Spustenie Linuxu

Sekcia: Ostatné 01.02.2008 | 12:47
Marek   Návštevník
Kupil som si cez net notebook Acer s OS Linpus Linux. Pri spustani mi na zaciatku ukazuje, ze je vsetko OK len pri jednej vete mi pise FAILED a to pri tejto: Determining IP information for eth0 failed : no link present. Check cable? FAILED Dalej ma uz nepusti, cize sa nedostanem ani do Linuxu.
Posledna veta, ktoru mi ukazuje na obrazovke je [ root localhost / ]#
Predajca mi vobec neporadil tak dufam, ze niekto z vas bude vediet co dalej.
    • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 12:58
      Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
      no kedze ti ukazuje root@localhost takze si nabootovany v linuxe, cize linux sa ti spusti v textovom rezime
      zrezo@jabbim.sk
    • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:05
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mas pichnuty kabel do sietovky? miesto linpusu nainstaluj nejaku normalnu distribuciu (ubuntu, fedora, opensuse).
      • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:29
        Marek   Návštevník
        Kabel mam v sietovke. Prave stahujem Ubuntu z tadeto : http://www.ubuntu.com/getubuntu/download Je to toto na co si myslel, lebo ja sa v tom neviznam a nechcem daco dokecat.
    • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:21
      Marek   Návštevník
      A ako spustim Linux v normalnom rezime a nie v textovom?
      • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:27
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        skus prikaz startx , ale nepredpokladam ze tam mas nainstalovany Xserver ( graficke prostredie alebo ako to nazvat )
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:28
        Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
        no kedze pod normalnym rozumies asi graficky tak skus prikaz startx ale predpokladam , ze sa ti aj tak nepusti ... asi nebudes mat ani nahodene ziadne x-rozhranie. Uz to tu bolo par krat riesene s tym linksus linuxom (ci jak sa to vola :-) ) ... odporucam tam nahodit nejake normal disto
        zrezo@jabbim.sk
        • Re: Spustenie Linuxu 01.02.2008 | 13:38
          Marek   Návštevník
          Mali ste pravdu, startx nefungoval. Stiahnem Ubuntu a uvidim. Vdaka za rady