Nestabilný Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.01.2008 | 13:01
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Mám firefox 1.5.0.7 a stáva sa, že často mrzne. Stáva sa to, keď na stránke sú nejaké java skripty, ale aj na zdanlivo obyčajných stránkach. Mám povedzme otvorených niekoľko záložiek, dve záložky so serióznym obsahom, počas práce si povedzme chcem spestriť surfovanie tak otvorím ďalšiu záložku s erotickými videami a fotkami, pozerám, pozerám a naraz firefox zamrzne. Zakilovaním samozrejme zavriem všetky stránky, teda aj neerotického obsahu. Stáva sa to však aj na rôznych undergroundových stránkach s warezovým obsahom, cracmi a podobne.

Opere sa to nestáva, tá mi niekedy zvykne padnút celá jak je, ale neseká sa.

Má niekto podobné problémy so stabilitou firefoxu ?
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 15:52
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      stava sa to aj mne :) proste menej pozerat erotiku a viac skusat na zivo ;)
      • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 23:51
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        nazivo je nazivo, jasne ze najlepsie, momentalne vsak nieje s kym :-(
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 17:59
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Dost mozne, ze mas malo pamete, slabsi procesor atd.
      • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 18:43
        toxx   Návštevník
        mne sa to tiez casto stava na notebooku neviem ci je to koli malej ramke 512 mb, procak 1.5celeron m asi zacnem pouzivat links...
      • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 23:53
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        to si nemyslim, mam 1,25 GB RAM, 1460 MHz procesor ktory nieje pri zaseknuti vytazeny vobec. Zobrazi sa len ramik okna firefoxu a dalej je mrtvy, od posledneho spustenia firefoxu sa dokonca ani neulozia cookies za cele sedenie
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
        • Re: Nestabilný Firefox 27.01.2008 | 00:03
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          je to tym flasom a cez javu ovladane vidoplayeri na strankach...
    • Re: Nestabilný Firefox 26.01.2008 | 20:05
      WlaSaTy   Návštevník
      toto sa mi stavalo na starom kompe ktory nezvladal zobrazovat naraz vela tabuliek, animovanych gifov a flashu. teda vsetkeho balastu z takych stranok, niektorych nemenovanych novin a najme diskusii pod ciarov.

      riesenie je jednoduche, pustaj si na nedoverihodne stranky prehliadac pod inym uzivatelom v jeho adresnom priestore tak aby neohrozil tvoje programy. alebo sa zamysli ci ti stoji tych par obrazkov za upgrade firefoxu, ram, cpu a zvysenie stability zrusenim pretaktovania.
      • Re: Nestabilný Firefox 27.01.2008 | 01:16
        karol   Návštevník
        pretaktovany pocitac nemam, RAMky mam myslim dost 1,25 GB na zopar obrazkov by malo stacit a na tie priblbe animacie a debilne skripty by aj ten procesor mal stacit, samozrejme pokial v tych skriptoch nieje umyselne chyba ktora by umyselne zacyklila proces atd. Ale CPU nieje vtedy vytazeny, takze mi to ukazuje skor na ten firefox.

        ale z hladiska bezpecnosti asi toho dalsieho pouzivatela vytvorim. nedam mu ziadne prava a bude smiet pouzivat iba internetovy prehliadac.

        vzdy je to lepsie ako windowsak pipajajuci sa do netu pod administratorskym kontom a prehliadacom IE 6.0 :-)
        • Re: Nestabilný Firefox 27.01.2008 | 22:31
          WlaSaTy   Návštevník
          ono to moze byt kludne aj pretaktovanim (o ktorom uzivatelia vzdy taktne mlcia) alebo prestarnutou generaciou FF. predsa len 2ka je na tom o kus lepsie.

          OT: inak to Pcko este pochopim, ale naco v linuxe warez?
          • Re: Nestabilný Firefox 27.01.2008 | 22:54
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            Skutocne pretaktovany procesor nemam, teplota sa mi drzi na 55 stupnov, na 60 stupne len pri plnom vytazeni ako kompilovanie a podobne a aj tak byva stabilny.

            FF mozno prestarnuty je, to uznavam, moc sa mi do updatov nechce, aj tak tam chcem upgradnut cely system na MDV 2008.1, len som sa k tomu este neodhodlal. Tam funguju aj centralizovane updaty, v 2007 to bolo zabugovane.

            Warez samozrejme nie na linuxove programy, ale obcas sa stane ze niekto zo znamych chce nieco stiahnut a z windowsu sa boja, tak to taham ja, len na desktope mam windows a tam teraz uz nic neinstalujem, nakolko som rad ze to facha. Obcas stahujem aj nejake tie e-books legalne zoskenovane :-)

            Operu by som pouzival na vsetko, je krasne rychla, len do nej chybaju niektore pluginy, blbnu niektore pisma a podobne. Preto FF. Konqueror - mozno, ale musel by byt rychlejsi. Je spomaleny ako stara Mozilla. este mam nainstalovany SeaMonkey co je dokopy aj s HTML editorom, ale ten som moc neskusal ako je v danych situaciach stabilny.
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
            • Re: Nestabilný Firefox 27.01.2008 | 23:33
              Toxx   Návštevník
              Ja mam firefox 2.0.0.11 , aj tak mrzne ... podla mna nieje problem v hw
    • Re: Nestabilný Firefox 28.01.2008 | 10:20
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      mne to obcas (ojedinele) zamrzne, ked je tam vela flashovych stranok. Inak pouzivam NoScript extension, kde JavaScript povolim iba v ojedinelych pripadoch (ked dane stranky inak nejdu) a vacsinou iba tie scripty spustane priamo z danej stranky. Vyskusaj to aj ty tak. Je mozne,ze niektore Java scripty, ktore sa nacitavaju z inych (externych najma reklamnych) stranok robia neplechu.