Distro na staré PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2008 | 22:27
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Zdravím, na pár mesiacov som odkázaný na historický PII 500Mhz, 128MB ram, 4MB ATIgrafika. Poraďte mi prosím aké distro si mám na neho nahodiť, aby ostal svižný a aby bol používateľský komfort čo najvyšší(nap xfce)? Plánujem ho používať ako hlavný systém(dualboot s oblokmi2000, ktore napodiv bežia celkom dobre) najmä na programovanie(cpp, lazarus), multimédia, bežnú prácičku, a samozrejme, na experimentálne vŕtanie sa v ňom:D. Hlavným problémom je absencia on-line pripojenia, takže by to malo byť niečo s vyriešenými závyslosťami, alebo najlepšie s dobre navolenými balíkmi hneď po inštalácii. SK/CZ lokalizácia poteší, ale ani zďaleka to nie je priorita.
ď.
    • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 22:49
      majo   Návštevník
      Ahojky. Ja mam dost podobne "zelezo". 2xpentium 500MHz a 3x64MB ram. Mam tam ARCH a enlightenment. Vcelku svizne. Multimedia OK.. Flash skoro--Jemne posekava....
      • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:13
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Hmm, Arch? Bez netu ťažko a k tomu som na neho zatial ešte nedorástol, síce som nejaký čas používal offline Vector(slack), ale tam sa mi nepodarilo dokopy nič nové nainštalovať a k tomu som odfajčil všetky údaje na disku pri upravovaní partícii. Momentálne fičím na novom počítači s netom a xubuntu, takže repozitáre nerobia problém a práca je maximálne pohodlná. Mám však nejakú šancu, že nájdem offline riešenie tohto problému?
        • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:19
          WlaSaTy   Návštevník
          samoska, elven riesil nejake cd alebo dvd s natahanymi programami pre *buntu ale netusim ci to boli aplikacie primarne pre xbuntu anie mix kbuntu a ubuntu zvany greenie. no a to cdcko sa dalo povazovat za offline riesenie repozitarov, aspon ciastocne.
          • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:28
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jj islo o DVD s programami pre buntu feisty. pre akekolvek buntu :)

            teraz je greenieos, DVD ktore ma aj cely system, aj dost znacny repozitar :)

            ked uz ma tu WlaSaTy spomenul, dalo by sa to vyuzit. Nainstalovat Greenie Galadriel a z GreenieOS natahat nejake programiky, napriklad XFCE + par zakladnych veci ako gimp atd.

            upozornujem, ze *buntu system na 128ram ide o trochu pomalsie ako ine distra...
            • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:34
              WlaSaTy   Návštevník
              ozaj, ked sme pri tom tak by sa ti nechcelo zverejnit baliky ktore odlisuju greenie od ubuntu?

              ps.: v tejto otazke sa moze vyskytnut jedinecny pripad ked clovek chce mat heterogenne prostredie a tym padom nepapa napriklad amaroK alebo K3b koli malo ram a zbytocne natiahnutej libQT najme ak je zalozeny na gnome a pouziva napriklad Brasero alebo nieco co ma este mensie pametove naroky.
              • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:38
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                greenie hlavna verzia (700MB iso) obsahuje len gtk aplikacie. teda 2 vynimocky. prvou je opera a druhou je skype. zoznam balikov mozem zverejnit, vsak by to bola nejaka MS aktivita keby som to skryval... ale je v tom kusok bordel a je to priblizny zoznam zmien medzi ubuntu a greenie 2.1 co este nie je celkom hotove...

                dost bolo reci. pribudaju tieto vecicky:

                sudo apt-get install totem-xine leafpad mc gstreamer0.10-plugins-ugl* msttcorefonts flashplugin-nonfree ttf-ubuntu-title ttf-bpg-georgian-fonts ttf-sjfonts xfonts-intl-european unrar* nautilus-open-terminal openbox-themes nedit ndiswrapper* ndisgtk gftp macchanger gtkboard gthumb d4x scrot pidgin gnome-ppp p7zip-full gimp-ufraw atomix usbmount libswt3.2-gtk-jni libswt3.2-gtk-java mozilla-firefox-adblock nautilus-cd-burner bluefish liblame-dev audacity audacious lame build-essential cups-pdf gnome-commander gajim gdesklets samba mail-notification streamtuner opera emerald gnome-compiz-manager libdvdcss2 libdvdread3 mplayer mozilla-mplayer mplayer-skins aptoncd libxine1-gnome gnome-vfs-obexftp ffmpeg hibernate uswsusp elinks compizconfig-settings-manager vgrabbj gqcam deluge-torrent hardinfo glabels rawstudio linuxdcpp virtualbox frostwire
                • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  dik.

                  Napriklad msttcorefonts je podla vlastnika (Microsoft Corp.) nelegalne pouzivat pokial nemas licenciu na windows, aspon tak to bolo este v case predaja XP. Pri Viste este pritvrdili, ju ak sa nemylim, nie je legalne spustat vo virtualizatore pokial je to OEM (a mozno aj ine verzie, nemam k dispozicii ani licencne ujednanie).

                  Ja som si dal linux preto aby som nemusel kra..., kra, krachnut a chradnut pri pohlade do blue heaven.


                  ps.: tie libdvdcss2 a libdvdread3 mas skade? pametam sa ze mi kedysi tie ubuntacke neprerali niektore legalne zakupne media.
                  • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:55
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    bezne z repozitarov - medibuntu

                    ohladom toho mscorefonts... riesim to tak, ze mam uplne free verzie aj nie uplne free verzie... no a hlavna je aj s tymto...
                    • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 00:16
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ano, medibuntu to bolo co mi neprehralo vsetko co som si kupil, verzie od vyrobcu boli lepsie.

                      ps skus aj brasero :)
                      • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 00:45
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        brasero je sucastou. v com je problem?
                        • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 00:57
                          WlaSaTy   Návštevník
                          nelistoval si a nezvyknes testovat prerelases.

                          problem? ved si ho mal pred ocami, zastarala niekolko rocna verzia neschopna preluskat niektore ochrany. keby som bol svina, tak poviem ze ma diskriminovali asi 5 minut kym som zapol google. zeby som si nepozrel moje medium tam kde ja chcem?
                  • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:57
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    mne jedno original DVD nie a nie a nie zobrat. ale vyriesil som to. vycistenie DVD mechaniky :D
          • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:31
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            Takéto riešenie by bolo celkom fajn, lebo aj keby som prišiel niekde k internetu a stiahol si nejaký balík z repozitárov, prišiel by som domov a zistil by som, že mi samozrejme nejaká knižnička chybla. A tak by som cestu mohol opakovať mnoho krát a o tarballoch ani nehovorím(už som sa o to pokúsil:) Ubuntu by mohla byť schodná cesta, len neviem ako by to bežalo na takej šunke:D
            • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:33
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              bezalo by... no nejaky zenwalk by sa ponahlal asi viac...

              inak v repozitari greenieos su kompletne prostredia gnome, kde, xfce, openbox a fluxbox. mozno aj windowmaker ale nie som si moc isty...
    • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:45
      voxar   Návštevník
      skus crunchbang distro.... osekana 7.10 s openboxom... bootnuty system papa nejake 95M... tak na jeden firefox mas este flek
      • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:46
        voxar   Návštevník
        95m ale live cd... mozno instalnuty bude menej
        • Re: Distro na staré PC 08.02.2008 | 23:49
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          to by som nebral. greenie galadriel uz s uplnym minimom potrebnym na rozchodenie akehokolvek grafickeho cuda ma nejakych 200MB. teda bolo by treba ovela viac zbytocne stahovat.

          navyse da sa to druhe vobec nainstalovat? ma to graficky program na rozdelovanie diskov?
          • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 00:48
            Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
            grafika pri inštalácii by, ako som už naznačil, potešila, lebo od istého času sa troška bojím programov typu fdisk na delenie disku, ale koniec koncov samotne delenie zmáknem aj inou inštalačkou
          • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 14:56
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            on hovoril o obsadenej ramke - instalacka ma 550 m
            • Re: Distro na staré PC 09.02.2008 | 15:14
              voxar   Návštevník
              ten crunchbang je livecd ... a dik p.Kotrcka... ja som vzdy v tom,ze clovek nex ma nazor az ked vyskusa...