GTK, libpng...+niektore ine

Sekcia: Ostatné 30.05.2005 | 18:52
panko   Návštevník
Ahojte. Mam problem v tejto veci. Mam Mandrake10.1 od kamarata. Je to celkom pekny linux a tak si ho mienim nechat. Nuz ved uvicdime. Skusal som si néjake veci instalovat, ale po chvili mi isalo ze tam nemam balicky libpng a mam doinstalovat linpng a libpng-devel. Obsahuje tento Linux tieto balicky? ako ich mozem doinstalovat? ked ich dam na mojom Linuxe instalovat z CD tak napise ze vsetko je uz nainstalovane. ale kde? Neviem si s tymto poradit. Stale len hlaska doinstaluj libpng a libpng-devel. Kde mozem stiahnut tieto kniznice na Mandrake 10.1? Prosim vas pomozte mi ak niekto vie. (vsimol som si aj nizsie sa to tu objavuje ale nieje to vyriesene) mal by som dat nejaky prefix? alebo čo?
    • Re: GTK, libpng... niektore ine 30.05.2005 | 16:03
      peter golis   Návštevník
      skus: urpmi libpng-devel alebo si precitaj dokumentaciu.
      • Re: Re: GTK, libpng... niektore ine 30.05.2005 | 16:06
        ...   Návštevník
        no urpmi libpng-devel vypisuje Vsetko je uz nainstalovane. myslis man libpng?
        • Re: Re: Re: GTK, libpng... niektore ine 30.05.2005 | 16:30
          peter golis   Návštevník
          dokumentaciu myslim prirucku k danej distribucii a tak isto k balickovaciemu systemu rpm, popripade urpmi. ale ked mas tie kniznice nainstalovane ako je mozne ze dany program tvrdi ze ich nema? odkial ten program pochadza a ako ho instalujes? a ako sa vola?
          • Re: Re: Re: Re: GTK, libpng... niektore ine 30.05.2005 | 16:36
            ..   Návštevník
            myslim ked poviem mplayerhq.com tak je asi všetko jasné. ./configure --enable-gui --enable-menu --language=sk :::su>>> >>make>>make install, len doplnim ze bez GUI mi mplayer ide. skiny aj fonty mam. Mam Mandrake tak aj dokumentaciu z tejto stranky. ktoru cast myslis? Ako je mozne ze tvrdi ze ich nema neviem. Je to distribucia z LinuxOS.
            • Re: Re: Re: Re: Re: GTK, libpng... niektore ine 30.05.2005 | 18:52
              peter golis   Návštevník
              make sa vykonava pod uzivatelom. root zvykne mat inac nastavene cesty ako uzivatel a niekedy nemusi program najst nejaku sucast systemu. skus sem dat vystup z configure a niekam na web umiestnit config.log.