AOL zmenila zase ICQ protokol ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2008 | 23:42
Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
Ododnes mi Kopete nezobrazuje statusy mojich kontaktov. Deje sa to niekomu tiez ? Alebo hajzli z AOL zase zmenili protokol a bude treba nejaký update ? Vsetkych vidim offline aj ked su online, away, invisible, ...
"Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 28.01.2008 | 23:49
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Spomenul som si, ze toto iste sa mi stavalo ked som sa pripajal este cez PSI klienta prostrednictvom icq.netlab.cz transportu, ved preto som presiel na priame pripojenie na ICQ server (i ked nesifrovane).
      Dnes som nahodou zapol jabbera po dlhom case a kedze neviem samostatne vypnut transport, spustil som priame spojenie s ICQ serverom a vyhodilo mi transport, co som aj chcel. Teraz mam zapnuty priamo ICQ a statusy nefunguju.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 00:47
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Sakra, keby niekto napísal niečo podobné ako je QIP ale pre linux, niečo tak stabilné s toľkými funkciami - veď QIP dokáže pomocou ICQ protokolu viac než originál ICQ klient na to stavaný. Skúšal som QIP rozbehnúť podľa návodu cez wine, ale bezúspešne. Možno preto, že som nikde nemohol zohnať samba-winbind.

      Bolo by minimálne zaujímavé reverznúť QIP a čosi s podobnými vlastnosťami napísať pre linux.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 07:52
        debi   Návštevník
        pidgin, centericq, licq,...
        • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 13:38
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Centericq je mŕtvy projekt, nástupca je CenterIM. Inak mne krásne rozházal kontakty a nicky, preto som ho vymazal.
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 14:19
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Niečo podobné urobil aj mne, akurát mne začal mazať kontakty. Ľudia kašlite na centerim, je to hovadina.
            • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 15:40
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Mne tiež raz Centericq vymazal všetky kontakty ako si spomínam, našťastie som ich pridal nanovo podľa Centericq konfigov pre jednotlivé kontakty. Celkom nepríjemná vec, taktiež neodporúčam používať.
      • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 09:43
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Ja rozmýšľam, že napíšem vlastného IM klienta, ale určite nie pre taký sračkoidný protokol ako ICQ. Ja som mal > 100 kontaktov na ICQ a povedal som si, že kašlem na icq keď nemôžem ani legálne používať icq pod linuxom. Myslím, že vzdať sa ICQ nie je až také ťažké.
        • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 12:49
          Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
          nuz ja mam vsetkych ludi len na icq, cize pre mna je to priam nepredstavitelne sa vykaslat na tento protokol, skoda ze ale vsetci maju vsetkych na tom zlom protokole...
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 14:23
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Aj ja som mal skoro všetkých na icq. Ale povedal som si, že čím skôr prejdem na jabber tým ľahší bude prechod. A kto chce so mnou pokecať môže pokojne zavolať, alebo poslať mail.
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 18:47
            still   Návštevník
            Tiez vsetci boli na ICQ, ked som presiel, niektori si zaregistrovali jabber ucet, mnohi zistili, ze uz ho maju - gmail ;-)
            a aspon som si preriedil kontaky - mnoho ludi, ktorym som nenapisal za cely cas mozno viac ako 10 sprav
            A posledna vec - na jabber presli vacsinou ti dolezitejsi (inteligentnejsi) ludia, takze som uplne spokojny a icq uz viac netreba :-)
            pre ostatnych mam mail a mobil.. A adresu trvaleho bydliska + prechodneho :-)

            btw.. rozmyslam aj o zmene mobilneho cisla - aj to obcas treba ;-)


            jedina stala vec je zmena
        • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:05
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Vzdať sa ICQ nieje ťažké, ale je ťažké vzdať sa tých ľudí s ktorými komunikujem. A všetkých nútiť používať iný program sa mi zdá nemožné. Štatistika je taká, že mám jeden komtakt do jabber siete a dvadsaťtri kontaktov do ICQ siete. Skype nechcem moc používať vzhľadom na to, že je to p2p sieť ktorá dosť vyťažuje spojenie.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:16
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Ja mám 23 ICQ a 19 Jabber, väčšinou zdupľovné kontakty linuxákov,,,
            • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:21
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ja 14 jabber a 0 ICQ. Ale zostalo mi 6 ICQ kontaktov, čo neprešli na jabber. Čo už s nimi, keď si nedajú povedať. Napríklad brácho nedávno zistil, že (takmer) všetci jeho známy používajú google talk. Takže ICQ nepotrebuje :)
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 23:14
                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                jo jo, google talk popularite XMPP celkom napomaha,
              • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 30.01.2008 | 10:06
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                43 jabber, 0 icq, na jabber neprešli akurát niektorí spolužiaci.
        • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:13
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          To by nemuselo byť až také ťažké nejak reverznúť ICQ protokol, povedzme zobrať taký QIP a preskúmať ho do detailu, čo to robí, ako sa to chová na rôzne podnety a napísať kvalitatívne niečo podobné. (teraz neravím o dostupnosti a počte smajlov, ale o stabilite, o poskytovaných bočných informáciách o spojení a podobne).
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 30.01.2008 | 10:12
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            A kto by chcel také niečo robiť? Investovať svoj čas a prostriedky do projektu ktorý je závislý od toho, čo urobí firma AOL. Keby bol oscar otvorený protokol tak budiš, ale icq ... myslím, že je postačujúce keď klient vie prijímať a posielať správy, všetko navyše by bola už zbytočná práca.

            Mimochodom na icq som mal 104 kontaktov a aj napriek tomu som nemal problém vzdať sa icq. Stačilo všetkým kontaktom poslať hromadnú správu s mailom a jabber adresou a komu sa nechce zriadiť si jabber účet môže používať mail. Mimochodom také QIP podporuje jabber, takže na to nie je nutné mať ani samostatný program.

    • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 16:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ja som za to, aby ho menili kazdy tyzden
      • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 17:03
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        .... aby ludia presli na XMPP ;)
      • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 17:59
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Kľudne aj každý deň.
        • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 18:51
          still   Návštevník
          Treba ho vylepsovat a to sa za behu predsa neda ;-)
          a odkedy na serveri nasadili windows, tak maju restart kazdy den (pre istotu) :-D
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 19:05
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            alebo platat miesto vylepsovania
          • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:10
            Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
            Neviem ako si došiel na to, že im to beží na W$, ja som našiel toto :

            64.12.164.247 Linux Apache 25-Jan-2008
            205.188.251.118 Linux Apache 20-Jan-2008

            Oba patria spoločnosti AOL
            "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
            • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 29.01.2008 | 22:58
              still   Návštevník
              :-)
    • Re: AOL zmenila zase ICQ protokol ? 30.01.2008 | 21:01
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      mne ide bez problemov (pouzivam bitlbee)