Ako nainstalovat Linux bez vymazania WinXP

Sekcia: Ostatné 04.06.2005 | 13:41
dawko   Návštevník
Ahojte, Potreboval by som poradit ohladne instalaci linuxu SuSe 9.2. Mam 60 Gb hdd rozdeleny na 2 primarne particie, na jednej bezi WinXp a na druhu by som chcel dostat linux ak je to vobec mozne. Pri instalacii SuSe 9.2 mi sformatoval cely hdd a nebral vobec ohlad ci je hdd rozdeleny.. Pls. poradte mi... Dakujem
    • Re: Ako nainstalovat Linux bez vymazania WinXP 30.05.2005 | 19:51
      puco   Návštevník
      Ak suse formatuje disk bez opytania, tak to je ina prasarna, fuj. IMO nemal by problem tam naistalovat Linux, len potom treba davat pozor kam sa zavedie lilo (aslebo nieco podobne) . Skuste pozret dual-booting HOW-TO alebo Grub HOW-TO. A este jedna vec, potrebujete particu aj pre swap, nielen pre system.
      • Re: Re: Ako nainstalovat Linux bez vymazania WinXP 30.05.2005 | 19:59
        d   Návštevník
        ee suse sa jasne opyta moznost ako ho instalit. v tomto pripade je problrm mezdi stolickou a monitorom .... treba PORIADNE CITAT co sa ta pyta a neodklikavat len tak. toto nie je windows....
        • Re: Re: Re: Ako nainstalovat Linux bez vymazania W 01.06.2005 | 12:45
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          súhlasím. Mám SuSE v talari teraz skúšam dalšie veci, ale je pravda že linux sa pýta, a aj ked odklikneš bez číátania, myslím že iba "odsunie XP" na koniec disku a on si zoberie kolko potrebuje a následne sformátuje. Ale v žiadnom prípade nieje nastavený tak aby sformátoval celý disk a tým zmazal všetko čo na nom je.
          • Re: Re: Re: Re: Ako nainstalovat Linux bez vymazan 01.06.2005 | 13:05
            Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
            myslim tym SuSE ditro
    • Re: Ako nainstalovat Linux bez vymazania WinXP 04.06.2005 | 13:41
      hurfo   Návštevník
      to je nejaka blbost ja som pred instalaciou vytvoril vlastnu particiu v Particion Magic ext3 a SWAP priestor a automaticky si nasiel tu ktoru potrebuje. Skusal som to instalovat aj tak ze mal volny fat32 part a on mi sam navrhol ako ho rozdelit kolko potrebuje a vytvorit SWAP aj ked na zaciatku sa "vyhrazal" po zvoleni Novej instalacie ze na disku vymaze vsetko ale ostalo len pri vyhrazkach. PS: ked ti ukaze sumar instalacie co bude robit tak tam mas vyznacene aj particie a cervenou su oznacene tie ktore bude formatovat a mozes to zmenit.