Aky linux by mi fachal na tejto masine ???

Sekcia: Ostatné 08.02.2008 | 17:45
Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
Zdravim chcel by som sa opýtať ze ktora distribucia by mi ficala na pc ktore ma 800 Mhz a 128+64 mb ram
ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 08.02.2008 | 17:50
      ---   Návštevník
      napis najprv co na tom chces robit .
      • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 08.02.2008 | 23:51
        Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
        chcel by som aby mi tam isla prehrat hudba a filmy proste mam ho na intraku a mal som tam windows ten bol behom tyzdna padnuty a zavireny tak reku chcem skusit linux ze ci by tam fachal ale ma to nevyhodu ze nemam tam net neni pripojeny k netu !!!
        ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 08.02.2008 | 17:51
      voxar   Návštevník
      daj do 512 M a pojde ti krase aj gnome... qale asi ked nevyda ram tak si daj xubuntu ... nieco proste s xfce... ked si novacik tak radsej na baze ubuntu ... ale skor je otazka aku maqs grafiku ..
      • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 09.02.2008 | 13:40
        Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
        nemam od kial zohnat ram tam idu este stare SD RAM tie su drahe jak svina grafika tam je ge force fx 5... neviem isto cislo ale ma to 128mb
        ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
        • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 09.02.2008 | 13:54
          Avatar kuko Ubuntu 7.04  Používateľ
          Geforce fx 5200 128mb 64bit
          ICQ: 350668302 Jabber: Lukas@jabbim.sk
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 08.02.2008 | 18:11
      fathum   Návštevník
      co tak nieco na slackware postavene, ale s fluxboxom, blackboxom alebo iceWM s roxom a nie s KDE, Xfce alebo gnome ...predsa len, tie mysitkove graf. prostredia maju vyrazne mensiu zataz na system ...a Xfce v poslednych verziach sa mi zda pomale ..na podobnej masine mi pekne slapalo ubuntu s blackboxom ....odinstaloval som gdm, gnome (ponechal iba potrebne kniznice pre par softov) a nahodil som blackbox ...islo to velmi pekne, len start bol logicky pomalsi, ale to sa da prekusnut ..alebo skus tiez fluxbuntu, kedze frcis na ubuntu, len netusim ako sa dari tomu projektu
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 08.02.2008 | 18:50
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Mam na jednom kompe PII klamath 400MHz + 384MB - ram a gnome, alebo na tom facha no-problemo. Nieje to blesk, ale na kanclik, web, programovanie je to hotovy stroj casu :-D
      sudo apt-get remove windows
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 09.02.2008 | 10:48
      Kelso   Návštevník
      Podla mna Xubuntu (XFCE graficke prostredie ) ti na tom pojde ako drak, ale skusil by som aj klasicke Ubuntu (s Gnome)

      Kedze ale nemas internet, je to dost problematicke, zakladne aplikacie ti nebudu stacit - a ked nemozes dalsie stahovat...

      Napada ma skusit nejaku DVD distro, kde mas kopec softwaru. Ale co ja mam skusenost, napr. taky Sabayon - bolo tam neurekom aplikacii, ale strasne pomale (AMD Athlon 2200+, 768 DDR RAM)... Navyse, co potom s updatom systemu?

      Mozno tiez zaujimava kombinacia by bol niekde pc s linuxom a s pripojenim, kde by si cez aplikaciiu APTonCD vytiahol z toho pocitaca instalacne balicky na CD a mohol potom nahodit do masiny bez pripojenia.
    • Re: Aky linux by mi fachal na tejto masine ??? 09.02.2008 | 11:15
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Čokoľvek s KDE