zaloha webu kazdy tyzden

Sekcia: Programovanie 10.02.2008 | 10:21
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Rad by som si napisal bash skript, ktory by sa mi kazdy tyzden (crontab weekly) pripojil na ftp ucet, zo zlozky v mojom pc ~/zaloha/stranka/ vymazal vsetko (rm -rf *) a nakopiroval tam vsetko znova z webu. Dalo by sa to? A co by sa stalo keby som nemal napr. vtedy keby prisiel cas pre crontab zapnuty pc? Skopirovalo by mi to pri najblisom zapnuti? Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: zaloha webu kazdy tyzden 10.02.2008 | 12:12
      Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
      Daco na styl ... ->

      #!/bin/bash
      rm -rf /home/user/zaloha/stranka/*
      cp /cesta/* /home/user/zaloha/stranka


      ?
      Myslim, ze by ti to neskopirovalo pri najblizsom zapnuti.
      To by si mohol overit dajako tak ze by si dal dajaky checkovaci skript aj po starte co by porovnaval napr timestamp v zalohe s aktualnym datumom a nasledne by to vykonalo to v crone.

      Ale mozno sa mylim :)
      • Re: zaloha webu kazdy tyzden 10.02.2008 | 12:22
        Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
        hopla, ftp pripojenie to som prezrel ;]

        tak tam treba pridat prikazy ako ftp , mget a put
    • Re: zaloha webu kazdy tyzden 10.02.2008 | 15:50
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Nemohlo by byt miesto FTP radsej SSH? Lebo ak ano, tak potom je nastroj rsync na to ako stvoreny.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: zaloha webu kazdy tyzden 10.02.2008 | 16:10
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No to ze asi nie :) asi tak na 99,999% freehosting ic.cz nepodporuje ssh :(
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: zaloha webu kazdy tyzden 10.02.2008 | 16:24
          still   Návštevník
          pozri si curlftpfs, je to mala utilitka na pripojenie vzdialeneho ftp do urciteho adresara. Pouziva fuse, takze nepotrebujes ani prava root-a.
          A kedze sa to potom sprava ako akykolvek iny adresar, zalohujes ho ako cokolvek ine ;-)