Totem & Xvid nepracuje

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.01.2008 | 17:44
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Ahoj. Mam problem s Totemom: pri pokuse o prehratie .avi (xvid), mi vyhodi hlasku ze vraj ten xvid kodek nie je dostupny. Avsak on naistalovany je a apt mi to len potrvdi ked sa ho pokusim aktualizovat(libxvidcore4, w32codecs>>0aktualizovanych. V inych prehravacoch to ukaze len cierny screen a hodinovy film prebehne podla seekera za par sekund. Len vo VLC mi to slape tak ako ma. Teda nie tak celkom: vlc ma problem s titulkami, ktore chvilu idu chvilu nie, alebo nejdu vobec.

Takze ak niekto tusi ako rozbehat Totem a ostatne(xfmedia, kodeine), pripadne znormalizovat zobrazovanie titulkov pod VLC nech da vediet:) Dakujem.
    • Re: Totem & Xvid nepracuje 11.01.2008 | 17:51
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A máš nainštalované aj gstreamer a gstreamer-extracodecs? Poprípade xine, libxine1, xine-extracodecs (alebo extraplugins ?? )
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Totem & Xvid nepracuje 11.01.2008 | 17:57
        ---   Návštevník
        na vsetko da odpoved wiki ubuntu.cz
      • Re: Totem & Xvid nepracuje 11.01.2008 | 18:31
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Ahoj, všetky tie veci mám nainštalované(aspoň tie ktoré podľa apt existujú). Je pravda, že Totem sa správa ako v čase po inštalácii systému(ubuntu gutsy), ale už som to dávnejšie nahodil. btw: staršie .avi filmy idú vpohode(zrejme divx)
    • Re: Totem & Xvid nepracuje 11.01.2008 | 21:09
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Len pár otázok, akú máš grafiku a máš nahodený správny driver? Používaš 3D dekstop a skúšal si prehrať video pri vypnutých efektoch? Vieš používať vyhľadávanie? Potom zistíš či máš nahodené všetky kodeky.
      • Re: Totem & Xvid nepracuje 12.01.2008 | 00:41
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Mám nvidia mx400 64mb a ziadny 3d desktop ani nic podobné, ale mám nahodený driver od nvidie a 3d vykreslovanie ide paradne, Dokonca som si teraz vsimol ze rovnaku hlasku o nekompatibilite vyhodi aj ked mu dám prehrať mp3 súbor. Ale všade inde mi mp3 idú vpohode. Skôr mám pocit, že chyba bude niekde v Toteme, ale nevysvetluje to fakt ze xvid nejde ani na iných prehrávačoch. Správne idú len VLC a MPlayer
        • Re: Totem & Xvid nepracuje 12.01.2008 | 01:10
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Pozri link, máš nahodené kodeky?
          • Re: Totem & Xvid nepracuje 13.01.2008 | 17:22
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Nechcem sa robiť múdrejším ako som, ale sotva mi chýba nejaký kodek, keď nap. vo VLCčku mi ide všetko. Aj tak som to checkol a len sa potvrdilo, že zo všetkých kodekov mám aktuálnu verziu. Skúsim ísť cestou ľahšieho odporu a urobím to ako vo Windoze: vyhodím totem, nahodím totem a budem sa modliť aby to šlo :D