Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3

Sekcia: Hardware a Drivery 07.01.2008 | 15:28
Avatar Pali   Používateľ
Po prebudeni pocitaca z S3 sa ozivi sietova karta ale bohuzial sietovy adapter eth0 za zmeni na eth2. Po dalsiom zobudeni je to eth3, ... atd. a teraz mam uz eth16. Po restarte je to v normale (eth0). Po uspani a opatovnom prebudeni je to uz eth17 a router mi uz nevie pridelit novu ip adresu. Pri kazdom tomto zobudeni sa meni aj mac adresa. Po restarte PC je vsetko v normale.

A deje sa to aj ked odstranim ovladac z jadra a opatovne ho pridam sudo rmmod forcedeth
sudo modprobe forcedeth.
Cize bude to tym, ze pri uspani odstrani ovladac z jadra a potom ho zasa nacita po zobudeni

Preco to zakazdym prideli nove eth..?

Ako to viem opravit?
    • Re: Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3 07.01.2008 | 20:49
      WlaSaTy   Návštevník
      :Ako to viem opravit?

      mozno cez pravidlo hotplug ktore nastavi nazov sietoveho rozhrania a aj ethernetovu adresu ale radsej by som sa aj poobzeral po tom ci si nejaky iny hoci aj novsi kelner nerozumie lepsie s tou sietovkou. vyzera to totizto na to ze sa pri suspende/hibernacii ten ovladac korektne nedeaktivuje .
      • Re: Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3 08.01.2008 | 08:59
        Avatar Pali   Používateľ
        no ale robi to aj ked ho rucne deaktivujem. (sudo rmmod; sudo modprobe)

        kde sa nastavuje ten hotplug?

        ako sa da dat novy kernel, ked mi ho zatial kubuntu v apt aktualizaciach neponuklo?
        • Re: Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3 10.01.2008 | 00:14
          WlaSaTy   Návštevník
          toto bol prvy link pro vyhladani udev howto na google. ci pomoze aj v tomto pripade, netusim. ale asi by som sa oppbzeral po tom novsom kelneri
          • Re: Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3 12.01.2008 | 18:45
            Avatar Pali   Používateľ
            dakujem.
            uz mi to bezi. Pouzil som:
            KERNEL=="eth0", ATTR{address}=="00:16:e6:68:bc:8b", NAME="lan"
            do suboru: /etc/udev/rules.d/99-udevmonitor.rules
            • Re: Problem so sietovou kartou po prebudeni z S3 12.01.2008 | 19:01
              WlaSaTy   Návštevník
              som rad ze pomohlo.

              inak ubuntu 7.04 x86 32bit mi nieco podobneho nastavilo aj same {a upgrade na 7.10 to nehalo tak), predsa len notebooky maju viac sietoviek a poriadok je prvoradu. medzi tie sietovky patri metalicka sietovku, WiFi a niekedy sa aktivuje aj nejaky pokus o prepojenie cez IRDA alebo BlueTooth a podobne ftakoviny. FireWire sa uz moc nemontuje, skoda. chyba mi v mojom terajsom (usetril by som za switch hoci aj ten v routeri ale ajtak som sa este nerozhodol ze tu krabicku kupim). no ale zas som odbocil, prijemny vikend, idem to zachlastat.