zmena distribucie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2008 | 23:25
Avatar spaceo Linux  Používateľ
zdravim,, rad by som vyskusal nieco ine ... a zase dalej s linuxom pokrocil,, pouzivam Kubuntu 7.04 a mam uz ake take skusenosti ... (ved uz som tu nariesil tych problemov :-D ) neviem sa rozhodnut medzi Arch Linux a Gentoo ,, mam notebook ... pojde mi tam hardware ? ktory je friendly aj s instalaciou balickou ... no neviem, pytam sa aby som predisiel zbytocnej preistalacii .. dik :-)
Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: zmena distribucie 21.01.2008 | 23:32
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Asi by som radšej skúsil arch ako gentoo. Gentoo by som si nechal až na neskôr, keď bude tých skúseností ešte viac.
      A keď chceš skúšať, vytvor si prázdnu partíciu a skúšaj tam. nemusíš preinštalovávať kubunutu, čo máš teraz.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: zmena distribucie 21.01.2008 | 23:42
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      Z vlastnej skusenosti mozem odporucit Arch, instalacia nieje az taka zlozita ako sa zvykne popisovat. Gentoo som neskusal ale Arch mi pride trosku jednoduchsi. Naistalujes raz a mas pokoj. Gofree ho tu vychvaloval v dvoch prispevkoch 1 a 2. Sprava balickou je v archi velmi jednoducha. Co sa tyka HDW, mama 3 rocny notebook a vsetko funguje tak ako ma bez problemov.

      Asi by som ti povedal ze skus Arch a ak sa ti nebude lubit tak skus Gentoo, alebo prave naopak, ak sa ti bude lubit a budes chciet ist este hlbsie tak skus Gentoo. Mne zatial Arch vyhovuje.
    • Re: zmena distribucie 21.01.2008 | 23:43
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      jednoznacne Arch ;) gentoo sa moc kompiluje....
    • Re: zmena distribucie 21.01.2008 | 23:49
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      thnx ludia :-) ... neham si poradit ,, asi bude najlepsie ponechat kubuntu keby neco
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
      • Re: zmena distribucie 22.01.2008 | 09:41
        Avatar srigi   Používateľ
        Najdi si moje nedavne prispevky, kde som radil ako mat dve distra vedla seba. Dokonca sa presne jednalo o Ubu-like a Arch vedla seba.
    • Re: zmena distribucie 22.01.2008 | 11:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      som za arch, na gentoo potrebujes vela casu. a neni problem si prekompilovat package v archu podla seba.