[sudo] password for james:

Sekcia: Konfigurácia 30.01.2008 | 19:24
jamesik   Návštevník
zdravim, mam linux druhy den a mam taky problem.. instaloval som dnes xp.. pri starte pc som mal uz len na vybez z MS systemov co som tam mal, tak som sa riadil instrikciami na wiki.ubuntu.cz ako spravit grub a tak, to som spravil a teraz som potreboval pridat do grubu jeden Win, lenze nevem linuxove oznacenia diskov ake su tak som sa tiez riadil toho co bolo v navode na wiki.ubuntu.cz lenze po zadani prikau sudo fdisk -l mi napise [sudo] password for james: a neda sa mi pisat.. cital som ze tam mam zadat heslo.. no mne absolutne nereaguje ked tam chcem neco napisat.. asi som lamka.. ale fakt nvm :) dik za pomoc
    • Re: [sudo] password for james: 30.01.2008 | 19:27
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Ono to vezme ked napises heslo, len to nepise ziadne hviezdicky ani nic podobne, vyzera to akoby si nepisal, ale v skutocnosti to berie co napises.
      • Re: [sudo] password for james: 30.01.2008 | 19:29
        jamesik   Návštevník
        aha :) no diks fakt, uz som nevedel ze co to :)
        • Re: [sudo] password for james: 31.01.2008 | 01:17
          pe3k   Návštevník
          zasnem :-D
          • Re: [sudo] password for james: 31.01.2008 | 09:57
            Avatar srigi   Používateľ
            Preco? Typicke zmatenie cloveka, co prichadza z Win. Nie kazdy clovek zacina s Linuxom pracovat tak, ze si najskor nastuduje Slackbook (kde je prave na toto dost zretelne upozornene). Je to o navykoch a zvykoch a vo Win je proste iny zvyk.
    • Re: [sudo] password for james: 31.01.2008 | 10:45
      Avatar SonnY   Používateľ
      Toto sa stalo aj mne. Ked som sa na to pytal kamosa, ktory tiez ako ja len skusal linux tak mi povedal ze to mam proste napisat. Ja som sa mu samozrejme snazil 5 minut vysvetlit ze to "nejde", kym som pochopil ze moc premyslam :D a tak som to natukal a bolo.