graficka karta

Sekcia: Ostatné 07.02.2008 | 23:21
Janko   Návštevník
Som novacik v Ubuntu a uz som ho vdaka vam nainstaloval, a teraz ako to je z grafickou kartou? ked som uz v spravci neslobodnych ovladacov zaskrtol zapnute
stiahlo mi to nejake veci a to uz akoze je nainstalovane alebo co ja tej ubunte este nerozumiem. a ak je uz nainstalovana kde si mozem nastavit rozisenie atd.......
za kazdu radu dakujem .
    • Re: graficka karta 08.02.2008 | 00:00
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      uz si po restarte ?? pouzivas Nvidiu/Ati ??
      ak nvidiu tak pred logonom by sa ti mala objavit na sekundu obrazovka s logom nvidie
      ci funguje skus pomocou prikazu glxgears ak vypise FPS cez 1000 tak funguje
      rozlisenie sa nastavuje v SPRAVA→SYSTEM→SCREEN AND GRAPHICS respektive SYSTEM→PREDVOLBY→ROZLISENIE OBRAZOVKY odporucam to prve a nastavit presne typ monitora, ak nie je v ponuke tak stiahnut z netu *.inf(driver) subor o tvojom monitore
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: graficka karta 08.02.2008 | 00:13
        Janko   Návštevník
        asi nejde pretoze frekvencia sa neda nastavit na 75hz ako vo Windowse ale iba na 53
        mam Nvidiu

        a strasne pomaly mi ide net asi 2 min. mi otvara stranku
        • Re: graficka karta 08.02.2008 | 00:16
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          mas presne nastaveny typ monitora v tom klikatku SCREEN AND GRAFICS (znacku aj model) ??
          skus to glxgears ci ti frci 3D


          aky mas net ?? aky modem ?? ako si ho nastavoval ??
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: graficka karta 08.02.2008 | 00:32
            Janko   Návštevník
            kde mam stiahnut inf o monitore?


            Mam 1,5Mb/s net
            • Re: graficka karta 08.02.2008 | 00:39
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ten inf najprv pozri ci nie je na instalacnom cd od monitora potom chod na starnku vyrobcu a hladaj drivery (aj na vindows - tam moze byt ten inf)
              napis aky mas MONITOR mozno niekto bude mat podobny a pomoze, alebo pomoze najst (treba vyrobcu a presne model napr. LG L225WS

              net mas od t-comu/chello/lokalny provider ?? je to aDSL/wifi aky mas modem sietovy/usb/router(wifi/lan)
              skusal si ten net pod winom a ide normalne ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: graficka karta 08.02.2008 | 09:25
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          • Re: graficka karta 08.02.2008 | 10:03
            Janko   Návštevník
            Mam monitor Prestigio P319

            Od T-com 4G
            • Re: graficka karta 08.02.2008 | 17:04
              Janko   Návštevník
              Monitor prestigio P391