programovanie v c#

Sekcia: Ostatné 06.06.2005 | 14:18
dolph   Návštevník
chcel by som sa opytat ze ako to je s programovanim v c# pod linuxom. pocul som ze existuje nejaky projekt mono, ale zevraj nie je az taky dokonaly ako .net framework.(ze tam chybaju nejake kniznice) to aspon tvrdia zaryti windowsaci. ma cenu sa venovat tomuto jazyku? ma buducnost aj v linuxe? mne sa ten jazyk celkom pozdava ako ho tak studujem. dik
    • Re: programovanie v c 02.06.2005 | 12:23
      dobinko   Návštevník
      téma nie tak daleko od očí :-) tuna
      • Re: Re: programovanie v c 02.06.2005 | 12:29
        dolph   Návštevník
        dik. ale ja hovorim o programovani v C# a nie v C
        • Re: Re: Re: programovanie v c 02.06.2005 | 12:31
          dobinko   Návštevník
          srr...nevidím ten znak lebo mám niečo na práci ohladom locales....
          • Re: Re: Re: Re: programovanie v c 02.06.2005 | 12:34
            dolph   Návštevník
            C sharp
    • Re: programovanie v c 02.06.2005 | 12:54
      peter golis   Návštevník
      neviem, toto zavana FLAME. pre pouzitie alternativneho produktu za sympatickejsiu cenu je potrebne brat do uvahy: 1) kompatibilitu mala by byt zabezpecena, jedna sa o rovnaky jazyk 2) funkcionalitu ak chybaju nejake moduly/kniznice treba sa pozriet na internete ci su dostupne alebo si treba rozmysliet ci ich vobec potrebujeme. 3) naroky na hardware 4) doplnkova cena ano, windows sa kupuje. windows nerastie na stromoch. takze ked narazis na nejaku tebe chybajucu vec, tak sa to snaz urobit inac. to je najlepsi sposob ucenia sa programovat. clovek musi stale mysliet, prerabat a zdokonalovat algoritmy.
    • Re: programovanie v c 02.06.2005 | 21:32
      borgcube   Návštevník
      ano mono je open source alternatica k .net-u od MS. v pohode som tom robil pre jednu katedru prihlasovaci formular s ukladanim dat do databazy. vyvyjal som to c# a pod monom v linuxe a pohode to vycalo pod win2003 na katedre. c# je dobre podporavany, a zda sa mi to najlepsie co ms vytvoril :) a co je najlepsie, ze tieto programy napisane c# bezia aj pod linuxom aj pod winama (samozrejeme na obidvoch musi byt naistalovany .net framework, v linuxe je to mono).
      • Re: Re: programovanie v c 03.06.2005 | 11:23
        dolph   Návštevník
        a ako je to s GUI. neviem si predstavit ako tam je zabezpecena prenositelnost. som uplny linuxovy lama a o programovani v linuxe viem velmi malo a mam v tom trocha chaos. zatial programujem v c v konzole. k programovaniu nejakych okien som sa este nedostal. mam dilemu ci sa mam radsej venovat c++ alebo c#. zaujimalo by mam ako je to s programovanim GUI v c# pod linuxom. tiez ci existuje nejaky nastroj podobny VS.net. A ako je to s roznymi grafickymi prostrediami (KDE, Gnome)? dik
        • Re: Re: Re: programovanie v c 06.06.2005 | 14:18
          borgcube   Návštevník
          skus www.mono-project.com, tam sa dozvies viac, aj co sa tyka s kompatibiliou .net od ms
    • Re: programovanie v c 03.06.2005 | 12:45
      Avatar vosm Mandrake  Používateľ
      v C# programovat viem aj ja. je to pekne ale nerobil som stym pokusy v Linuxe. Ak chces nieco co chodi zarucene aj pod linuxom aj pod windowsom skus javu alebo wxWidgets(c++) to chodi dobre pod obidvoma os. win gnu kompilator so vstavanym wxWidgets. http://wxdsgn.sourceforge.net/ v Linuxe to podporuje Kdevelop ale treba doinstalovat wxWidgets