Compiz komfiguracia

Sekcia: Konfigurácia 03.02.2008 | 19:02
miker   Návštevník
cawko,,mam Greenie linux alebo aj ubuntu a som si rozbehal pekne Compiza,lenze chcel by som si zapnut aj viac funkcii resp. mam aj toho compiz managera len neviem kde zapnem tieto veci:

1. pri prehliadani Cube by com chcel mat z casti priehladne steny
2. niekde som videl ze pri priehladani Cube su okna tak vyskocene od obrazovky (urcite viete ti,ktori to mate)..tak aj to by som rad chcel vediet ako to zapnem a aktivujem.



dakujem vopred za odp...
    • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 10:55
      Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
      Pozri v synapticu myslím ža sa to volá (gnome)compiz-desktop-manager ale vyhladáš to bez problémov. Dotiahne to este jednu kniznicu a ide to krásne. Ja som to skúsal ale len v Mint Linux.
      • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 18:03
        miker   Návštevník
        jj to mam,,ale vsetko tam nieje co vidim na nejakych videach a pod...ten zaklad tam je...
        len ci neviem ci existuju nejake doinstalacky...
        • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 18:41
          Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
          odinstaluj si compiz-gnome-manager a doinstaluj si compizconfiguration-settings-manager + si doinstaluj cez synaptic aj compiz plugin extra a main. Najdes to vsetko ked si v synapticu das vyhladat compiz.
          <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
    • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 19:21
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ked si cez gnome-app-install (pridat a odobrat prgramy) vyhladas compiz tak najdes ccsm(Advanced desktop effect settings)
      to ked budes mat nainstalovane tak das system predvolby a Advanced desktop effect settings
      a tam si najdes CUBE a tam TRANSPARENCY a v casti TRANSPARENCY DURING MOVE (alebo tak nejak) si nastavis ako priehladnu ju chces pocas otacania
      a odskocene okna fungovali pod berylom ale v compize-fusion som ich nevidel (nehovorim ze tam nie su ale ja o nich nevviem)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 21:27
        miker   Návštevník
        jj diky moc,,funguje to,,a este ked tocim s tou kockou a mam pekne prihladne tie steny a vnutri sa mi tocia ozubene kolieska ako ked testujem 3d acc...ako to odstranim alebo zmenim ? dakujem
        • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 22:39
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          na tie kolieska je plugin 3D GEARS v ccsm(advanced desktop effect settings)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 22:40
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            oravujem je to CUBE GEARS
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Compiz komfiguracia 04.02.2008 | 22:51
              miker   Návštevník
              jj to ma mohlo napadnut :)

              dakujem....