2008 | 13:38
                Avatar titanik mint  Používateľ
                Saxana.cz - česká liveCD distribuce Linuxu založená na Gentoo
                urcite neni na jednu disketu :)
        • Re: Slovenske distribucie 08.01.2008 | 13:34
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Autorom Slaxu je Tomáš Matějíček. Obcas sa da stretnut osobne na LinuxExpu. Podla mena uz asi vytusis, ze je to cz distro.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Slovenske distribucie 21.01.2008 | 09:07
        Filip   Návštevník
        Ahoj,
        jen bych chtěl upřesnit - DANIX je víceméně Debian. Od Knopixu jsme se odklolonili v roce 2005 a mohu říci že to bylo jenom dobře, ikdyž ne jednoduché.

        Aktuální verze je DANIX Evolution 2 http://www.danix.org/download
    • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:04
      Elven   Návštevník
      taktiez ABC Linux je z ceska, belenix (teda aspon myslim). taktiez nieco s menom DeadCD

      zdroj taktiez distrowatch: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=origin
    • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 12:07
      Elven   Návštevník
      a este PCLinuxOS CZ je ceske distro...
      • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 13:52
        Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
        Len dobre pocestene. Je to len vylepsena Mandriva, ked to nainstalujes mas tam vsetky tie kodeky apod. Je to nieco podobne, ako Mintlinux, alebo aj tu casto spominane Grenie
      • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:00
        Avatar srigi   Používateľ
        Tak to sa mylis, toto distro vyrobil Texstar - american.
        • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:03
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano povodne ano - a ked sa pozries na pclinuxos.cz tak zistis ze komunita si urobila vlastny system s novsim jadrom
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:08
            ---   Návštevník
            to ze pridali par balikov a par ich odstranili neznamena ze je to CZ distro .
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:10
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            takze, ked si to svojej distribucie kompilujem vanila jadro, kompilujem programy, ktore nie su v repozitaroch, vznika zakonite nova distribucia?
            • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:17
              ---   Návštevník
              podla SH urcite a vznikne farebne ubuntu
              • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:20
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                zas tvoje trapne recicky? :)

                nie nevznika nove distro, len medium s odlisnymi vecickami. ale je pekne ze sa tam nieco robi.
                • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:30
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ale ja si to robim len pre seba, ja to nedavam na ziadne medium
                  • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:36
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    do normalneho pocitaca s normalnym operacnym systemom normalnym sposobom pridavas normalny softver. teda si normalny uzivatel normalneho operacneho systemu a nevytvaras teda ziadnu novu normalnu distribuciu.

                    ufff sa mi tu par slov dost casto opakuje :)
        • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:34
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Ak si skusal PCLinuxOS, tak rychlo zistis, ze je to prerobena Mandriva. Na spravu balikov sa pouziva Synaptic. Inak je tam vsetko z Mandrivy.
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:37
            ---   Návštevník
            Mandriva ano ,ale podla mna to posunuli vyrazne k lepsiemu oproti (davnemu) originalu , uz ten spomenuty synaptic je vyborna vec.
          • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 14:48
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            a je omnoho zlepsena rychlost! Je to rychle distro, rychlo bootuje, a nelaguje pri praci s KDE
            • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 15:50
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              tak tak... pouzivam na pocitacoch ktore maju 256mb RAM. pretoze take jedno co nemozem tu menovat nejde na 256MB prave najlepsie...
              • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 17:08
                Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                To iste spravis aj s Mandrivou. Len musis povyhadzovat tie nepotrebne veci ktore startuju po spusteni systemu. Skusal som to. Ale je pravda ze PCLinuxOS to ma v sebe a po instalacii nemusis uz nic nastavovat, je pripraveny multimedialne perfektne. Treba sa, len trochu pohrat s pismom, ale aj to sa da na par kliknuti.
                • Re: Slovenske distribucie 07.01.2008 | 18:05
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  mne ten system az tak moc nesadol. nieco je urobene moc dobre a nieco zas nedotiahnute... ale do toho nejdem radsej recnit, nechcem vyvolat nejaku flame...
                • Re: Slovenske distribucie 08.01.2008 | 10:48
                  tom-tom   Návštevník
                  Presne tak. PCLinuxOS je výborný, avšak na mojom železe Mandriva beží bez problémov a zdá sa (subjektívne) stabilnejšia.
    • Re: Slovenske distribucie 08.01.2008 | 19:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pokial viem tak Tomolc robil nejake dobroty so Slaxom... neviem presne o co ide. ale ked sem pride tak hadam vysvetli :)
      • Re: Slovenske distribucie 08.01.2008 | 20:18
        Avatar srigi   Používateľ
        Mozes si o tom precitat. LDT.