Kernel panic - zahada

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.02.2008 | 23:31
Avatar midlo   Používateľ
Zdravim.
Ubuntu uz pouzivam asi polroka. Pred 3 tyzdnami som si kupil noteook a spravil na nom dualboot. Par dni dozadu mi zacal ubuntu (feisty fawn) obcas mrznut, az prestal fungocat uplne a pri boote, alebo snahe o spustenie cez live cd mi pise tu istu chybu - "kernel panic - not syncing : Fatal exception interrupt".
Moj pc je msi m670 - amd sempron 2ghz (3600+), 1024mb ram (128) si berie vga.., 120Gb disk.
Raz za cas sa stane, ze ma pusti po aj do systemu, ale hned zmrzne. Zakazdym blika capslock a scrollock. Neda sa nic len vypnut pc. Z cd nenabutovalo ani raz.
CD je v poriadku, memtest nevypisal ziadne chyby.
Presiel som vacsinu for, odpoved som nenasiel. Ak niekto mate aspon sajnu, dajte mi vediet pls.
Dik.
    • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 00:08
      Grawp   Návštevník
      a predtym ti z CD nabootovalo?
    • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 03:50
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      skus livecd ineho distra (najlepsie nieco totalne odlahcene)
      • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 14:12
        Avatar midlo   Používateľ
        Ano pred tym mi bootovalo z live cd. Z live som mal aj nainstalovanu distribuciu. Na webe som vyguglil ze sa vcsinou jedna o harwareovu chybu, alebo problemi s dikom SATA. v takychto pripadoch ale nefungoval ani windows. mne win slape vpohode a disk mam ATA. preto nechapem co sa deje. Ine distro momentalne skusat nemozem - som vycestovany. Skusal som aj zmazat particie z disku - ci nebude problem s tym, ani to nepomohlo. nechapem..
      • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 14:53
        Avatar midlo   Používateľ
        Pridavam najnovsie info.
        Po povoleni wireles sa ubuntu nastartoval z live cd. Predtym bezal bez problemov aj pri vypnutom wirelese. - instalaciu radsej neskusam z praktickych dovodov.
        napriek tomu pri boote vypisovalo toto:
        107552000 sdhci : slot0 : uknown controller version (16) You may experience problems

        a potom styrikrat nieco take (nestihol som to opisat cele):
        cat/var/...................................... no such file or directory
        • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 16:01
          WlaSaTy   Návštevník
          dokaze ta zostava uchladit sama seba, bolo to medium skontrolovane na chyby, nie je to nasilne pretaktovane a nie je pri starte nasilim vypinane acpi?

          no nic, informacia ze mozes mat problem s cirackou kariet je skutocne poucna.
          • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 18:03
            Avatar midlo   Používateľ
            Ano, dokaze sa sama uchladit. Medium bolo kontrolovane na chyby, tusim som to pisal vyssie. Pretaktovane to nie je. to acpi - nic som na noteboku nemenel, takze asi nie.
            Nepoznam kodove hlasenia ubuntu, tak som nevedel ze to je citacka, sorry - snazil som sa uviest co najviac podrobnosti aby bola diagnostika lahsia.
            • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 18:21
              Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
              ak je v zaruke vyuzi to. mne sa dostal pod ruky acer ze mu nejdu usb. linux narozdiel od win co tam bol nabootoval ale usb nesli. slo to na reklamacku a ako riesenie napisali - vymena chybnej wifi karty :D lol. ale teraz funguje takze neriesim...
              lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
              • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 19:10
                Avatar midlo   Používateľ
                Som v zahranici az na do juna, takze to asi tak skro nepojde...
                • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 20:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ty si v takom zahranici kde nemaju postu schopnu dorucit balik alebo si v takom zahranici kde nemas ziadnu adresu?

                  no nic, linux je skratka nachylnejsi na chyby HW aj tym ze ich nezatajuje. medzi chyby hw sa da pocitat aj chyba konzistencie suboroveho systemu, teda aj zle napalene LiveCD na ktore sa zaruka nevztahuje.
                  • Re: Kernel panic - zahada 03.02.2008 | 22:46
                    Avatar midlo   Používateľ
                    Som v zahranici a pc potrebujem kazdy den, nemozem si dovolit teraz na dva tyzdne byt bez pc a platit dost vela za postu. Ak bude chyba pretrvavat, tak to zreklamujem az sa vratim.