Madriva Flash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2008 | 20:08
tomq   Návštevník
Nevie niekto ako dostať linux mandriva 2008 na usb kľuč (mam 4GB) a aby to normálne išlo ??? Doteraz som používal Slax na USB a ide mi to bez problémov a teraz chcem mandrivu na USB. Viem že to sa da lebo sa da kupiť aj USB kľuč mandriva ale ja kľuč mam a chcem linux naňho. a nato ???
    • Re: Madriva Flash 22.01.2008 | 20:20
      <<<>>>   Návštevník
      neviem ci bude fungovat ale za pokus to stoji

      ja by som to robil tak presne ako v navode pisu na tejto stranke (teoreticky jasne ze niektore veci nebudu fungovat ak nemas deb like system tazko pojde apt-get) http://www.pendrivelinux.com/2007/09/21/usb-ubuntu-704-persistent-install-for-linux-users/
      len namiesto ubuntu by som tam davam mandrivu live
    • Re: Madriva Flash 22.01.2008 | 20:21
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús sa pohrabať tuto http://www.pendrivelinux.com/ . Určite tam je návod ako dostať ubuntu na flash. Podobným spôsobom sa tam snáď bude dostať aj mandriva
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Madriva Flash 22.01.2008 | 23:42
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Zdravím

        Mandriva má v repozitároch nejaký "live installer". Ak som dobre pochopil tak by mal z nainštalovanej mandrivi spraviť bud live distro (iso image) alebo niečo ako mandriva flash - len sa mi to ešte nemal čas to preskúmať....
        (Ak to pojde plánujem premigrovať LDT so Slaxa na mandrivu kvoli lepšej podpore hw - najme wifia pod)

        tomolc
        tomolc
    • Re: Madriva Flash 23.01.2008 | 09:27
      pepe   Návštevník
      Pozri sa tu
      • Re: Madriva Flash 23.01.2008 | 13:27
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        presne to som chcel napisat , ze skusit pri instalacii vybrat ako disk USB-kluc
        viem ze PClinuxOS to urcite podporuje vo verzii 2007 (2008 som este neskusil) a ten je Mandriva based
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment