usb na videokamere

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2008 | 21:21
mildo   Návštevník
Ahojte.Mam zaujem o videokameru PANASONIC SDR-H250EP-S a udávaju, že nema dv vystup iba USB 2.0.Tak sa chcem spytať či sa da exportovať video do PC aj cez USB alebo je to len na foto.Dík
    • Re: usb na videokamere 08.02.2008 | 00:06
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      kedze ide o HDD kameru tak by sa to malo dat aj ked ma prekvapuje ze nema IEEE1394 (firewire) co ma aj moja 5 rocna sonny ale ta je paskova a potrebuje vyssiu rychlost prenosu dat
      ale usb by nemalo byt problem iba to bude dlhsie trvat, ale skus sa opytat n NAY tam ju predavaju a budu ti pravdepodobne vediet poradit ako je to s exportom videa

      ale som presvedceny ze to pojde, sak to by bola ina krepost keby sa video z kamery nedalo dostat do compu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: usb na videokamere 08.02.2008 | 00:18
        WlaSaTy   Návštevník
        este je mozne ze bude ta kamera fungovat aj ako prenosny harddisk :) len subory sa budu volat nejako divne. bracho ma nejaku taku ale mal som ju asi 5 minut v ruke (na komp som to nepichol, takze /var/log/messages si to nepameta.
        • Re: usb na videokamere 08.02.2008 | 00:29
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          nakoniec na nu nahodi nejake usb distro a po troske kompilovania a konfiguracie nim nahradi aj firmware (to bol vtip)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: usb na videokamere 08.02.2008 | 09:24
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Ano funguje to. IEEE 1394 sa používalo kým nebol veľmi zabehnutý USB 2.0, ale po čase začali nahrádzať DV výstup USB 2.0 s tvrdením, že je to skoro rovnaká rýchlosť a aj kôli tomu, že usb má už dnes každé PC ale DV vstup nemusí mať.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: usb na videokamere 11.02.2008 | 20:06
        mildo   Návštevník
        Ďakujem za užitočné tipy.Dosť my to pomohlo.Asi ju kúpim...