Linux po slovensky?

Sekcia: Ostatné 03.06.2005 | 14:48
beginner   Návštevník
Existuje daky linux so slovenskou lokalizaciou? (cize je komplet po slovensky) A tiez programy po slovensky? Vdaka!
    • Re: Linux po slovensky? 03.06.2005 | 14:11
      peter golis   Návštevník
      podla toho, co znamena komplet po slovensky. nazvy programov, menu, tlacitka, rozmery papiera, formaty cisel/datumov? ano. kazda moderna. ale ajtak je vhodne mat aspon zaklady pocitacovej anglictiny. ale spoliehat sa na to nie je mozne. obcas sa vyskytne program ktory nie je sucastou standardnej distribucie a clovek ho chce pouzivat. a ten nemusi byt lokalizovany. na druhu stranu ani nie je sucastou distribucie takze tento odstavec je mimo otazku ;-)
      • Re: Re: Linux po slovensky? 03.06.2005 | 14:40
        beginner   Návštevník
        a kde mozem tieto slovenske linuxy stiahnut?
        • Re: Re: Re: Linux po slovensky? 03.06.2005 | 14:46
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          Bratku www.distrowatch.com a skús Mandrivu. Ja som prešiel na Mandrivu z Mandraku a môžem ju smelo odporučiť. Taktiež som zástancom SUSE no radšej 9.2 a 9.0. Je síce aj nová verzia 9.3 na tú však nepočujem moc dobré ohlasi, možno ak si prečítaš fora o SUSE zistíš a bude ti vyhovovať. Všetko je na tebe a tebe to príde či je to fajn či nie. Poprípade za cenu CD sa môžme dohodnúť i na Mandraku, Mandrive či SUSE9.0 i ked 9.0 je pomerne staršia verzia. ešte raz dodám že spomínaný Mandrake I mandriva sú na stránke ako ISO >>>
    • Re: Linux po slovensky? 03.06.2005 | 14:48
      Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
      hmm zaujmavé že link mi tam nedal tak znovu >>>Distrowatch)