VPN pripojenie

Sekcia: Konfigurácia 05.02.2008 | 15:37
mato   Návštevník
Potrebujem v xubuntu 7.04 nastavit pripojenie do netu cez VPN siet...nevie mi niekto poradit ako to mam urobit...som skusal podla opisu na webe ale nejde mi nainstalovat pptp...dikes
    • Re: VPN pripojenie 05.02.2008 | 15:43
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=91249

      a co ti vypisal ako chybu ked si zadal: sudo apt-get install pptpconfig ???
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: VPN pripojenie 05.02.2008 | 16:03
        mato   Návštevník
        Vypise mi: E: Balík pptpconfig sa nedá nájsť.
        to vypisuje skoro pri kazdom takom prikaze.....
        • Re: VPN pripojenie 05.02.2008 | 17:36
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          vsak chod podla toho navodu. nainstaluj baliky network-manager-gnome a network-manager-pptp. potom pravy klik na ikonu siete na paneli -> VPN Connections -> Configure VPN. pridaj siet do zoznamu a spusti prikaz: sudo NetworkManager restart
          potom kliknut znovu na ikonu a vybrat siet a uz by to malo pripojit.
          btw.: pptpconfig ani nie je v defaultnych repozitaroch co som pozeral
          • Re: VPN pripojenie 05.02.2008 | 19:19
            mato   Návštevník
            ale ked ja ani neviem ako sa tie baliky instaluju...vzdy ked to napisem tak mi vypise tu chybu...mal som aj nejake balicky postahovane z netu no tiez to neslo...za kazdym prikazom mi stale len tu chybu vypisalo....a dalej som sa pohnut nevedel...
        • Re: VPN pripojenie 05.02.2008 | 23:55
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          V tom návode je to krásne popísané. Nainštaluješ takto: sudo apt-get install network-manager-gnome network-manager-pptp A potom len sudo NetworkManager restart A nastavíš ako hore niekto písal
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: VPN pripojenie 06.02.2008 | 16:38
            Morfo   Návštevník
            ale ked zadam ten prikaz do terminalu tak mi vyhodi ze ten balik je nenajdeny...a ked stiahnem z netu tak sa nedaju nainstalovat....
            • Re: VPN pripojenie 06.02.2008 | 16:55
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              A hocičo iné môžeš inštalovať? Neviem či má xubuntu presne tie isté repozitáre ako ubuntu. Ale myslím, že áno.
              Skús najprv sudo apt-get update
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: VPN pripojenie 06.02.2008 | 20:13
                mato   Návštevník
                nemozem dat sudo apt-get update...tento pc neni pripojeny do internetu. o to sa prave teraz pokusam...takmer ziadne podobne prikazy nefunguju...vypise ze to neni nainstalovane a ze to mozem nainstalovat napisanim......................... ako to napisem tak vypise ze E: balik ......... nenajdeny...
    • Re: VPN pripojenie 07.02.2008 | 08:09
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      http://pptpclient.sourceforge.net

      toto funguje perfekne a mas tam aj deb :)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))