Ubuntu - zmena pozadia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2008 | 18:41
Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
Ahoj,

kde nastaviť zmenu pozadia v Ubuntu pri štarte GNOME. Hneď po GDM, keď vidím spash GNOME je v pozadí taká svetlá-hnedo-ružová farba. A neviem kde ju zmeniť na čiernu. Keby som vedel aspoň kód tej čudnej farby, že by som už pohľadal v konfiguračných súboroch.

Ďakujem pekne za každú radu.
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 19:18
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      presne toto by zaujimalo aj mna
      • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 19:23
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Nemam Gnome ale viem ze sa to da velmi velmi lahko nastavit. Nastavenia prihl. obrazovky? Nieco v tomto zmysle.. da sa tam nastavit farba pozadia. Staci len max. 5 minut hladat a mate to
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 20:09
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          system - sprava - prihlasovacia obrazovka - zalozka "lokalne", dole je farba
          • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 20:10
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            sakra, tak som to vyskusal a NEFUNGUJE to!!! pruser...
            • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 20:13
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Zeby bol problem niekde medzi stolickou a klavesnicou?? :)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 19:24
      lieko   Návštevník
      Na zmenu pozadia, temy a podobnych features existuje pre ubuntu jedna aplikacia. Jej problemom je ze jej mensia verzia ma asi 700MB a zmaze ti povodne ubuntu.

      Stahuj tu : http://www.greenie.sk/
      • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 19:29
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Bud bol tento thread mysleny ironicky a zalozila sa tu AGL (Anti Greenie League), mame tu stana pod inym nickom alebo v poslednom pripade greenie spokojneho (co nepredpokladam) uzivatela
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 23:54
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          Stano ma nikdy Stanislav Hoferek a Elven. A aj ked pisem obcas hluposti, toto som rozhodne nebol ja
      • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 19:45
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        asi "pan lieko" potrebuje lieky na vrodenu mentalnu vadu...
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 20:46
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      takze brute force (find . | grep ...) ako vzdy pomohla, tu je otestovane a funkcne riesenie:

      v /etc/gdm pohladaj vsetky subory ktore obsahuju text: #dab082 a tento text zmen na #000000, pozor, je to asi 3 az 5 suborov. Restartuj X (ctrl+alt+backspace) a malo by to byt ok :)
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 21:06
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      teraz uz len zistit ako sa zbavit toho svetleho prekraslenia gdm pri jeho starte, pozeral so a zda sa mi ze to nieje biela farba ale takmer biela...
      • Re: Ubuntu - zmena pozadia 21.01.2008 | 21:57
        Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
        Ďakujem pekne,

        hlavne za ten kod farby. Musel som zmeniť až skript /etc/gdm/PreSession/Default
        Zmena v subore factory-gdm.conf nepomohla.

        Budem to riešiť inokedy, lebo teraz zase štrajkuje nautilus a zmizli mi ikonky na ploche. (nautilus --desktop). A aj tapeta ostala čierna.
        Ďakujem hlavne za ten kód, keď budem mať čas, pohram sa s tým ešte...
        ... aj keď pride verzia HH a všetko to prepíše... takže neviem...
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 28.05.2008 | 16:35
      wicked   Návštevník
      jednoducha vec... trvalo mi to asi 3 minuty... prihlas sa ako root cez konzolu (sudo -s), potom si cez konzolu otvor nautilus (sudo nautilus), ked sa ti otvori nautilus tak v nom vyhladaj cestu-nie som si teraz isty, ale asi takto nejak je ta cesta: usr/share/gdm a niekde tam je adresar s pozadiami pre gdm... staci ak si tam nahras akykolvek obrazok, plochu, alebo co tam chces a premenujes to na "background.png"... potom vypnes nautilus, odhlasis sa a restarnes system... nabehne ti to uz s tvojou plochou... ak ta cesta nahodou nebola presna, napis mi na kiwinut@kiwinut.com, teraz tu nemam moj pc a nie som teraz v ubuntu... :-(
    • Re: Ubuntu - zmena pozadia 28.05.2008 | 16:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na nastavenie vsetkeho pri spustani buntu je volna utilitka - startup manager
      • Re: Ubuntu - zmena pozadia 28.05.2008 | 18:00
        Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
        Ďakujem všetkým,

        príchodom Ubuntu Hardy bol ten bug odstaneny a farba sa dá zmeniť štadardne cez klikátko zmena výzoru. (V Ubuntu 7.10 to nefungovalo).
        Takže je to vyriešené.