boot slackware +fdd

Sekcia: Konfigurácia 09.02.2008 | 22:46
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
nainstaloval som si slackware ale nedal som nainstalovat lilo ze si ho pridam do uz zavedeneho grubu z ubuntu
ale som jelen z toho co zadata ako kernel (v /boot/ su 4 = generic,huge,generic smp,huge smp) neviem aky je tam rozdiel a co mam zvolit prosim o nejake to vysvetlenie co co znamena

a co di intrid , zidny subor podobny tomu v ubuntu alebo sabayone tam nie je iba nejake config-* (a zas 4 = huge, generic, huge smp, generic smp)


pridam podotazku co treba dat na disketu aby fungovala ako funkcny zavadzac (ktore subory ??) treba tu disketu nejake speciane oznacit/naformatovat....
pouzivam taku s win NTloaderom a boot.ini aby som mohol nabootovat win ked nejako poskodim/znefunkcnim grub, da sa taka spravit aj s grubom ??

vopred DAKUJEM za odpovede
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: boot slackware +fdd 09.02.2008 | 23:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no pouzil som kernel vmziluz-huge-* a aj initrd som dal confi-huge-*
      a zda sa ze pojde, ale poprosima j tak o vysvetlenie rozdielov

      +co treba na tu disketu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: boot slackware +fdd 10.02.2008 | 01:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      neviem pomoct ale mam otazku - kolko to vlastne mas tych systemov? :)
      • Re: boot slackware +fdd 15.02.2008 | 22:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        vlastne 5
        na PC doma mam ubuntu +win, a posledbne som pridal sabayon a slackware (obe ne otestovanie , rad by som na jeden z nich presiel) a ma notebooku mam Mint-Xfce

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: boot slackware +fdd 10.02.2008 | 02:11
      qwertz   Návštevník
      pri bootu z cd , jestli budes cist pozorne, je , jak spustit system v zachrannem modu (spusteni systemu z hda_xy pouze zavedeny z cdrom) a pak uz je jen na tobe jestli nainstalujes zavadec .. (navodu k tomu jiste najdes vic, jen zacit hledat)