programovanie v C

Sekcia: Ostatné 01.06.2005 | 23:22
bubo   Návštevník
mam mandrake 10.1 a rad by som poskusal programovanie v C. ked som mal este XP tak som pouzival borland c++ 3.11. existuje v mandrake nieco podobne (alebo zeby lepsie) a zaroven jednoducho pouzitelne aj pre lamu ako je bubo?
    • Re: programovanie v C 28.05.2005 | 23:33
      peter golis   Návštevník
      ano existuje. chces prekladac, debuger, editor? ps.: v linuxe neexistuje conio.h
      • Re: Re: programovanie v C 28.05.2005 | 23:39
        bubo   Návštevník
        no najlepsie asi vsetko v jenom..... co to znamena ze neeeistuje conio.h ???
        • Re: Re: Re: programovanie v C 28.05.2005 | 23:52
          peter golis   Návštevník
          linux, alebo lepsie povedane gnu je cely o volbe. clovek si zvoli z mnozstva programov co chce pouzivat, a to pouziva. ja napriklad pouzivam na editovanie vim ale bezny ludia pouzivaju kdevelop, anjuta,... skus v google zadat inux Integrated Development Environment PS.: conio.h je hlavickovy subor vymysleny v borlande specialne pre dos. ked nevies co to je, tak ta to asi netrapi. ale poznal som vela ludi ktorym bolo za tymto vymyslom smutno.
    • Re: programovanie v C 30.05.2005 | 15:53
      x   Návštevník
      pokial si chcel presny postup, tak tuna: 1) napis si program v nejakom editore (vi, vim, emacs, nano) 2) uloz ako hocico.c (podozrivo zname z win :) 3) no a potom uz len skompilujes bud cc [zdrojak] alebo gcc [zdrojak] output bude vzdy hocico.out. no a pustis to ./hocico.out (pre uplnost, cc znamena C compiler a gcc GNU C compiler) vela stastie
      • Re: Re: programovanie v C 30.05.2005 | 16:00
        peter golis   Návštevník
        pokial je to clovek zvyknuty na IDE (editor, debugger, compiler) vsetko v jednom ktore mu navyse do projektu pridava aj kniznice podla pouzitych funkcii tak ho poriadne znechutis. pametam si ked mi kamarat tvrdil ze na linuxe sa neda pouzit funkcia sin (sinus, vyratavana uz v koprocesore 387 pred veela rokmi) len preto ze kompiloval program tymto sposobom a nie: gcc -lm zdrojak.c -o exac teda s prilinkovanim libm (math library).
        • Re: Re: Re: programovanie v C 01.06.2005 | 23:22
          bubo   Návštevník
          KDEVEKOP je presne to co som hladal. Dakujem za vsetky rady. BUBO.