Nefunkčný zvuk pri Video súboroch

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2008 | 13:49
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Zdravim, mam taky problemik, zvuk mi v OS ide v pohode a vsade, ale stane sa mi niekedy ze neide, nechapem preco ? Napríklad vcera mi nesiel zvuk vo videách a dnes uz ide, mam aj Mplayer aj Totem a v obidvoch mi to robilo, aj som si stiahol nove kodeky (tu je zas problem vtom ze neviem kde ich mam nakopirovat).
Nechapem vcom je chyba, je pravda ze mam dualboot a myslim si ze by to mohlo byt aj vtom ale inak netusim ...

Mate niekto alebo ste mali podobny problem ???
Slackware
    • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 14:07
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Stalo sa mi toto, zapol som PC, nabehol Ubuntu, skusil zvuk a isiel v pohode (myslim vo filmoch), a znova som spustil nejaky film trocha neskor a uz mi zvuk neide, a ani mp3 ???
      Toto je ako mozne ???
      Mplayer mi vypisal tento error ::: Could not open/initialize audio device -> no sound
      Slackware
      • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 14:19
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        Akurat som este zistil ze ked mi neide zvuk a dam ctrl+alt+Backspace a znova prihlasim, tak to znova ide ... Zacina ma to vazne hnevat, uz som si nainstaloval aj alsamixer ...
        Nechapem co mi to robi a leze mi to na nervy ...
        Slackware
        • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 17:30
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Stačí keď reštartuješ zvukový server, pozri v /etc/init.d ako sa volá služba, niečo ako alsasound alebo podobné. Potom by stačilo v tomto príklade:

          sudo /etc/init.d/alsasound restart
          • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 18:35
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            No ok, nasiel som tam alsa-utils a restartol som to, a ide to ale toto budem musiet spravit vzdy ked mi nepojde zvuk ???
            Nejake trvale riesenie nie je, co by mi zabezpecilo vypadavanie toho zvuku ???
            Slackware
            • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 00:28
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Ako písali kolegovia nižšie, nejaký soft ti blokuje zvukovku. Vymeň propertiálny prípadne Wine soft za Linuxácky opensource soft, fakt máš na výber z kvalitných "ekvilvalentov".
              • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 00:31
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Oprava: Nadáva sa tomu propiertálny soft...
      • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 21:11
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Niečo blokuje zvukovku. Pravdepodobne skype ako píše dole WlaSaTy. Ten robí zo zvukom všelijaké haluze.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 22:50
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Nuz Skype to nie je, ale prisiel som na pricinu, je to QIP, ale aj to len niekedy. Vsimol som si, ze vzdy ked som zapol qip tak nesiel zvuk, ale akonahle som ho vypol, vsetko bolo OK.
          Takze ked chcem pozerat filmy musim vypnut QIP, nuz hadam sa stym nejak zmierim ...
          Slackware
          • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 23:05
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            To bude tým, že QIP ide cez wine a wine zrejme blokuje zvukovku iba pre seba. Vyrieši to nepoužívanie QIPu. Je plno dobrých programov ako QIP priamo pre linux.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 23:14
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Ano ja viem, testoval som Pidgin no nejaksi si myslim ze sa nevyrovna QIP-u a okrem toho som pocul o Jabber-ovi, ale tam zas je ten problemik, ze vsetci moji kamosi a znami pouzivaju bud ICQ alebo QIP ...
              Aky je podla vas dobry komunikator pod Linuxom ???
              Slackware
              • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 23:36
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                ICQ alebo QIP? :) QIP len komunikuje cez ICQ protokol. Tkaže používajú len ICQ. Alebo jabber aj to QIP vie.
                Čisto na jabber je dobrý podľa mňa gajim. Na množstvo protokolov jednoznačne pidgin. Vie všetko čo treba pre ICQ ale na jabber je slabý (nevie napríklad prehliadať služby servra)
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 00:29
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  Sorry zle som sa vyjadril, vsetci pouzivaju ICQ, nikto z tych ktorych poznam nepoznaju Jabber, takze Jabber tym padom vylucujem. Ja nehovorim ze Pidgin je zly, nel no neviem ... Nejaksi mi nesadol, alebo som si este nezvykol ...
                  Mate nieto odskusany Kopete ? Vyzera celkom dobre, ale neni len pre KDE graficke prostredie ? Spustim to aj v Gnome ? No a to PSI uz duplovane netusim ze co je ...
                  Slackware
                  • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 00:45
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Kopete pustíš aj na gnome, len ti to naťahá kopec kde knižníc. PSI je klient len pre jabbera. A tým ľuďom treba dať vedieť, že existuje aj jabber.
                    Spravil som leták na propagáciu jabbera. Ale nechcem sa vtierať aby to niekto zas nebral zle :) Ale odkaz je dole v mojom podpise.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                    • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 02:55
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                      Pre Gnome by som odporučil namiesto PSI Jabber klienta Gajim.
                    • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 11:42
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      Musim uznat, ta propagacia Jabbera je celkom slusna. Ale, chcem vediet ze ked ja si dam Jabber, tak mozem normalne s ostatnymi komunikovat co maju ICQ ???
                      Slackware
                      • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 13:34
                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                        ICQ treba vyhodiť a hotovo. Cez jabber sa dá pripojiť na icq (transport), ale pri sieti ako icq je to zbytočnosť, zahodiť icq je najlepšia možnosť.
                        • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 14:03
                          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                          No tebe sa to povie, ze zahodit ICQ. Vsetci moji znami maju ICQ, takze nemozem, ja sa len chcem dozvediet ci sa cez Jabber dostanem na ICQ server aby som mohol komunikovat s ostatnymi, ak to viete tam mi poradte ako to mam presne nastavit ...
                          Slackware
                          • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 01.02.2008 | 14:57
                            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                            jabber.cz/wiki/ICQ_transport

                            Mimochodom aj moji známi mali hlavne icq. Prechod na jabber som vyriešil poslaním hromadnej správy a kto chce môže plsať mail (kontrolujem síce občas raz za niekoľko týždňov ...), môže zavolať (keď nemám vybitú baterku ...), alebo si môže zriadiť jabber účet.

              • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 23:42
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                kopete, jabbim, psi ...
    • Re: Nefunkčný zvuk pri Video súboroch 31.01.2008 | 20:45
      WlaSaTy   Návštevník
      mas skype?