dualboot odpojena particia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.01.2008 | 19:00
Avatar gery Ubuntu  Používateľ
mam dualboot ubuntu s xp a ked cem v ubuntu otvorit c tak mi pise na c mam win aninstaloavny a na d ubuntu

Unable to mount the volume.

a v podrobnostiach

http://upnito.sk/imggal.php?viewImage=0c6dcbe9a4cbce117517ec085a58c337

do neadvna to ficalo a zrazu mi to samo padlo
    • Re: dualboot odpojena particia 31.01.2008 | 19:30
      muco   Návštevník
      Ten isty problem mam aj ja :D ale ja nemosem preinstalovat win, lebo tam mam jednu nedorobenu web, resp. portal vlastne iba design a na linuxe programujem ale som este iba ubuntovi zaciatocnik :D
    • Re: dualboot odpojena particia 31.01.2008 | 19:32
      Avatar Peter Gentoo,PC-BSD,Zenwalk  Používateľ
      v /etc/fstab dopis "force" v riadku /dev/sda1 /media/disk ntfs-3g defaults,force 0 0
      a v konzole spust sudo mount -t ntfs-3g /dev/sda1 /media/disk -o force
      • Re: dualboot odpojena particia 31.01.2008 | 20:06
        Avatar gery Ubuntu  Používateľ
        dik uz ide len som nenasiel ten /etc/fstab tak som rovno siel na konzolua uz dakujem :D
        • Re: dualboot odpojena particia 31.01.2008 | 21:07
          Avatar Peter Gentoo,PC-BSD,Zenwalk  Používateľ
          Pokial to nedas do suboru /etc/fstab tak to budes musiet opakovat pri kazdom restarte. fstab najdes v zlozke etc !!
          • Re: dualboot odpojena particia 01.02.2008 | 09:31
            Avatar gery Ubuntu  Používateľ
            ako to som nasiel ale ten riadok tam nemam /dev/sda1 /media/disk ntfs-3g defaults,force 0 0 alebo ho mam naeditovat ja ?
    • Re: dualboot odpojena particia 31.01.2008 | 21:05
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Problém je pravdepodobne v tom, že windows nebol korektne vypnutý. V tom prípade by mohol parameter force narobiť riadne problémy. Ak totiž nie je filesystem korektne ukončený, môže sa stať, že ak sa bude na ňom niečo meniť, tak sa poškodia na ňom data a to je potom v ... . Takže ak linux nepripojí win disk, tak je to preto, lebo bol nekorektne ukončený a nechce ho dobabrať.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: dualboot odpojena particia 01.02.2008 | 09:33
        Avatar gery Ubuntu  Používateľ
        ked myslis start a vypnut =korektne ukonceny tak stale je.