Mint (flux) alebo Zenwalk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.01.2008 | 23:29
Avatar srigi   Používateľ
Hi komunitaci,
mno podarilo sa mi predat book, takze som zatial bez poriadneho kompu. Jedine co mi ostalo (a drzi ma v mojej zavislosti od PC) je povodne PC urcene na download-torrent-server. Konfiguracia:

Intel PIII 1000MHz
256 + 128MB RAM
grafika int. i810
AC'97 audio z chipsetu Intel - funguje defaultne

Dnes som to skusal nakopnut pomocou Archu a XFCE4, ale nebola to dobra volba, lebo je som odchovany na KDE. A poznate Arch - vybuduj si sam, takze XFCE4 je v pre mna nepouzitelnom stave (nemam chut a ani cas sa v tom hrabat). Tak som teda do toho Archu hodil Gnome, co bola este vacsia chyba - system je na hranici pouzitelnosti - proste to nestiha.

Rozhodol som sa teda pouzit nejake odlahcene distro, ktore mi naserviruje uz ZKONFIGUROVANY light-weight desktop, aby som sa s tym nemusel babrat sam. Vyber vidite vyssie (Linux Mint Fluxbox edition alebo Zenwalk).

Mozete sa prosim k tomu vyjadrit (ale iba k tymto dvom, na ine nie je cas - stahovanie nieco trva, nechavam to explicitne na tuto noc, takze je zbytocnost mi doporucovat nieco ine). Mint by som bral hlavne kvoli repozitarom Ubuntu - viem ze tam najdem co potrebujem. Zenwalk je zase este o trocha viac light, bo je to vlastne Slack - ale tie repozitare a hlavne jeho balickovac ma moc nebere.
    • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 12:08
      Meno   Návštevník
      ja by som odporucil zenwalk, bo to je vazne leightweight, mas tam po nainstalovani uplne vsetko co potrebujes na desktop... ma aj svoje repozitare( hoc netpkg neni buhvi co, ale staci ), takze ostatne veci ktore clovek potrebuje nie je problem doinstalovat( ak nehladas nieco tuti-fruti co v rep. nie je ), ale s mint skusenosti nemam... ale zw ti na tom pojde myslim velice svizne.... teraz ma vyjst zw5.0 ...
      • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 13:01
        Avatar srigi   Používateľ
        Asi fakt pojdem do toho Zenwalku, lebo ja som heavy duty surfer (30 tabov v Opere nie je problem) a preto sa kazdy megabajt pamati a zachraneny cyklus CPU pocita.
        • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 14:06
          Meno   Návštevník
          len by ti mohlo vadit ak pouzivas nejaku wireless.... ale to by sa mohlo tykat jedine tak ze by si si musel s nenulovou pravdepodobnostou skompilovat modul... ale zw5 uz ma aj nejake by default, ale iba take 'starsie'....
          • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 14:45
            Avatar srigi   Používateľ
            Wireless uz nemam, je to obycajna P3 s LAN adapterom v chipsete (Intel). Modul e100. Myslim, ze Zenwalk nadetekuje vsetok HW.

            v5 je tusim zatial beta - to nekcem, napalil som si v4.8
    • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 17:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      dost sa hovori o Mepis Antix. Nepoznam nikoho, kto by Mepis pouzival. Mozno sa caka prave na teba :)
    • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 17:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      a co takto TinyME?
    • Re: Mint (flux) alebo Zenwalk 16.01.2008 | 21:23
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja sa prihovaram za MINT
      pouzivam ho na notebooku celeron M 1,3, 256ram 16mb zdiela grafika
      a bezi perfektne
      dokonca sa pohodlne da pouzivat aj KDE (bol by asi problem pri viacerych taboch - na net mam iceweasel)
      ale XFCE prostredie beha plnohodnotne rychlo bez problemov

      som podobny pripad ako ty mal som tam debian xfce ale nechcelo sa mi ho nastavovat, a ubuntu repozitare su fakt super

      ties som uvazoval na slackwar based niecom ale zistil som ze namam rad slackware
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment