NTFS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2008 | 11:49
tomm   Návštevník
Neviem ci to tu uz nebolo a pretos a ospravedlnujem za napsianei, ale som zaciatocnik a chcem prejst konecne na linux uplne, tak som sa rozhodollll ze si odisntalujem win aby ma to nelakalo, No nastal ami jedna chybicka, ked som cel zapisovat na ntfs disky tak mi ich len rpecitalo, Nevedel by mi niekto pomoc ako rozbeham zapisovanie na ntfs cez linux? uz som skusal aj googlit ale pouzivam Mnadrivu 2007 a na tu som ennasiel navod
dakujem
    • Re: NTFS 19.01.2008 | 11:57
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      nainstaluj si ntfs-config , klikacka , povolis zapisovanie pre disk napr. hda2 (ntfs) , potvrdis okej a je to.. Myslim ze je to najlahsia cesta. Inak este existuju aj ntfs-3g alebo ako sa to pise, tam potom ale treba nastavovat fstab
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: NTFS 19.01.2008 | 12:06
        tomm   Návštevník
        asi to bude blba otazka , ale to ej balik? bo mi ho nenaslo medzi balikmi , myslim ntfs-config.
    • Re: NTFS 19.01.2008 | 11:58
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      lol, naco chces pod linuxom pouzivat NTFS? je to otrasny filesystem. Vytvara sa na nom fragmentacia, ide na neho pomalsie zapisovat pod linuxom. Nahod si radsej nejaky kvalitny filesystem ako napr EXT3 a podobne. Linux ich zvlada fakt dost, mas na vyber.

      Ci mas na tom NTFS nejake udaje?
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • Re: NTFS 19.01.2008 | 12:03
        tomm   Návštevník
        no pouzivam ho preto lebo mam na nom dolezite udaje a asi by ma slak trfil keby som o ne prisiel:)
        • Re: NTFS 19.01.2008 | 12:17
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          v kazdom pripade ked to nahodis by som si to nejak zazalohoval a presiel na iny filesystem, pokial teda chces pouzivat linux.
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: NTFS 19.01.2008 | 12:13
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      pozri si tento navod malo by to byt podobne tej mandrive co mas. Mozno ti pomoze aj toto
      • Re: NTFS 19.01.2008 | 12:33
        tomm   Návštevník
        dakujem ti za snahu , ale ja ma cz mandrivu a ta ma uplne ine menu, takze dosiel som do kroku kde trebalo otvorit ten editor:(
        • Re: NTFS 19.01.2008 | 13:27
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          To ze to je po anglicky neznamena ze je cele menu ine,. Take menu si ja pamatam este s pred 3 rokov. Kazdopadne si nejakym sposobom nainstaluj ntfs-config alebo ntfs-3g a ntfsprogs.

          na www.mandrivalinux.cz maju aj diskusiu tak to skus s nimi prebrat tam, vid napr.