Problem ! Instalacia Linuxu

Sekcia: Ostatné 04.02.2008 | 20:25
Filipo   Návštevník
Caute mam taky zavazny problem stahoval som kubuntu-7.10-desktop-i386.iso napalil som to na Cdcko a hodil do mechaniky v biose zapol boot z CD ... Nabootovalo mi Kubuntu dal som Start a instal ... Nabehla mi plocha chvilku som si to obzeral a pustil instalaciu nastavil som : jazyk,klavesnicu,cas a ked som dosiel k sprievodcu diskov dal som nastavit rucne a robil podla navodu... Vymazal som vsetky particie so starym XP a nastavil tie nove prve bolo : ako ext3 bod som dal " / " a asi 2gb som dal na swap... nic viac som nespravil ... pustil som instalaciu ta prebehla akurat nakonci mi nahodilo error zevraj nemoze nacitat nejake aktualizacie z jednotky neviem uz akej dal som Ok a islo to dalej... po nainstalovani mi hodilo tabulku ze sa to uspesne nacitalo a ze pred restartom mam vybrat Cdcko aby mi uz nenacitavalo z boot cd... restartoval sa PC ja som vosiel do biosu a vypol boot s CD a zapol boot s HDD na ktorom je Kubuntu ... tak sa to zase restartlo a ked doslo k bodu kde na XP " hadze loading " tak tu mi napisalo "Error loading operating system " neviete kde som mohol spravit chybu ? Ja to mozno este vyskusam tak ze nedam manualne ale dam pouzit iba celi jeden moj disk a a dam ho celi formatovat...

Dakujem
    • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 04.02.2008 | 20:30
      ---   Návštevník
      pises dost nejasne ,vymazal si disky s XP , takze mas na disku len kubuntu?

      Co je to ...a ked doslo k bodu kde na XP " hadze loading " tak tu mi napisalo "Error loading operating system "

      skontroloval si to stiahnute iso? (md5)
      dal si kontrolovat pred instalaciou CD na chyby?
      napaloval si to nizkou rychlostou a NIE na RW (pre istou)?
      • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 15:26
        Filipo   Návštevník
        bolo to napalovane na RW :D ale mal som aj ubuntu na normalnom CD napalene 32x rychlostou ani to neslo a nekontroloval som ho skusim to
        • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 21:10
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          32x? to je vhodne na nejake fotky, nie na operacny system... palit pomalsie... ja odporucam 12x
          • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 21:49
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ja som vždy napaľoval 48x, napálil som asi 50 livecd a ani jedno nebolo vadné. Nezáleží ktovie ako na rýchlosti skôr na kvalite média.
            • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 06.02.2008 | 08:52
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              Toto je ceste zo skusenosti ci to mas aj dacim podlozene? Vazne ma to zaujima kedze aj ja napalujem co najpomalsie, aj ked aj tie media su vzdy tie kvalitnejsie.
    • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 04.02.2008 | 20:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      prosim ta prva vec... nabootuj to CD s Kubuntu, a vyber moznost ze skontrolovat na chyby

      rozdelovanie disku... urobil si tak ze swap a zvysok? ako presne si to porobil? skus o tom viac napisat...
      • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 15:34
        Filipo   Návštevník
        no prisiel som do rozdelenia diskov dal som rucne a :
        1.predtym na tom disku bolo Xp boli tam stare particie "D" a "C" na Ccku bol os XP. Tieto dve paricie som zmazal.
        2.Vytvoril novu particiu s velkostou 15gb (ten disk ma 20gb kapacitu) nastavil som ho na primarny a zaciatok format ext3 a zdrojovi bod " / " - dal som ho formatovat
        3.Zostalo mi 4gb dal som teda vytvorit novu particiu format swap a nastavil som ho na logicky a zaciatok... podla navodudal dal som dalej a uz to islo...
    • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 04.02.2008 | 20:38
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Tak, ako si to spravil rucne, tak ti to spravi aj ked to das automaticky, cely disk. Ale za pokus nic nedas, mozno si predsa len niekde pochybil. Ja napriklad pri rucnom nastaveni vytvaram aj "Home". Je to lepsie, ked po polroku aktualizujes formatujes len "/" Na swap ti staci nejakych 700Mb. Vyzera to ako keby sa nenainstaloval zavadzac.
      • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 15:28
        Filipo   Návštevník
        no to je pravda ale ja som to len skusal a ked si robil aj /home aky si dal format fat32 ?
        • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 20:31
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          ext3

          Máš 20GB disk. Odporúčam ti ho rozdeliť takto:
          6GB ext3 / (malo by stačiť 6GB - ja tak mám a mám 40% voľného)
          1GB swap
          ostatok ext3 /home

          Pravedepodobne sa zle nainštaloval zavádzač. Nemáš v BIOSe zapnutú kontrolu na vírusy. To by malo zabrániť zápisu do MBR a preto sa asi nezapísal zavádzač na disk
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 06.02.2008 | 17:27
            Filipo   Návštevník
            Je to dost mozne a prosim ta kde to v BIOSE najdem a ako sa to asi vola ?
            • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 06.02.2008 | 17:31
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Každý bios to má inak. Obvykle niečo ako virus protection. Ale ja som to vo svojom biose nevidel. Na staršom kompe to tam bolo.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 06.02.2008 | 20:36
                Filipo   Návštevník
                Pozrem sa nato a skusim to napalit tak 12x... pockam si pri TV . A skusim to zajtra potom dam este vedet
                • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 07.02.2008 | 10:30
                  Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                  Keď už sa bavíte o napalovaní a rýchlostiach, ja preferujem starú dobrú 8-mičku, pri Cd/DVD5, a 2 pri DVD9.

                  Ale aj tak myslím, že firmy, vyvíjajúce mechaniky, vedia, prečo je k dispozícií výber rýchlosti. Myslím že kvalita napáleného disku sa moc nemení pri akejkoľvek rýchlosti. Jedine životnosť čitateľnosti údajov. A keď je to len môj názor. Kvalitná vypalovačka nemôže/by nemala mať problém s prečítaním dvojročného disku zaprášeného v stolíku napalovaného rýchlosťou 24x/dvd, 52/cd. I keď kto nemá peniaze, hodí shit. Preto sa názory môžu líšiť.
                  Close the Windows Open The Source
    • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 11:14
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Odporúčam znovu nabootovať, a nainštalovať si GRUB/LILO

      Pravdepodobne si si ho nenainštaloval, alebo inštaloval na zlú partiíciu/oddiel.
      Close the Windows Open The Source
    • Re: Problem ! Instalacia Linuxu 05.02.2008 | 11:21
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      tiež si myslím, že to bude problém zavádzača... skús ten GRUB alebo LILO, ako hovorí príspevok vyššie