programatorske minidistro na USB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.01.2008 | 22:26
Tom@sQo   Návštevník
ahoj,
zaujimalo by ma, ci niekto nepoznate nejake minidistro, ktore sa dokaze pripojit na internet, ma nejaky (e)links, vim, mc, nc, nmap (cize podporuje aktivne pracu so sietou) a taktiez ma gcc, resp. g++ a freepascal.
Xorg koli velkosti nieje podmienkou.

chcem ho pouzivat ako liveUSB v skole :-) a na vytvotenie vlastneho distra mi chyba taka malickost: mnozstvo informacii a nakopnutie ;(

nemate s niecim takym skusenost?diky ;)
    • Re: programatorske minidistro na USB 14.01.2008 | 22:53
      Tom@sQo   Návštevník
      ahoj,
      este doplnim, ze to ma mat okolo 50MB, uplne maximalne 100...
    • Re: programatorske minidistro na USB 15.01.2008 | 00:43
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nie som isty ci to co napisem splna vsetko o co si ziadal (freepascal a programovacie zalezitosti ma pri hladani

      ale mne vyhovuje na usb-cku NIMBLEX sub 100 (pouziva KDE, slackware based, da sa v nom menit ukladat a instalovat co treba)
      dalej slax popcorn 5 (ale ten ma asi az 200 mb)
      dalej DSL(damn small linux)
      este puppy linux

      predpokladam ze pocitas ze siet sa sama nenastavi a ze budes musiet zvladnut viac ako uplny zaciatocnik(ukladanie zmien-lebo ide o viac-menej live distra)


      no asi najlepsie by bolo pouzit ten SLAX (aj najnovsi 6 ale ten ma cez 200 mb takze ho vypalit na CD a iba zmeny ulozit na USB a povedat mu ze ich ma odtial nacitat
      ak nevies ako clanky o slaxe najdes tu aj na abclinux.cz
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: programatorske minidistro na USB 16.01.2008 | 18:00
        Tom@sQo   Návštevník
        ahoj,
        tak pozeral som ten damn small linux a kedze chcem slapat z USBcka, tak som isiel na http://damnsmalllinux.org/wiki/index.php/Installing_to_a_USB_Flash_Drive

        :) no mam otazky:
        - co znamena "From within Linux"? lebo v preklade to je "Z bez Linuxu" a to mi nejako logicky nesedi :)

        narychlo som cital dalej a nasiel http://damnsmalllinux.org/wiki/index.php/Installing_to_a_USB_Flash_Drive#Convert_.iso_to_USB_installation

        lenze nechapem preco vsade(aj v tomto kroku) nieco chce so syslinux-om... to je co zac, ten syslinux? naco je? lebo podla googla to je linux bootloader(cize imho linux distro, ktore dokaze zavadzat nieco ;-) )

        slax som skusal uz davnejsie, ked som len zistoval, ze take nieco ako linux existuje(tusim 5.0.5, alebo podobne), ale je prilis velky... ja potrebujem to narvat do 128MB USB s tym, ze aj by som rad mal nejake miesto na ukladanie dat ;)
        • Re: programatorske minidistro na USB 16.01.2008 | 19:39
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          'from within linux' znamena 'z linuxu', 'from within windows' 'z windowsu'.
          syslinux je bootloader/zavadzac teda ako grub a lilo. potrebujes ho aby ti nabootoval system. len chod podla tych krokov.
          velkost slaxu mozes upravit vyhodenim programov, ktore nebudes potrebovat a tak zmensit jeho velkost (a potom to zverejnit a presadzovat za druhe slovenske distro :)).
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: programatorske minidistro na USB 17.01.2008 | 11:37
            Avatar srigi   Používateľ
            Neskoro, to uz davno spravil Tomolc.
        • Re: programatorske minidistro na USB 19.01.2008 | 11:57
          Tom@sQo   Návštevník
          ahoj,
          noo ako tak skusal minilinuxy, tak vidim v nich jeden problem: je tam milion blbosti, ktore do skoly(ani v zivote) nepotrebujem(hry niekde aj dokonca KDEcko(!!!)) a chybaju take primitivne ako je riadny bash(miesto tych hier), gcc, python, freepascal(miesto toho hnusneho KDEcka...)
          nepoznate niekde nejake "uzitocne"(podla moznosti nejaky spravca okien, alebo rovno uz xfce or fluxbox, ale v ziadnom pripade nie KDEcko) distro, s ktorym sa da aj pracovat, lebo toto je zjavne len na hranie...
          • Re: programatorske minidistro na USB 19.01.2008 | 13:17
            Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
            tu vidim len jedine vychodisko. updavit nejake existujuce live distro. povyhadzovat nepotrebne programy a nainstalovat nutne. pises, ze na vytvorenie takeho distra nemas cas, ale aj tak nestretol som sa s live distrom, ktore obsahovalo aj freepascal a podobne takze nieco tam doinstalovat budes musiet. mozno nakoniec to az tak vela cesu nezabere.
            Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: programatorske minidistro na USB 19.01.2008 | 13:29
              Tom@sQo   Návštevník
              cauko :),
              noo problem je v tom, ze nemam ponatia, ako si take minidistro upravit...
              totiz ked stiahnem distro, tak som v podstate stiahol .iso subor a ten mam nejak specialne editovat? lebo som virtualizoval(virtualbox) napr. damnsmalllinux a ten ked vypnem, tak sa mi nic neulozi z toho, co vytvorim(hocaky subor), takze neviem, ci sa da tam priamo nejako jednoducho instalovat... este som to neskusal naostro, da sa to len jednoducho nainstalovat a ostane to tam?alebo sa s tym treba hociny babrat, kym nejak roztvorim ten .iso subor a nasledne donho manualne vlozim to, co potrebujem?

              ps: co sa casu tyka, tak viem tomu obetovat 3 hodiny tyzdenne, len som zvedavy, ci to staci na instalaciu tych 3 programov...
              • Re: programatorske minidistro na USB 20.01.2008 | 01:25
                Avatar srigi   Používateľ
    • Re: programatorske minidistro na USB 15.01.2008 | 11:57
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      hacker :)
    • Re: programatorske minidistro na USB 15.01.2008 | 15:14
      tomash   Návštevník
      Ak ti v skolskych pocitacoch pojde bootovat z usb:D
      • Re: programatorske minidistro na USB 16.01.2008 | 20:59
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to ci pojde by nemusel az tak problem (aj ked moze byt) ale ja som v skole prestavil bios aby bootoval najprv z CD a mal som z toho pruser ze neopravnene zasahujem do skolskeho majetku alebo take daco (trafena riaditelka)

        tak nech sa radsej opyta
        a from within aj syslinux vysvetlil niekto vyssie
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: programatorske minidistro na USB 16.01.2008 | 22:46
          rado   Návštevník
          hmm, sa dost cudujem, ze si vobec niekto vsimol taku drobnost ako to, ze si zmenil bootovacie parametre :)) neprekvapilo by ma, keby si niekto vsimol to, ze si zablokoval pristup na azet a pokec, xixi.

          urcite sa oplati vyskusat damn small linux, puppy linux a slax. potom si uz sam prides na to, ktory ti vyhovuje. ku kazdemu zo zmienovanyx je dost vela stranok a navodou, takze ani preluskanie zakladnyx problemov by nemal byt problem.
    • Re: programatorske minidistro na USB 17.01.2008 | 16:15
      Avatar titanik mint  Používateľ
      • Re: programatorske minidistro na USB 18.01.2008 | 08:28
        Avatar Pali   Používateľ
        no ja by som vyskusal ten NIMBLEX.
        Ma to 100MB iso. Ako to dokazem nakopirovat na usb klus, tak aby sa dalo z toho bootovat? (Mam 128MB kluc)
        • Re: programatorske minidistro na USB 19.01.2008 | 13:39
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Pisu to na tom clanku ktory kolega spomenul hore, zive.cz .. Pre windowsy existuje program My Slax Creator, vytvorime si co chceme ( click click ,ako inac ) , pripojime usb kluc a program to ulozi na usbcko uz pripravene na bootovanie
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people