Zamrza gnome-screensaver

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2008 | 04:38
Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
Mam takyto problem. Nastavoval som si screensaver cez gnome control panel -> look and feel -> screensaver (pusta to aplikcaciu gnome-screensaver-preferences). Vyberal som zo zoznamu setricov, dostal som sa az niekde ku koncu a ked sa pustil nahlad, cely PC zamrzol... islo hybat kurzorom, hrala aj hudba v amaroku, ale nedalo sa prepnut medzi oknami, ani kliknut na ziadnu ikonku v panely (skusal som moju oblubenu - Force to Quit), neslo dokonca ani prepnut do konzoly cez CTRL+ALT+F1. Pomohol len tvrdy restart PC. Problem je ze tento setric si prislusna aplikacia pamata ako posledny prehliadany a vzdy sa pusti s jeho nahladom a teda vzdy nasleduje vytuhnutie PC. Neviete ako by som ho prinutil, nech neotvara spominany setric? Hladal som nejake configuraky v home adresari aj /etc ale nic som nenasiel...
    • Re: Zamrza gnome-screensaver 30.01.2008 | 06:30
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Skús pozrieť v gconf-editore.
      • Re: Zamrza gnome-screensaver 30.01.2008 | 10:54
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        Super, v tom gconf-editore sa to dalo spravit... Diky moc !!!
    • Re: Zamrza gnome-screensaver 30.01.2008 | 09:42
      Martin   Návštevník
      So šetričom Ti síce nepomôžem, ale namiesto tvrdého reštartu skús Ctrl+Alt+Backspace. Možno je problém s grafickou kartou alebo ovládačmi.
      • Re: Zamrza gnome-screensaver 30.01.2008 | 10:20
        Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
        CTRL+ALT+BACKSPACE tiez nejde, to som skusal ako jedno z prvych...
        • Re: Zamrza gnome-screensaver 30.01.2008 | 22:08
          still   Návštevník
          Preinstalovat kompletne cele ovladace od grafiky aj so zavislostami, problem by sa mal odstranit.
          • Re: Zamrza gnome-screensaver 31.01.2008 | 01:21
            Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
            No jak inak nemam vobec s tym problem... To len tento jeden hlupy setric, inak mi to slape ok, nemrzne... Uz je to vyriesene.