DesktopBSD problem so stiahnutim portov

Sekcia: Konfigurácia 10.01.2008 | 21:08
gofree   Návštevník
Dobry vecer, na zaciatok dufam, ze som sa dobre vyjadril ohladne portov. Ak nie mea culpa :D

Prave som nainstaloval DesktopBSD. Vyzera celkom zaujimavo. Celkom sa mi paci sposob akym sa stara o instalaciu balickov. /na rozdiel od PBI v PC-BSD je to v podstate pouzivanie klasickych portov ale cez gui nastroj /

Mam s nim ale jeden mensi velky problem. Ak spustim gui aplikaciu pre spravu softwaru - software managment - dostanema na vyzvu na stiahnutie balickov, dalsia sprava je o tom ,ze portsnap este nebol pouzity a pokusi sa stiahnut zoznam balickov / portov /...chyba lavky -- dostanem hlasenie

Looking up portsnap.FreeBSD.org mirrors... none found. Fetching public key from portsnap.FreeBSD.org... failed. No mirrors remaining, giving up.

To iste hlasenie dostanem aj ak sa pokusim spustit portsnap fetch z konzoly / samozrejme ako root :D /.

Skusal som aj google ale nejako som sa k odpovedi na tento problem nedopracoval.

Internet a siet funguje normalne / ako inac by som to tu pisal :D /

Je pravda ,ze som doteraz nepouzival BSD systemy, vraj DesktopBSD by mal byt aj pre zaciatocnikov. Doteraz som mal Archlinux / viacmenej spokojnost /.

Any idea?
    • Re: DesktopBSD problem so stiahnutim portov 11.01.2008 | 01:20
      pepe   Návštevník
      *BSD distribucie su na ho**o. Linux - maximalna spokojnost.
      • Re: DesktopBSD problem so stiahnutim portov 11.01.2008 | 09:05
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Naozaj vyčerpávajúca a poučná odpoved.

        tomolc
        tomolc
      • Re: DesktopBSD problem so stiahnutim portov 11.01.2008 | 10:27
        gofree   Návštevník
        no nakoniec bola chyba uplna banalita. v linuxe sa mi to este nestalo aby si spravca softwaru vyzadoval explicitne nastavenie DNS serverov. vyriesil som to na IRC s jednym s hlavnych vzyvojarov o 23.00 nasho casu. ale nie o tomto som chcel. nemyslim ba priam som presvedceny ,ze BSD systemy su na hovno. mohol by si to blizsie popisat? maju svoje muchy ako neuplna lokalizacia a pod...ale napr. som cital oficialne fora kde sa pise, ze HAL a automount nije je dostatocne zrely na pouzitie v BSD systemoch...zdovodnenie bolo asi v tomto duchu...BSD je system pre pouzivatelov. myslim, ze je to fajn ak je BSD striktne zamerane na bezpecnost a transparentnost.

        Posledna poznamka...praca so sietou bola v DesktopBSD po vyrieseni spominaneho problemu neporovnatelne lespsia, myslim rychlesjia a stabilnejsia ako v mojom Archlinuxe. Myslim, ze BSD ide spravnou cestou. Chce to cas na dalsi vyvoj a cas na studium a pochopenie systemu BSD.

        ale vraj je linux viac sexi :D
        • Re: DesktopBSD problem so stiahnutim portov 23.01.2008 | 11:30
          tojur   Návštevník
          Ahoj,

          ako si vyresil to stahnuti? Me se stale nedari stahnout public key:
          1 mirrors found.
          Fetching public key from update1.freebsd.org... failed.
          No mirrors remaining, giving up.
          DNS zafunguje, ale jako by na tom serveru nebyl soubor..
          Dik
          Tom
      • Re: DesktopBSD problem so stiahnutim portov 26.01.2008 | 02:40
        Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
        podla mna si ty na hovno...
        <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>