freePascal robi divne veci

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2008 | 19:16
agacik   Návštevník
Ahojte. Ked spustim Free Pascal, vsetko ide v pohode, da sa klikat, no ako nahle spravym njekau prvu akciu myskou, kliknem na daco, v tom momente uz dalej klikat nejde a nechce mi reagovat. maximalne F1..f12, ale mysku uz nereaguje. Mozno to je konina nejaka a neviem to, lebo som lamka, ale ponahla to dost a som nervozny, rpsote chcem to co najskor vyriesit, tak sa pytam. Dik
    • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 20:29
      <<<>>>   Návštevník
      co mas za graficke prostredie ?
      ktoru verziu freePASCALu si skusal ... a hlavne aku mas distro ? a ako sa volal ten balik a z kadial ho mas ? ak z oficialnych repozitarov tak by to malo ist ak nie tak skus dat nejaku strasiu veriziu alebo novsiu :D
    • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 20:36
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      - je to cisty freepascal alebo lazarus?

      - mozes poskytnut zdrojak na otestovanie?

      - hovorime tu o tvojom programe alebo o textovom ide freepascalu ktore sa vola fp? Pustas to v terminale alebo konzole?

      - ake mas distro?
    • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 21:15
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ano, je to bug, je to extrémne nestabilné (čudujem sa, že to vôbec zaraďujú do distribúcie). Radšej odporúčam používať kdevelop alebo niečo podobné (mne sa v kdevelope písalo celkom super).
      • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 21:47
        agacik   Návštevník
        Mam Ubuntu, instaloval som z oficialnych repozitarov. Verzia by mala byt najnovsia.
    • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 21:49
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      ak tym Free Pascalom myslis Free Pascal IDE, tak tuto chybu som neodpozoroval len v Konsole. ak teda pouzivas gnome terminal, alebo nieco podobne, tak tam ten problem je vsade.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 21:59
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      mne to ide normalne, v gnome-terminal aj v xterm,
      pri akej konkretnej cinnosti sa to zasekne?
      • Re: freePascal robi divne veci 22.01.2008 | 23:21
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Mne to ide len v emulátoroch terminálu a v žiadnom to nejde poriadne. Na konzole to rovno havaruje (myslím, že príliž vysoké rozliško framebufferu + malý font ...). A akože používať takéto IDE je dosť zbytočné keď existuje kdevelop.
    • Re: freePascal robi divne veci 23.01.2008 | 00:55
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Ahoj. Tusim by si sa mal lepsie pozriet na gpm. Alebo sa netrapit, nainstalovat si rovno Dosbox a v nom spustat originalny turbopascal, ak ti to pomoze.
    • Re: freePascal robi divne veci 23.01.2008 | 10:41
      svist   Návštevník
      uses crt, oldlinux, sysutils;
      • Re: freePascal robi divne veci 23.01.2008 | 18:11
        agacik,   Návštevník
        Dakujem za odpovede, uz mam Kdevelop