Najrýchlejšie liveDVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2008 | 17:51
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Zdravím!
Občas sa hodí, nabootovať Linux priamo z CD/DVD.
Keďže ich už je dosť veľa, nie je jednoduché väčšinu vyskúšať, a preto by ma zaujímali vaše postrehy a skúsenosti, ktoré liveDVD (nemusí to byť plné DVDčko) má najrýchlejší boot (viem, že nie na každom PC bootuje to-ktoré distro rovnako, môžete doplniť, cca na akom ste ho skúšali alebo ďalšie veci, ktoré vás oslovili). Rýchlosť (pomalosť) bootovania som si všimol napr. pri novom Ubuntu, privítal by som tak niečo rýchlejšie, pohotovejšie, samozrejme s grafickým prostredím.
Ak sa niekam dajú uložiť aktuálne nastavenia, je to len výhodou.
    • Re: Najrýchlejšie liveDVD 28.01.2008 | 19:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      slax :)

      a inak ubuntu je podla mna stale rychlejsie... skusal si nabootovat ubuntu 5.10 live?
      • Re: Najrýchlejšie liveDVD 28.01.2008 | 20:24
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Zato po nainštalovaní je čím ďalej tým pomalšie. Teda hlavne v štarte systému. Inak mi šlape perfektne (klop, klop)
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Najrýchlejšie liveDVD 29.01.2008 | 22:37
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          mne sa zas najrýchlejšie štartovala MANDRIVA 2007 to bolo fakt ze som to tam vopchal a bolo to hnet spustene ... ale zasa v nom mi nic neslo tak som si dal Greenie alebo teda (ubuntu) a to sa startovalo trochu dlhsie ale zas mi tam ide komplet vsetko bez akejkolvek instalacie niecoho. Takze som spokojny. Cakam kym vyjde nove 8.04 a stano ho zasa odladi ako toto posledne :-D to je celkom v pohode.
    • Re: Najrýchlejšie liveDVD 29.01.2008 | 22:40
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Môžeš skúsiť môj mini projektík - LDT.

      http://www.ldt.lnx.sk/

      Vpravo v strede sú odkazi na stiahnutie. Stahuj plnú verziu. Zmstí sa na mini DVD a obsahuje plnohodnotný desktop a linuxovú cz/sk dokumentáciu.

      tomolc

      (web stránka je vo výstavbe - viac sa dozvieš na mojom blogu na abclinuxu.cz)
      tomolc