Vrcanie vetraku na notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 11.01.2008 | 02:19
Kelso   Návštevník
Hned k veci: Po 2 tyzdnoch od kupy notebooku mi zacal vrcat vetrak, a to vzdy po zapnuti (napr po hodinovom stave vypnutia). Prestane ak po vetraku "trochu" zo spodu poklepem, zvacsa do 1-2 minut je to uz ok a ide hladko.

Myslite ze ide o poruchu a je nutny servis? Pripadne ak mate niekto podobnu skusenost s notebookmi a vrciacimi vetrakmi, prosim podelte sa o ne.

Od kupy (2 tyzdne) bol zapnuty vzdy tak 10+ hodin denne. Ale to by nemalo mat snad vplyv.

Ak sa na to pytam takto vo vseobecnosti, snad to nevyznie ako zbytocny post, ale aj tak uvediem ze ide o notebook msi ex600 ;-)
    • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 11.01.2008 | 09:43
      Avatar bashrc   Používateľ
      Pravdepodobne bude nutny servis (vymena vetraku). Ja som mal podobny problem na pc a musel som to riesit vymenou vetraku.
    • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 05:42
      proof   Návštevník
      Mne to zacal robit 3-rocny notebook. Do servisu s nim. Snad ti tam daju novy.
    • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 12:32
      ---   Návštevník
      kvapka oleja na spravnom mieste urobi zazraky ,ale ak je ntb novy tak servis
      • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 13:23
        Avatar srigi   Používateľ
        Olej je moc riedky, lepsie vysledky podava Indulona ;-)
        • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 13:35
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, znalec.
          • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 16:52
            Avatar srigi   Používateľ
            Je to tak, uz som robil zopar takychto servisov. S olejom to vydrzi nevrcat tak tyzden, s Indulonou aj pol roka (ale aj tak sa nakoniec ventilator zadrie - neplati v tomto pripade - novy book).
            • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 12.01.2008 | 18:32
              WlaSaTy   Návštevník
              bezne sa daju zohnat aj silikonove oleje a vazeliny roznej viskozity ktore na to budu asi vhodnejsie :) ale nivea menej skrabe, indulona je drsna.
              • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 13.01.2008 | 10:20
                Avatar srigi   Používateľ
                Takyto servis je vacsinou o tom, co suflik dal :-)
                • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 13.01.2008 | 13:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pozdravujem Suflika, ako sa ma?
                  • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 13.01.2008 | 20:36
                    Avatar lucifer   Používateľ
                    hmmm ja mam MSI VR610 a ehm mam taky pocit ze sem tam vrci tiez ho mam iba kratko ale je to take ako keby tam ten vetrak chvilkovo blbo sadol neviem ci je dobre ze ho mam dost casto na kolenach ale nejao ma to neserie
                    • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 13.01.2008 | 20:45
                      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                      Ak ventilator vydava zvuky, je to vacsinou sposobene vybudenim (vznikom) nezelanych loziskovych frekvencii. Taketo poskodenie loziska ma 3 fazy. V prvej sa tieto frekvencie nachadzaju v ultrazvukovej oblasti. V druhej sa zacinaju objavovat periodicky sa opakujuce loziskove frekvencie (to je sposobene hlavne porusenim valivych elementov, poskodenim loziskovej klietky, panvy). V 3 faze sa objavuju nahodne zvuky-to je uz zle. Ak ventilator "vrci", pravdepodobne ho bude treba vymenit!!! Mazanim sa o nejaku dobu predlzi jeho technicky zivot ;)
                      sudo apt-get remove windows
                      • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 14.01.2008 | 00:49
                        Avatar srigi   Používateľ
                        No co mam skusenosti s CPU fanmi, tak tie vrcia po zapnuti, po zahriati po 10 min prestanu - tak takymto ventilatorom ta indulona pomaha celkom spolahlivo.
                    • Re: Vrcanie vetraku na notebooku 06.02.2008 | 23:58
                      kamelio   Návštevník
                      Hm, tiez mam vr610, zacal vrcat asi po 1,5 mesiaci pouzivania. Robim sice servis vyoctovky, ale toto radsej vratim do agemu na reklamacku - rozobratie mi nestoji za neskorsie neuznanie reklamacie z dovodu neautorizovaneho zasahu...