program do ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2008 | 18:07
prog   Návštevník
Používam Ubuntu 7.10 a potrebujem surne nejakí program, ktorý monitoruje prenos dat v sieti (internet). A existuje vôbec niečo take v linuxe ???? vo Windows je ich cela kopa !
    • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:09
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      pouzi google ! a slovo windows nahrad za linux ! ja viem tiez kricat ! ale rozdiel medzi nami je ze ty nehladas
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        si ho zrusil ako ziadost na byt :)
        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:16
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          no jo. vies ak pouzivas windows tak automaticky poznas vsetky programi, ktore na nom bezia pomene, takze nepotrebujes nic hladat :P
          Everything is proceeding as I have foreseen.
          • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:29
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            jj poznas ich po mene lebo kazdy z nich ti minimalne milion krat nahodil chybu alebo neodpovedal :-D a potom si ho cez spravcu programov vypinal ... to si clovek zapamäta taketo programi :-D poznam z vlastných skúseností .-D
    • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      neviem ci je to uplne to co myslis, ale skus si do panelu pridat monitor systemu. meria to okrem CPU ci RAM aj networkove prenosy
      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:18
        debi   Návštevník
        odporuc mu greenie
      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:21
        prog   Návštevník
        vy ste asi debilný nie ? Vo windows je to napr.: Connection Meter (ked neviete daj to do google a budeš vedieť !) a pre linux je niečo take ??? (odpovedajte len normálny) !!!
        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:25
          debi   Návštevník
          a ty niesi debilny? pozri ubuntuforums.org

          NASCHVAL MU NEDAJTE PRESNY NAZOV, MA SYNAPTIC!
          • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:29
            prog   Návštevník
            asi nieje taky čo ??? a kedže nieje branite sa aby niekto nepovedal že windows je lepši co ? určite. Ja linux nepouživam dlho ale ponektory ste doslova zažraty do linuxu a nedovolite aby niekto povedal že niečo je lepšie ako to čo mate vy !!!
            • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:31
              debi   Návštevník
              je taky staci hladat, dovod preco by byt nemal?
              • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:34
                debi   Návštevník
                ty kokso ako som to rychlo nasiel http://www.google.sk/search?hl=sk&q=ubuntu+connection+meter&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta= a na fore ubuntu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=564700&highlight=connection+meter hovorim si wow, debi ty si ale macher, stalo ma to 20s hladania
                • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:41
                  debi   Návštevník
                  wow debi ty si ale frajer, este si nasiel aj speedometer a stacilo vyhladat v synapticu len speed meter, debi debi si ty ale frajer
            • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:36
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              :) urobil si chybu ze si si daval linux, v nom nic nefunguje, nic tam nieje, je to iba trapna konzola horsia ako bios a dos dohromady.. ani hry tam nesu, ani antivirus.. vymaz ho.. je to s linuxom hrozne..
              ---------------------------
              jj robim si srandu ( hlavne kvoli mojmu spoluziakovi ktory kazdy den machruje, dnes spustil BIOS na skolskom pc a rozpraval ze je v administracnom prostredi windowsu :) ) tak mam cely den dobru naladu :D
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 21:11
                Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                lol tak to musi byt uz jake megahowado ten tvoj spoluziak :D

                BTW tiez poznam takych
                git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 21:17
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Najvacsia sranda je ze to mysli smrtelne vazne bez najmensej srandy.
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 21:36
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    skus sa ho spytat, co robit ak mi Bios ide spustit a nemam pevny disk. Podla mna je to chyba v Matrixe :)
                    • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 22:03
                      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                      nie to sa ti mainboard napoji wireless (ktore nariadil davat microsoft vsetkym vyrobcom na svoje vyrobky) pripojenim priamo na microsoft server a odtial spusti bios. To je len dalsi dokaz toho ze windows je jediny pravy operacny system a ostatne ako linux, osx, bsd ... bezia iba na windowsackej bios vrstve ;)

                      :D :D :D

                      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 10:07
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        Microsoft Bios XP, Bios Vista... obidvoje ma vsak vela spolocneho kodu s Bios 95... :)

                        Tiez ma napadla akcia: Ku Windows Vista Ultimate bude included aj novy Bios! :)
                        • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 10:20
                          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                          clapi stacilo! rozoberate somariny. ano nemame radi MS (nikto aj vie preco) no vymyslat zakazdym somariny netreba.
                          Everything is proceeding as I have foreseen.
                          • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 10:25
                            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                            ale prosim ta ved tento thread bol od zaciatku iba pokus o flame, keby to typek myslel s tou pomocou vazne, tak sa sprava trochu inak. A kedze tento thread nepovazujem za seriozny, tak sa chcem aspon trochu pobavit ;) Ale ked ti to tak strasne vadi tak ok ospravedlnujem sa, uz nebudem pisat somariny, iba smrtelne vazne veci
                            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                            • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 10:35
                              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                              mne to ani nevadi, ale potom sa to rozrasta a rozrasta a kazi to informacnu hodnotu topicu. ak hladas info a narazis na somariny. myslim vseobecne. ten clovek co to tu zalozil asi este nikoho normalneho o radu neziadal. sorry mozno som zbytocne vybuchol no zdalo sa mi to uz dost.
                              Everything is proceeding as I have foreseen.
            • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:39
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              nie, nieje. a ako to tak vidim, ty budes prva obet tuxovi.
            • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:42
              Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
              kaslem na to ci si niekto mysli, ze ma nieco lepsie ako ja.
              mimochodom ked vies najst googlom soft na monitotovanie siete pre windows musis vediet najst soft pre monitorovanie siete pre linux
              Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:27
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Vy ste asi debilní nie? Vo Windows-e je to napr.: Connection Meter (ked neviete, dajte to do google a budete vediet ! ) a pre Linux je nieco take? ( Odpovedajte len normali )
          --- 7 chyb v 29 slovach (pocitam aj samohlasky), to je viac ako trapne
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 18:58
      debi   Návštevník
      no co pomohol som ti?
      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 22:31
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        Ludia ja sa vam vobec divim ze sa pustate do takychto plytkych duskusii :-D otvoril som si linuxsoft.cz a verili by ste mi ze je v zaloske siete / monitorovanie 163programov pre linux ktore monitoruju siet ???

        http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=93

        ty vole kam sme sa to dostali ... nehovorim nic ked sa tu riesi niejaky problem s nastavovanim ale toto je aj na mna moc boze prog alebo ako sa to volas najprv pouzi Uja Linuxsoft.cz potom pouzi Uja Googla a potom sa pytaj na fore .... vsetko je na nete ba dokonca po slovensky alebo cesky a o sinapticu sa nevijadrujem tam je toho tiez pozehnane ... ja viem ze si zaciatocnik ale ked davate take otazky ako teraz tak to tu tym ludom dekel vyraza :-D
        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 22:34
          debi   Návštevník
          jj ale ved keby sa kukne len na ubuntu.cz tak by mu to bolo jasne
          • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 22:40
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            jj asi tak ...
            • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 22:49
              debi   Návštevník
              rozmyslam co neodpisuje...
              • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:04
                Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                asi si precital ubuntu.cz :-D , :-D , :-D , :-D
              • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:06
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                linux ma uz asi sformatovany na ntfs. a hlada googlom cracky, kedze zistil, ze linuxaci su taky zly, psychicky naruseny ludia... :P
                Everything is proceeding as I have foreseen.
                • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:15
                  Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                  Pohodkaaa ... ubuntu GG podporuje uz aj NTFS :-D
                  • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:22
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ktory linux nepodporuje NTFS?

                    ale na druhu stranu, o jedneho trola menej.
                    • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:25
                      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                      myslim ze starsie ubuntu nevedelo zapisovat na NTFS vedelo len citat ... teda aspon mne sa zdalo som to niekde cital ...
                      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:32
                        Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                        vec nastavenia a pouziteho softu. ci ubu ci gentoo vsade to je ako na linuxe
                        Everything is proceeding as I have foreseen.
                        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:36
                          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                          jj ale ja som to tusim ani nikdy neriesil ... lebo som vzdy pouzival na XPecku Fat32 a potom som presiel na linux takze mna nejako nikdy netrapilo a asi som sa s tymto problemom ani nestretol ...
                          • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 01:22
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            uz dobre 2 roky co som plne na linuxe nepoznam slovo virus/spyware/ad-aware a pod :) operacny system linux mi vyhovuje po vsetkych strankach. Plna spokojnost + stabilita (napr. teraz delam semestrialku a v pohode na 3D kocke si otacam 12 otvorenych programov z toho 3-4 openoffice ctrl+c ;) a ani raz mi to nekrachlo! Zatim kolegovci wintendaci uz pravidelne prisli o prace)
                            Ale zas treba vyberat HW ktory linux dobre papa ;)
                            • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 09:14
                              Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                              no ale vysvetluj to decku,ktoremu rodicia kupili pocitac ako nahradu za playstation a ked zisti ze mu na linuxe nepojde vacsina z tych pracne nakradnutych hier tak je pre neho linux zrazu najhorsi. Jednoducho hulan junior ;)

                              Vidim ze niesom jediny u koho plati ze: kym som sa na pocitaci iba hral, tak mi stacil windows, no ked som na nom zacal seriozne pracovat, tak som bol nuteny hladat spolahlivejsiu alternativu a ako takato alternativa sa osvedcil linux.
                              git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                      • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:35
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Kexo,
                        si hovoril o podpore NTFS a nie o plnej podpore NTFS v standardnej instalacii. Takze linuxu nemame co vycitat a ani nemame preco tvrdit ze nieco nevie ked to dokazatelne vie. Zdarma a legalne, nezriedka aj lepsie ako niektore ine OS.

                        A to ci v standardnej instalacii vie alebo bude vediet nejaky wirdos citat disky z linuxu alebo ineho OS, to je len namet na flame ktore bude zbytocne nahravat do karat tomu trolovi. Dakujem, neprosim.
                        • Re: program do ubuntu 23.01.2008 | 23:38
                          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                          Pohodeee nerieste to tu ... je to uplne jedno ak niekto bude potrebovat plnu podporu NTFS tak si ju nastavi a ked nie tak je to tu zbytocne rozoberat....
                          • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 23:38
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Akosi nechapem preco stavas problem rokov minulych ako hrozbu buducnosti. Precitaj si po sebe to co pises.

                            Mimochodom, ked sme uz pri tom, tak nam skus objasnit kto mohol za to ze boli s NTFS problemy o na ktore poukazujes ako na hrozbu buducnosti. Ano, moze sa nou znova stat ked MS zmeni strukturu NTFS tak ako vela krat v minulosti ked k tomu zataji jeho strukturu tak ako to robi doteraz. A to nehovorim ze si MS moze vybrat nejaky iny suborovy system a pomocou neho likvidovat konkurenciu. Kto skusil pouzit disky s HPFS v NT vie ako rado ich NT bez opytania znici. Toto bola taktika MS s ktorou vytlacali IBM z trhu Serverovych OS a neverim ze sa najde dovod ktory by ich odhovoril od jej znovupouzitia.
                        • Re: program do ubuntu 24.01.2008 | 03:03
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Presne tak,,,
    • Re: program do ubuntu 25.01.2008 | 09:59
      Laco   Návštevník
      9 z 10 ubuntu guru-ov odporucaju Windows XP lebo je ovela lepsi nez akykolvek linuxovy shit
      • Re: program do ubuntu 25.01.2008 | 10:02
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        mozes uviest zdroj? Z kadial mas tieto bludy? dle meho linux je ako prechod z 98->xp
        • Re: program do ubuntu 25.01.2008 | 10:14
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          podla mna netreba reagovat na nevyrovnane osobnosti, ktorym dosli prasky
          • Re: program do ubuntu 25.01.2008 | 10:53
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tak tak... a tiez je skoda, ze si tak vela ludi myli linuxos a pokec... :(
            • Re: program do ubuntu 25.01.2008 | 13:06
              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
              Uz som to tu raz pisal ze nechapem preco sa zaoberate s takymito plitkymi prispevkami ... to su taky ludia ktory maju komp na to aby im islo ICQ ktore im ajtak stale pada a aby mohli ist na net ... na nic ine ... teda zabudol som ece ho maju na hranie lebo im ho maminka kupila na vianoce a on nevie nic ine len hrat sa. Kebyze vie o com je komp tak to pochopi lenze nevie takze nic... Toť vše